Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Seiko Presage Cocktail z nowymi tarczami [cena]

Rekomendowane odpowiedzi

W praktycznym, codziennym użytkowaniu, nie ma to żadnego znaczenia - czyli dla 99% użytkowników, to czysto akademicka "gra". :)

Dodam tylko ze dla 99,99% :)

1/1000 wie jak działa mechanizm zegarka :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony więc zawsze wolę zapytać

a porównując te obecne Presage a np SARBa 065 środek jest taki sam czy któryś ma przewagę??/

Różnica jest i duża i mała w zależności od punktu widzenia.

 

Głównym elementem jakimi różnią się te dwa kalibry (4r35 czy tam nh35 i 6r15) są włos i sprężyna. Włos w 6r15 jest skonstruowany w taki sposób, że lepiej zachowuje się w różnych pozycjach (dokładniejsze trzymanie czasu, bardziej przewidywalne odchyłki). Natomiast sama sprężyna zapewnia troszeczkę dłuższą rezerwę chodu (ok 41h dla 4r i 50h dla 6r) i jest wykonana z innego materiału (Spron 510).

 

Reszta materiałów w obu mechanizmach jest bardzo zbliżona, więc tu jakiś różnic zauważalnych pewnie nie ma.

 

Kalibry 6r są generalnie wyżej pozycjonowane niż 4r. Sam 6r27 ma już częstotliwość pracy balansu 4Hz w porównaniu z takim np. 4r57, gdzie wynosi ona 3 Hz, a tą różnicę widać już gołym okiem.

 

Ja zdecydowanie wolałbym mieć z zegarek z kalibrem z serii 6r niż 4r. Ale po opiniach tutaj widać, że innym użytkownikom nie robi to "żadnej" różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest i duża i mała w zależności od punktu widzenia.

 

Głównym elementem jakimi różnią się te dwa kalibry (4r35 czy tam nh35 i 6r15) są włos i sprężyna. Włos w 6r15 jest skonstruowany w taki sposób, że lepiej zachowuje się w różnych pozycjach (dokładniejsze trzymanie czasu, bardziej przewidywalne odchyłki). Natomiast sama sprężyna zapewnia troszeczkę dłuższą rezerwę chodu (ok 41h dla 4r i 50h dla 6r) i jest wykonana z innego materiału (Spron 510).

 

Reszta materiałów w obu mechanizmach jest bardzo zbliżona, więc tu jakiś różnic zauważalnych pewnie nie ma.

 

Kalibry 6r są generalnie wyżej pozycjonowane niż 4r. Sam 6r27 ma już częstotliwość pracy balansu 4Hz w porównaniu z takim np. 4r57, gdzie wynosi ona 3 Hz, a tą różnicę widać już gołym okiem.

 

Ja zdecydowanie wolałbym mieć z zegarek z kalibrem z serii 6r niż 4r. Ale po opiniach tutaj widać, że innym użytkownikom nie robi to "żadnej" różnicy :)

Ja znam jednego, któremu robi taką, że ma aż permanentne zatwardzenie z tego powodu. Nie, to nie Ty. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oj chyba wiem, o kogo może chodzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koktaile wychodziły /wychodzą tylko z mineralnym szkiełkiem? Jakiś czas temu bardzo mi się ta linia spodobała ale gdy doczytałem że nie mają szafiru, to trochę mi zapał ostygł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koktaile wychodziły /wychodzą tylko z mineralnym szkiełkiem? Jakiś czas temu bardzo mi się ta linia spodobała ale gdy doczytałem że nie mają szafiru, to trochę mi zapał ostygł...

Mają wypukły hardlex. Moim zdaniem nie ma się co go bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koktaile wychodziły /wychodzą tylko z mineralnym szkiełkiem? Jakiś czas temu bardzo mi się ta linia spodobała ale gdy doczytałem że nie mają szafiru, to trochę mi zapał ostygł...

To zegarek, nie kolczyki, szafir nie jest obowiązkowy, a hardlex jest wytrzymały, poczytaj.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy koktaile wychodziły /wychodzą tylko z mineralnym szkiełkiem? Jakiś czas temu bardzo mi się ta linia spodobała ale gdy doczytałem że nie mają szafiru, to trochę mi zapał ostygł...

Miałem, był hardlex i było ok. Nie ma co mitologizować szafiru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarek, nie kolczyki, szafir nie jest obowiązkowy, a hardlex jest wytrzymały, poczytaj.

Czytałem. Więcej jest opinii o zwykłym mineralnym niż o hardlexie. Ten pierwszy miałem i nie byłem zadowolony.

Standard może i nie, ale przy cenie zegarka rzędu 2 tysięcy można by się spodziewać szafiru, dlatego byłem zaskoczony. Szczególnie że to wypukłe szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena byłaby wyższa gdyby był szafir a jak wypukły to szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę inny rodzaj "wypukłości". Znasz na pewno cenę szafiru na wór szkła hesalitowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I dlatego niektórzy narzekają, że Redentore jest za drogi.  :lol:

Drogi Lincolnie, przecież powszechnie wiadomo, że Odkupienie musi kosztować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Więcej jest opinii o zwykłym mineralnym niż o hardlexie. Ten pierwszy miałem i nie byłem zadowolony.

Standard może i nie, ale przy cenie zegarka rzędu 2 tysięcy można by się spodziewać szafiru, dlatego byłem zaskoczony. Szczególnie że to wypukłe szkiełko.

A niby czemu, bo Ty masz taką opinię?,mylisz się.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/?view=findpost&p=2102394


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resztę wyciąłem ja. Zostało to co było merytoryczne.

Za dużo Panowie tu poszło osobistych wycieczek ale mam nadzieję że wszyscy to zauważyli, piszący też.

 

A szkła -hesalit jest be,  hardlex jest ok,  a szafir obustronnie wypukły jest  drogi  :D

To tak na skróty - wszystko co po drodze to już mozna samemu poszukać.

 

Miłego  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te nowe Koktajle są już w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą w styczniu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie wtedy planuję kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nowy Koktajl będzie jeszcze w grudniu ale tylko jasna tarcza.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To beda jeszcze jakies koktajle oprocz Presage ktore sa juz dostepne w PL? Myslalem, ze nastepca SARB065 jest SRPB43J1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rsczej pozytwne. Jest dość spory w porownaniu do np. Certiny DS1. Wydaje się, że na traczy jest pewien paproch. Ale ogolnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.