Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loituma

Chiński wibrograf No.1000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was używał chińskiego wibrografu No.1000?

 

post-75614-0-56869200-1510131926_thumb.jpg

 

Może ma ktoś jakieś opinie na jego temat? Przynajmniej zasłyszane.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam i sobie chwalę. Generalnie opinie są pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej? Nie przekłamuje? Mikrofon jest jakiej jakości? Nie zbiera zbyt dużo z otoczenia?

Jeśli można wiedzieć za ile go kupiłeś?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką chińską sprawdzarkę http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152860-wydruk-z-chronokomparatora/?do=findComment&comment=2092368 i jestem zadowolony. Sprawdza się do budzików Sława. Moim zdaniem to jest dobry sprzęt. Ewentualne przekłamania nie mają znaczenia, bo liczy się kształt charakterystyki określający wady w mechaniźmie i tendencje czy się późni czy się spieszy, i ile, i czy pracuje symetrycznie. Ceny nie pamiętam, ale chyba ok 1000 zł z opłatami celnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy w życiu jakiego używam, więc nie mam osobiście do czego porównać. Ale przed zakupem znalazłem w sieci pozytywne opinie, w tym pomyślne porównanie do sprzetu kilkakrotnie droższego. W moim przypadku spełnia wszystkie oczekiwania. Zapłaciłem 119 brytyjskich funtów (najtaniej znalazłem za 109, ale z wolniejszą przesyłką).

 

 

Odczyt jest bardzo stabilny, sygnał łapie po kilku sekundach i trzyma bez przerw. Automatyczne rozpoznawanie częstotliwości regulatora dziala niezawodnie - jakby co można też wybrać ręcznie. Hałas otoczenia (typu odkładanie narzędzi na stół, szum wentylatora, rozmowa) nie wpływa na dokładnośc wskazań przy czułości mikrofonu ustawionej na wartości domyślne. Mikrofon ma solidną i ciężką podstawę co dobrze izoluje go od drgań. Oczywiście pozwala na obracanie zegarka o 90stopni w każdej płaszczyżnie + dodatkowo pochylenie o 45stopni w płaszczyźnie poziomej.

Wykres jest na tyle wyraźny, ze pozwala na wnioski o pracy regulatora i diagnostykę. Wyraźne separacja obu linii jest widoczna przy odchyleniu 0.2ms.

 

Moje osobiste 'codzienne' Seiko 5 wyregulowane przy pomocy tegoż sprzętu chodzi z dokadnością do kilku sek. na dobę, bez konieczności żadnych dodatkowych poprawek. A jak na fabrycznie nowy zegarek wymagał zaskakująco sporej poprawki izochronizmu. W zależności od pozycji fabrycznie 'beat error' maks 0,8ms., a po regulacji maks 0,2ms.

 

Ogólnie całość robi bardzo przyzwoite wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super chłopaki! :)

Dzięki wielkie za wyjaśnienia.

 

Może się przyczaję. będzie do wzięcia 11.11 za jakieś 130$ z przesyłką z Chin. Zastanawiam się tylko ile i czy w ogóle cła przywalą.. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super chłopaki! :)

Dzięki wielkie za wyjaśnienia.

 

Może się przyczaję. będzie do wzięcia 11.11 za jakieś 130$ z przesyłką z Chin. Zastanawiam się tylko ile i czy w ogóle cła przywalą.. ;)

 

Trochę tanio nawet za tanio nawet jak na Chiny.  :blink:  Zobacz tutaj jest aukcja pewnego sprzedawcy: https://www.ebay.com/itm/New-Watch-Timing-Machine-Multifunction-Timegrapher-No-1000-/122533599571?hash=item1c87925953

Faktycznie u innych są takie oferty. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny :D z krzaczkami ;) i bez krzaczków :). Pewnie to jest to samo.

 

Różnią się mikrofonami inna jest nóżka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kiedyś podobnie stację lutowniczą. Kumpel kupił z jebaja ja za połowę ceny wziąłem z Chin. Po rozebraniu obu, okazało się, słusznie ze wcześniejszymi przewidywaniami, że mimo innego malowania obudowy, bebechy w obu te same :P

Może zaryzykuję jeszcze raz.

O ile w ogóle będę kupował. Jeszcze sie zastanawiam.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem. Zakup dokonany ;)

 

Jak przypłynie za miesiąc, dwa to zdam relację. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem. Zakup dokonany ;)

 

Jak przypłynie za miesiąc, dwa to zdam relację. :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł.

Zaskakująco szybko, bo już dwa tygodnie temu.

