Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtug

Zegarek Edox czy lepiej coś innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Śledzę forum już jakiś czas. Widzę ze paru użytkowników pisze z sensem i dobrze doradzają w sprawach zegarków.

 

Do rzeczy , nosze się z zamiarem kupna zegarka. Do tej pory miałem „zegarki” o ile tak to można nazwać typowo designerskie typu Armani, diesel ,wellington . Takie badziewia ale dość fajne wygladowo.

 

Troszkę przyoszczędziłem i chciałem kupić zegarek tak do 5-6 tysięcy.

 

Mój faworyt na chwile obecna to

Edox CHRONOGRAPH 10107 37RNCA GIR

 

https://global.rakuten.com/en/store/tokeikan/item/10107-37rnca-gir/

 

Podoba mnie się także

Maurice lacroix AI1018-ss001-330-2

 

https://dolinski.pl/maurice-lacroix-aikon-chronograph-ai1018-ss001-330-1/

 

Bardzo mi się podobają zegarki na silikonowych paskach i raczej w takich bym chciał się rozglądać.

 

Chciałbym żebyście mi doradzili czy to dobry pomysł iść w takie zegarki jak wyżej wymienione czy lepiej coś innego.

Czy mechanicznie są dobre ? Z reguły w miarę szanuje rzeczy ale czy np jak w tym edoxie to różowe złoto nie zejdzie po jakimś czasie ?

 

Rozglądałem się tez za hamiltonami bo tez maja kilka ciekawych zegarków i w cenie Ok 4-5 tys można coś znaleźć.

 

Jestem raczej typem gdzie lubię jak coś ma wygląd lansiarski, nie ukrywam tego ale chciałbym żeby mechanicznie tez był dobry .

Tego edoxa mierzyłem w apartcie i robi niesamowite wrażenie na ręce.

 

Zarejestrowałem się także na Chrono24 i przeglądałem zegarki używane... jak myślicie warto iść w lepsza markę a używana czy jednak nowka to nowka.

Używane tag heuery ,rado ML pontos można kupić w okolicach 6 tysięcy .

 

Oczywiście jak trzeba to mogę zacisnąć pasa i dozbierac Ok Tysiaca ale to już Max. Nie dam więcej niż 7 za zegarek. Chyba ze byłby to rolex :-)

Wolałbym oscylować w kwotach 5-6 tys

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aikon jest ciekawym modelem, ale cena w Polsce powala. Znajdziesz na Allegro kilka firm które sprzedają tą markę w normalnych cenach. Spokojnie Pontosa nowego kupisz. Pisz na priv jak chcesz to podpowiem.

Piszesz o zegarkach na gumowych paskach. W tym budżecie popatrzyłbym np. na Orisa. Fajna marka, ciekawe zegarki wysokiej jakości w przystępnych cenach.

 

Edoxa odpuść. To marka Apartu, cena przeszacowana ogromnie. Słaby stosunek jakości do ceny.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ze ten edox jest słaby bo wygladowo trafia w moje oczekiwania w 100% ale nie będę dawał 4K jeżeli w srodku jest „gowno” . Mówisz ze o wiele lepszym wyborem jest ten ML aikon ? Na chrono na gumowym pasku już można go mieć za 3700 Wiec cena jak najbardziej :) popatrzyłem na te orisy za rada ale nie urzekły mnie , nie są efekciarskie bardziej takie klasyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do edoxa w pełni się zgadzam z msokol19, lecz ten ML to też kwarc-około 4k za kwarcowy zegarek? IMO nigdy, lecz oczywiście każdego wola, do 5k można już kupić naprawdę zacny automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja kiedyś kupiłem Edoxa, kwarca za 2800 zł. Ale to było przed oświeceniem, to jest przed uzyskaniem "świadomości zegarkowej" ;-) Dziś nawet za bardzo nie przyglądam się tym zegarkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze wszyscy jak jeden mąż ,żeby edoxa nie brać .

 

W takim razie może jakieś sugestie ? Jaki zegarek zamiast tego edoxa ale żeby wyglądał podobnie. Widzę ze dobrze byłoby kupić automat. Może ktoś podesłać linki do jakichś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie szukaj czegoś z Orisa, Eterny , Glycine , Alpiny, Eposa, Longinesa. Jest w czym wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Dorzucę kilka groszy. Tak jak koledzy pisali wcześniej - odpuściłbym kwarca, szczególnie w tej cenie. Też miałem fazę na kwarcowe chronografy, miałem ich kilka i wszystkie sprzedałem, tylko, że moje kosztowały około 1k. więc nie było trudno, natomiast sprzedaż używanego kwarca w cenie 5k. moim zdaniem graniczy z cudem (gdyby Ci się znudził oczywiście). Zastanów się też, czy chronograf jest Ci na prawdę potrzebny - ja swoich nie użyłem ani razu, poza zabawą zaraz po zakupie. Gdybyś zdecydował się na mechaniczne chrono to pamiętaj, że będzie to niezły grubasek i po początkowej euforii może zacząć Cię drażnić, szczególnie w porównaniu z klasycznym automatem o grubości 10-11mm przy grubości chrono 15-16mm. Kwestia paska - jak lubisz gumę to ok, ale zwróć uwagę na mocowanie paska - przy udziwnionych mocowaniach paska do koperty będziesz skazany na paski dedykowane lub na zamówienie a to już kosztuje trochę więcej, niż nawet bardzo dobre, klasycznie mocowane paski np.20 lub 22mm - tu do koloru do wyboru: guma, skóra i tworzywa sztuczne. Co do marek to proki1971 dobrze pisze i wybierz coś z tego. Polecam też przyjrzeć się ofertom sklepów z USA - można sporo zaoszczędzić przy jakimś tam ewentualnym ryzyku braku gwarancji w PL - największa różnica jest w cenach Hamiltonów i Glycine. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.