Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

,,W spadku po wujku brata ciotki szwagra" czyli historyjki ups... nie jestem bogaty

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam czytać tematy jednopostowców, a dokładnie to te z zapytaniem o autentyczność. A może by tak stworzyć miejsce, gdzie dla zabawy będziemy wklejać historie ze sposobu zdobycia, nabycia, znalezienia w taksówce, śmietniku, zsypie, na plaży, zdjęte z trupa z rzeki.... Nie trzeba będzie szukać by poprawić sobie humor. Dodam, że historyjki bez zdjęć nie wpłyną negatywnie na pogorszenie naszego poczucia estetyki :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu wkleić w jeden temat 1/3 objętości forum :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Większa połowa :P tematów się powtarza, tj. szuflada po dziadku (wujku) i strych, ewentualnie piwnica. Na prawdziwe perełki trzeba jednak polować :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze 100% tych zegarków zostało osobiście zakupionych przez szczęśliwych posiadaczy,mało tego 99.9% doskonale zdaje sobie sprawę z tego ,że posiada podróbkę(0.1% ma wadę wzroku).,Po prostu traktują nasze forum jako ostatnia deskę ratunku-a nóż ktoś głupszy od nich się znajdzie i zaproponuje jakieś pieniądze za niby-zegarek.Te historie o spadku,wujku z rajchu i ciotce z jukieja to zwykłe mydlenie oczu, mają też wiedzę (w momencie zapytania na forum ,że zegarek jest podróbką.Jeżeli by nie wiedzieli,to by trzymali "mordę na kłódkę"  bo jak kupowali to sprzedawca powiedział im ,że zegarek jest oryginalny tylko tani ,gdyż jest kradziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem będąc z dziewczyną w Hiszpani w Puerto Banus, siedzieliśmy sobię obok Tourbillon Boutique byliśmy świadkami transakcji jakiegoś Pana z czarnoskórym handlarzem "hublotów". Pan był wyraźnie zadowolony bo jeszcze stargował cenę. Pytanie czy był świadomy co bierze  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie u nas na forum był przypadek oryginalnego Patka za kilkaset tysięcy $?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem będąc z dziewczyną w Hiszpani w Puerto Banus, siedzieliśmy sobię obok Tourbillon Boutique byliśmy świadkami transakcji jakiegoś Pana z czarnoskórym handlarzem "hublotów". Pan był wyraźnie zadowolony bo jeszcze stargował cenę. Pytanie czy był świadomy co bierze  B)

 

Weź i mnie nie strasz bo mój złoty GP też z Puerto Banus przyjechał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać tematy jednopostowców,.... A może by tak stworzyć miejsce, gdzie dla zabawy będziemy wklejać historie ze sposobu zdobycia, nabycia, znalezienia w taksówce, śmietniku, zsypie, na plaży, zdjęte z trupa z rzeki.... 

 

Problem w tym, że większość jednopostowców nie jest w stanie napisać czegokolwiek do rzeczy, więc czytania mało. Jak widzę, że ktoś pisze "czy to orginał czy podruba", "morze powiecie ile warty", "o rany, napisałęm tego posta i widzę, że nie mogę dodać zdjęć, pomurzcie" albo zamiastnormalnegotekstujeststrumieńświadomości, to właściwie już nie ma po co czekać na te zdjęcia i ich oglądać, bo odpowedź może być jedna.

 

Nie wiem czy ludzie historyjkami chcą uprawdopodobnić oryginalność zegarka by wprowadzić kogoś w błąd na wypadek ew. propozycji kupna, czy też przez życzeniowe myślenie, dodanie historyjki ma sprawić, że zegarek ostatnim tchnieniem stanie się oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba liczą na sprzedaż na forum.Licząc,że znajdą się tu napaleńcy na takie okazyje :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę trafić ba forum wielbicieli butów, szukam oryginalnych Grindersów jak za dawnych lat, ale wszystko co widzę w internetach wygląda mi na fejki, czyli znaczy, że wyczulony jestem. Dziadostwo. Gdyby było takie miejsce jak to forum...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. Jadę ostatnio nieoznakowanym za taksówką, i widzę łebasy w środku. Dres, łyse głowy, rozglądają się, jasne, że przygód szukają. Na dodatek taksówkarz nie zatrzymuje się przed przejazdem kolejowym bezczelnie olewając sobie B-20. Kogut na dach, bulaje i ściągamy cwaniaków na pobocze. Ekipa w aucie bez pyszczenia, nie jęczą, że im zimno (-18), że im czas zabieram (raptem półtorej godziny), że nie mamy co robić, że w tym czasie ktoś rozjeżdża albo gwałci staruszkę w ciąży na przejścoiu dla pieszych. Złotówa siedzi cicho, już przy karkach nie udaje naszego wafla, czysty i trzeźwy jak łza. Łebasy widać, że mają za uszami, ale rozbieram wszystkich łącznie ze złotówą do majtek i ani grama prochów, wchodzę do auta rurą wydechową, wyłażę filtrem dolotowym i nic, ani śladu białego proszku. Za to uwaga...


Oto co znalazłem! Chciałbym wiedzieć ile ten Rolex jest warty i czy to może tylko zwykła replika?

 

Jak ktoś chce kupić to pa PV zapraszam :-) cena wywoławcza 500, ee może jeszcze z jedno zero 5000... dwa zera 50 000. Okazja, jedyny taki... niepowtarzalny prestiżowy stan 10/10 brak tego czegoś do przyczepiania do ręki. Automat nakręca się baterią elektryczną.