 

Tak więc po kolei. Chronokomparator zakupiony na aliexpress wysłany został jak się okazało nie z Chin a z Belgii, co niosło za sobą pewne skutki. Po pierwsze paczka przyszła zaskakująco szybko a po drugie nie było doliczone cło, którego się spodziewałem :)

 

Opakowany nadzwyczaj starannie, w dedykowany, gruby, profilowany styropian. Praktycznie nie było możliwości, żeby podróż mu zaszkodziła.

 

post-75614-0-79781700-1512561308.jpg

 

post-75614-0-48386600-1512561318.jpg

 

 

W kartonie wszystko co było obiecane w ofercie, czyli wibrograf, mikrofon, zasilacz oraz instrukcja (po angielsku).

 

Wibrograf:

 

post-75614-0-70440100-1512561380_thumb.jpg

 

Klawisze strzałek "góra/dół", podczas pomiarów służą do regulacji kontrastu monitora (u mnie jakoś nie widzę różnicy, albo mam kaprawe oczka :D), lub do przestawiania parametrów w menu. Tu na szczęście działają  :P 

Klawisz "start/stop" - wiadomo

Klawisz "menu/speaker" raczej też wiadomo. Wejście do ustawień menu lub włączenie wyłączenie dźwięku podczas pomiaru.

 

post-75614-0-67433700-1512561390_thumb.jpg

 

Z tyłu mamy gniazda do podłączenia mikrofonu oraz zasilania, otwory głośnika oraz gniazdo USB do kalibracji urządzenia. Jednak w instrukcji mamy zastrzeżenie, że tylko inżynierowie firmowi mają prawo tam zaglądać :D

 

Mikrofon:

 

 

 


post-75614-0-53207000-1512562178_thumb.jpg

 

post-75614-0-23895600-1512562196_thumb.jpg

 

Mikrofon z solidną, ciężką podstawą, regulowany w każdej pozycji, również 45°. Stopki zaopatrzone w dobrze działające antypoślizgowe gumki.

 

 

Zasilacz z przewodem:

 

post-75614-0-64242400-1512562278_thumb.jpg

 

Zasilacz z końcówką europejską oraz jak to często bywa u chińczyka, z przełącznikiem.

 

 

 


Parę słów o samym urządzeniu. Jedno z prostszych w swojej funkcjonalności. Ale pokazuje to co ma pokazywać i spisuje się w tym rzeczywiście, tak jak pisali koledzy wyżej, całkiem dobrze. Mamy odczyt odchyłki dobowej, amplitudę, beat error czyli jak to po naszemu powiedzieć... symetryczność wychylenia balansu względem widełek kotwicy wychwytu, oraz pokazany jest parametr częstotliwości mechanizmu jak i "Lift Angle" czyli kąt rotacji balansu pomiędzy maksymalnymi wychyleniami widełek kotwicy. Nie wiem czy zrozumiale i fachowo to opisuję ale przedstawia to dobrze rysunek:

 

  post-75614-0-60638900-1512563053.png

 

 

 

Co mamy w menu:

 

post-75614-0-82614400-1512563102_thumb.jpg

 

1. Beat Rate - częstotliwość mechanizmu uzyskiwana automatycznie w zakresie od 12000 do 43200, lub wpisywana ręcznie w zakresie od 3600 do 43200

2. Lift Angle - ustawiany w zakresie od 30° do 70°

3. Test Period - okres testowy ustawiany w zakresie od 2s do 60s

4. Language - do wyboru mamy tylko angielski ;)

 

 

Jak sprawuje się wibrograf? Z ciekawości podjechałem z nim do pewnego sympatycznego zegarmistrza w stolicy, żeby porównać go do profesjonalnego urządzenia. Jeśli chodzi o wyniki pomiarów to nie odbiegały od porównywanego urządzenia. Zarówno odchyłki dobowe, czy amplituda jak i symetryczność wychyleń balansu były takie same. Nie wiem tylko dlaczego, ale czasem mój chińczyk łapał u majstra jakiś straszny śmietnik i pokazywał cuda na ekranie. Po chwili mu przechodziło i wykres był ok. Nie zaobserwowałem takich cudów w domu. Nie wiem z czego to wynikało. Zakłócenia z sieci, może jakieś inne pracujące w pobliżu urządzeni... może jeszcze coś innego... nie mam pojęcia.

 

Do moich styranych staruszków nadaje się w 100% :)

Pokazuje co ich boli i daje możliwość doregulowania chodu.

