Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr K

DW - 5600, 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do znawców czy warto zakupić stary model 5600 lub 5700 chodzi mi o te z zakręcanym deklem. Miałem kiedyś taki i sentyment powraca :)

Z info z serwisu centralnego wiem że żadne części nie są dostępne zarówno paski jak i bezele nie mówiąc już o szybkach czy uszczelkach. Ze względu na inny wymiar koperty niestety od współczesnych dw 5600E nie pasują. 

Czy poza wartością "kolekcjonerską" mają wartość użyteczną...

Zastanawia mnie również żywotność modołów....

Czy lepiej po szperać i kupić DW 5000SL, GW5000, czy DW 5030

Z góry dzięki za rzetelną informację

Ceny na OLX

https://www.olx.pl/oferta/casio-g-shock-dw-5700-w-stali-CID87-IDpUZgd.html#8b264bfa6f

https://www.olx.pl/oferta/jedyny-na-olx-allegro-i-ebay-casio-g-shock-dw-5700-stalowy-igla-CID87-IDfYb9W.html#8b264bfa6f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość kolekcjonerską może i mają lub dopiero będą mieć.

Bezele produkowane w tamtych latach źle znoszą próbę czasu. Sam kilkakrotnie kupiłem model z tamtych lat w świetnym stanie po czym bezele pękały od samego leżenia w pudełku (choć pewnie nie jest to regułą i nie musi tak być, bo mam też kilka, które się trzymają ale nie noszę ich)

Gdy pęknie Ci bezel w takim antyku to tracisz od razu i wartość kolekcjonerską i użytkową.

Jeśli ma to być u Ciebie zegarek użytkowany normalnie czyli codziennie zakładany to ja wabrałbym mimo wszystko coś bardziej pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Waldzior, jeśli planujesz użytkować ten zegarek przez dłuższy czas codziennie, to zdecydowanie również polecam Ci którąś zakrętkę z nowszych modeli do których w razie czego bez problemu dobierzesz bezel i pasek.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DW-5200 i noszę go jako jedyny zegarek. Paski oryginalne są jeszcze dostępne. Bezele zamienniki (do 5600C) do kupienia w Brazylii. Uszczelki i śrubki też są dostępne, czy to w Polsce, czy na ebayu. Moduły dostępne tylko przy okazji sprzedaży na części jakichś trupków.

 

Jako zegarek do noszenia stare zakrętki spokojnie jeszcze dają radę, ale rzeczywiście musisz pamiętać o ograniczeniach części.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warte to jest tyle kasy co na aukcjach zamieszczonych przeze mnie 700-800 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym tyle nie dał.

Jak się jest cierpliwym to i lepsze taniej można dostać chociażby MR-G 100, gdzie nie ma obawy, że bezel popęka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to oryginał. Od tego samego chłopaka, którego link do DW-5700 zamieściłeś w pierwszym linku. Sam od niego brałem DW-5200, ale na zamianę, bo jeśli chodzi o sprzedaż to ceny ma cokolwiek chore. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł mu dać jak coś za ten 5030 ? bo tak się zastanawiam czy nie modowany jakiś, jak mnie przekręci to z nim zatańczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już koledzy niech podpowiedzą, bo nie orientuję się w rynkowej cenie 5030.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będę wdzięczny ...... dzięki Wam mam kilka automatów w zasadzie  dzięki forum ale tak sobie poczytałem że o tych G z zakręcanym deklem i sentyment wrócił, zwyczajnie nie chciał bym żyć w przeświadczeniu że ktoś mnie wy......mał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie DW-5030 jest w cenie z uwagi na rocznicową edycję ale też dlatego że są to modele niedostępne u nas w oficjalnej sprzedaży.  Natomiast taki model można sobie zorganizować znacznie taniej niż na OLX tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

...i kompletna liste czesci do zlozenia :P trzeba szczerze powiedzec :P

 

GW-5000 tez jest fajne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam kwadratowe łapy i poza puzlami z córką nie da rady :D to co targować się z typem o 600 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Ja też bym tyle nie dał.

Jak się jest cierpliwym to i lepsze taniej można dostać chociażby MR-G 100, gdzie nie ma obawy, że bezel popęka :)

Podepnę się skoro było wspomniane o MRG. Czy jest jakaś możliwość zdobycia pinu łączącego ogniwa bransolety do modelu 110? U mnie po prostu pewnego dnia pękł pin i bransa jest rozłączona. To pin tuż przy mocowaniu w kopercie, dłuższy niż te przy zapięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

taki sam pin jak na zdjęciu tylko dłuższy

 

post-69664-0-32375000-1510174292_thumb.jpg

post-69664-0-91765100-1510174307_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten właśnie taki specyficzny, jakby taki nit...

Nie spotkałem się z nim osobno ale myślę, że warto w zibi zapytać, choć jestem niemal pewny, że to nie występuje osobno, bo jest w części ogniw, które się nie rozpina w bransolecie czyli poza tymi zdejmowanymi ogniwami.

Można próbować coś dopasować i wbić, aby trzymało ogniwa ale może nie być estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciałbyś sprzedać mrg?

taki sam pin jak na zdjęciu tylko dłuższy

 

attachicon.gifDSCF5435.JPG

attachicon.gifDSCF5427.JPG

Może chciałbyś sprzedać mrg?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.