:-) Podoba się moja historyjka? jest równie prawdziwa jak to coś :-)

post-70090-0-73584100-1514158907_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez keff
      Jak już sporo osób wie, na ebay pojawiły się podróbki Alpinista.
      W tym wątku zrobię krótkie podsumowanie.
       
      Mój znajomy kupił (za moim poleceniem, że "tego zegarka nikt nie podrabia") na ebay.co.uk ten zegarek bez pudełka i dokumentów i opisany był jako oczywiście 100% oryginał.
      Dla osoby, która ma pierwszy raz w ręku Alpinista wszystko będzie OK. Jak ma się oryginał do porównania albo ma się trochę pojęcia o tym modelu to łatwo wyłapać różnice. Najważniejsze różnice (jak się coś pojawi w komentarzach to dorzucę):Tarcza ma sporo ciemniejsze napisy (Alpinist Dialshock 23 Jewels itp) Okienko daty jest zupełnie inne (złota ramka wokół jest minimalna) i jest po prostu brzydkie Koronka nie daje się do końca dokręcić (zostaje mały luz) Koronka ma nieco inny kształt Przy godzinie 10 odstęp między cyframi jest większy Napis SEIKO jest błyszczący (taki jak indeksy), w oryginale jest bardziej matowe Folia na deklu ma czerwony pasek. Grawer na deklu jest nieco mniej wyraźny (moim zdaniem) Może nie działać ring kompasu  inna, dziwnie wyglądająca czcionka numeru seryjnego brak pudełka, metek, instrukcji. Nie wiadomo jaki mechanizm jest w środku. Nie miałem czym otworzyć zegarka. Cała sprawa opisana jest w wątku Zegarkowe okazje z różnych źródełDziękuje wszystkim, którzy w powyższym wątku wypowiedzieli się na temat różnic. Na youtube ktoś wrzucił filmik z tą podróbą : link Na załączonym zdjęciu, po lewej podróba.


    • Przez msokol19
      Temat zakładam w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich aukcji z podrabianymi zegarkami, które wyłapiemy w serwisie Allegro.
      Jest to jak wiemy popularne miejsce sprzedaży tego typu towaru.
      Z handlem podróbkami na szerszą skalę Stowarzyszenie walczy od pewnego czasu w poprzez odpowiednie instytucje, ale warto utrudnić obrót takim towarem nawet osobom sprzedającym pojedyncze sztuki (które dostali, kupili itd.)

      Narzekamy że serwis Allegro nie reaguje, albo trudno się doprosić o usunięcie takiej aukcji i ostrzeżenie dla sprzedawcy. Tymczasem z praktyki wynika coraz częściej że jeśli Allegro otrzyma większą ilość zgłoszeń o tym, że dany towar jest podrabiany to reaguje i to dość szybko.
      Stąd ten temat - wrzucajcie proszę linki - i zachęcam do tego by zgłaszać pojawiające się w temacie Aukcje jako niezgodne z regulaminem. Jak się przyłoży do tego więcej osób to skutek pozytywny na pewno będzie a takich aukcji będzie coraz mniej



      http://allegro.pl/vacheron-constantin-geneve-i7194106926.html - usunięte !!!

      http://allegro.pl/rolex-i7201663057.html#thumb/5

      I tutaj pierwsze z brzegu - niewiele do końca pierwszej aukcji. Zobaczymy czy prędzej się skończy akcja, czy ją zablokują Dobry sposób na sprawdzenie szybkości działania serwisu.

      PS. Wprawdzie jest podpięty temat o zgłaszaniu podróbek w tym dziale, ale jest tam trochę zamieszania, dyskusji, komentarzy itd. Tutaj proszę tylko o linki, bez zbędnych uwag. Cel jest taki - pojawia się link, zgłaszamy (im więcej osób tym lepiej) i posprzątane Myślę że proste i jasne
       
      UWAGA. Jeśli to nie stanowi dla Was problemu proszę po tym jak aukcja zostanie usunięta przez Allegro jakość to oznaczyć edytując post.
    • Przez dariusz chlastawa
      Jest mi bardzo miło poinformować, iż uczyniliśmy kolejny krok w naszej kampanii walki z podróbkami i udało się nawiązać współpracę z kancelarią prawną P. Grzelka & Wspólnicy, która reprezentuje wiele firm zegarkowych jak również współpracuje z agencją detektywistyczną w zakresie operacyjnego ścigania wprowadzających podrabiane towary do obrotu.
      Wstępnie zakreślilismy  trzy główne obszary naszej współpracy :
       
      - pomoc kacelarii/detektywów w sprawie zgłaszania znalezionych poprzez KMZiZ ( naszych Klubowiczów ) sklepów/www/sprzedawców sprzedających podróbki – otrzymamy konto email, na które możemy wysyłać zgłoszenia,
       
      - pomoc prawna dla osoby, która nieświadomie zakupiła podróbkę i chciałaby odzyskać pieniądze czy ścigać oszustów ( @ jak wyżej ) 
       
      - publikowanie na naszym forum ciekawych akcji walki z podróbkami czy artykuły między innymi na temat finansowania terroryzmu z zysków osiąganych ze sprzedaży podróbek ( pierwszy już otrzymaliśmy )
       
      Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna i pomoże nam przejść z poziomu edukacyjnego na poziom realnych możliwości walki na gruncie prawnym
    • Przez @rtur
      Witajcie koledzy. W końcu Allegro ppstanowiło opanować rynek "podrób" - mamy już 6 stron w nowej kategorii. Czyli już ńie będzie podrób w innych zegarkowych działach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.