 

post-75614-0-17946100-1512564164_thumb.jpg

 

 


post-75614-0-67431400-1512564260_thumb.jpg

 

post-75614-0-35913500-1512564273_thumb.jpg

 

Za chronokomparator zapłaciłem niecałe 111$ czyli około 400 zł

 

Jeśli ktoś chciałby rozkręcić swoje urządzenie i porównać wnętrzności to chętnie to zrobię. Sam jestem ciekaw jaka jest różnica między tym urządzeniem, a urządzeniami dostępnymi oficjalnie w kraju w cenie około 1000 zł.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie wpadłem na ten temat, kupilibyśmy dwa. ;) Teraz zaczekam na Twoja ocenę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego jest tego pełno. Zawsze możesz zamówić.

Apatrzpan... byłem przekonany, że ty akurat masz. ;)

 

Moja ocena właściwie jest już wystawiona. U mnie sprawdza się w zupełności. Na szybko pomierzyłem i podregulowałem, jak na razie trochę ponad setkę swoich zegarków i wszystko jest ok.

Na ile sprawdzi się w serwisowaniu...? Myślę, że na moje skromne potrzeby będzie wystarczający.

Na razie przeczyściłem i pomierzyłem z jego pomocą tylko jeden zegarek. Następne będą nie wcześniej jak na wiosnę. Brak mocy przerobowych. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

111 $ zapłaciłeś za wibrograf z przesyłką czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przesyłką.

Cło mnie ominęło, jak juz wcześniej pisałem. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś z taką ceną nie mogłem znaleźć,a śledziłem Ali od Października,

do chwili obecnej.

Ich ceny zazwyczaj oscylowały przy kwocie ok. 500 zł, czy to z przesyłką czy bez.

Jedynie tańsze ciut były takie z chińskimi literami.

Chyba miałeś szczęście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Klawisze strzałek "góra/dół", podczas pomiarów służą do regulacji kontrastu monitora (u mnie jakoś nie widzę różnicy, albo mam kaprawe oczka  :D), lub do przestawiania parametrów w menu. Tu na szczęście działają   :P ,,

W czasie testu włącz pause i wtedy naciśnij i trzymaj strzałkę w dół powinno ci przyciemnić w górę rozjaśnić.

Ściszenie trzyma się krócej wystarczy wcisnąć i puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 11 listopada, czyli chiński dzień singla.

To ichszy black friday.

 

Dzięki za wytłumaczenie @snake64. Wolną chwilą sprawdzę. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Dzięki za tak obszerny opis i opinie loituma.

Przymierzam się do zakupu takiego samego sprzętu. Zastanawiam się jednak czy da się go podpiąć pod większe zegary, czy też mierzy ono tylko naręczne zegarki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibrograg ma Beat Rate uzyskiwany automatycznie w zakresie od 12000 do 43200, lub wpisywany ręcznie w zakresie od 3600 do 43200, więc zależy jakie „duże” zegary masz na myśli ;)

Ale jak widzisz raczej nie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

do większych zegarów / nawet wieżowych :) / polecam trochę inny wibrograf

 

post-27334-0-35295300-1550660158_thumb.jpg

stojących

 

post-27334-0-57257800-1550660193_thumb.jpg

wiszących

 

post-27334-0-49385000-1550660215_thumb.jpg

budzików

 

wybacz wieżowego nie mam :)

 

Zaletą tego typu rozwiązania jest to że sonda jest mała ( w przeciwieństwie do chińskiej która jest typowym uchwytem do zegarków naręcznych i kieszonkowych ) i można ją przyłożyć do każdego mechanizmu właśnie do naręcznego do wieżowego.

 

Drugą zaletą jest to że poza zasilaniem sieciowym ma też bateryjne - można zabrać w teren.

 

Trzecią zaletą jest wielkość swobodnie mieści się na dłoni.

 

Czwartą zaletą ze ma m.in. menu w języku polskim ( był swego czasu produkowany przez naszego rodaka który miał firmę w Niemczech)

 

Piątą zaletą jest możliwość podpięcia do komputera i sterowania robienia np wydruku z wykresu ;

 

Szóstą wadą :) jest cena trochę wyższa niż chiński odpowiednik ale jest produkcji EU.

 

Pozdrawiam

Roman

 

dodano 21.02.2019

 

gdybyś był zainteresowany to prawdopodobnie będzie taki na sprzedaż

 

post-27334-0-73400800-1550743930.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Byłbym zainteresowany, ponieważ w większości będę używał wibrografu do zegarów wiszących i kominkowych.

Masz na sprzedaż swój sprzęt czy polecisz mi jakiegoś dostawcę gdzie mogę go nabyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.