Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leskias

Tarcze grawerowane kwasem ( LK )

Rekomendowane odpowiedzi

To ja daltonista jestem ;)

Albo zdjęcie nie wyszło, bo wszystkie szare na moim ekranie.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na stali nierdzewnej wszystkie kolory na zdjęciach się zlewają.

Uważam że najlepiej polerować a spody grawerować na wzorki co widać w poście nr. 23 wtedy są wyraźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, możesz jeszcze / tak jak w grafice-wklęsłodruk/ nanieść farbę drukarską na gorąco, a następnie przetrzeć gazą. Wyjdzie taki efekt, o którym wspomina Sylwek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś a gdzie taką farbę dostanę ?  zaraz zamówię i sprawdzimy. Wydaje mi się że Sylwkowi chodzi o taką oksydę jak na karabinie ale to tylko na zwykłej stali. Można zrobić taką ale to wymaga trujących środków chromu. Jak ogarnę trawienie to pojadę do zakładu i tam zabarwię. Na razie będą matowe i lusterko - ma być handmade  a nie artystycznie. Z tymi tarczami ( i nie tylko ) celuję w innego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terz za tym ide 

Na razie moim faworytem jest „meteoryt”.
Dla mnie idealnie by było, jakbyś taki meteoryt wypełnił czarną emalią/oksydą i przeszlifował potem te stalowe elementy.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu można nabyć:

http://akwaforta-origami.pl/1111,farba-drukarska-130g-czarna.html

…......i w każdym sklepie z wyposażeniem dla artystów/plastycznym

Leszku, chodzi mi o to, żeby potraktować tarczę jako matrycę. Jak nałożysz farbę , to ona wejdzie we wszystkie zagłębienia, a wypukłości zostaną nietknięte.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…......i w każdym sklepie z wyposażeniem dla artystów/plastycznym

Leszku, chodzi mi o to, żeby potraktować tarczę jako matrycę. Jak nałożysz farbę , to ona wejdzie we wszystkie zagłębienia, a wypukłości zostaną nietknięte.

Od kilku dni o tym właśnie mówię;)


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terz za tym ide 

Na razie moim faworytem jest „meteoryt”.

Dla mnie idealnie by było, jakbyś taki meteoryt wypełnił czarną emalią/oksydą i przeszlifował potem te stalowe elementy.

 

 

To wspaniale :-) że mamy ten sam kierunek.

 

 

 

Tu można nabyć:

http://akwaforta-origami.pl/1111,farba-drukarska-130g-czarna.html

…......i w każdym sklepie z wyposażeniem dla artystów/plastycznym

Leszku, chodzi mi o to, żeby potraktować tarczę jako matrycę. Jak nałożysz farbę , to ona wejdzie we wszystkie zagłębienia, a wypukłości zostaną nietknięte.  

 

To w sumie możemy od razu drukować na pudełko wzór !!!!!   niesamowite.  Trwała będzie w tych rowkach ?

 

Krzyś jak masz jeszcze tego to podeślij mi bo mam już giloszowany mechanizm więc dopasuję. ( w zamian wyślę Ci tarczę tylko daj wymiar )

 

23722289_400211423715567_311945563183310

 

 

 

Od kilku dni o tym właśnie mówię ;)

 

 

Nie Sylwuś !!! Ty pisałeś o emalii a ja emalii garnkowej nie położę na swoich tarczach.

Jak nauczę się trawić i robić wzory na stali nic nie przeszkadza wytrawić to w srebrze np. 925 ( twarde) i wtedy wypalić z czarną. Płyny do elektro-trawienia mam bo jak robię ikony w technice żłobkowej to srebro wytrawiam.

 

13177193_1075561005823011_74400863017972

 

 

Pomysł z farbą też mi zbytnio nie pasuje ale jest tani i skuteczny i jak ktoś będzie chciał to zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, mam pokazany prototyp. Oczywiście prześlę, tylko podeślij mi adres/gdzieś zgubiłem.

 

Farba drukarska/ po wyschnięciu/ jest trwała. Do dziś mam matryce, których nie mogę „niczym” ruszyć, a wszystko przez to, że odłożyłem je wypełnione farbą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeśle Ci na PW adres bo Sylwek z litrem zrobi mi wjazd na chatę :lol:  :lol:

 

Sprawdzę tą drukarska i dam znać ale oksydowana bardziej mi pasuje bo do tarczy będzie też klamra ( jak wyrysujesz) i zawieszka w kształcie ......  nie wiem jakim = dowolnym np. nieśmiertelnik.

 

Dzisiaj oksydowana astrology = kolory niebieski i czarny

 

23754908_1515621865218704_58867928061786 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coraz ciemniej. 4 razy oksydowana ale zaczyna być czarno. Następny zrobię bez kreskowania igłą to pewnie będzie jeszcze czarniejszy.

 

"Stalaktyt" 

 

23722593_1516023711845186_35358591820607

 

23622084_1516023765178514_40701780613817

 

23755256_1516023708511853_70774948522211

 

 

Teraz najpilniejszym staje się zrobienie indeksów, cyfr i napisów. Jak je zrobić ?  Nawiercić otworki ? dociąć pierścień ? wstawić piny ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby barwienia farbami - zobaczymy jak to jest wytrzymałe jak się sprawdzi to kupię inne kolory.

 

23722760_400605320342844_298418686571511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj barwienie na gorąco palnikiem

 

23622021_1516046531842904_60463797437963

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, kolory można powiedzieć -"biskupie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D  dzięki Enkil

 

Dzisiaj głęboko trawiona tarcza Meteor + czerń z oksydy na gorąco.

Te kreski w komórkach nie są wynikiem szczotkowania tylko grawerowania w trakcie trawienia ( wykonano dodatkowe kreskowanie maski ). Czernienie po 3 krotnym grzaniu = dalsze skutkuje odkształceniem tarczy.

Od jutra będę pracował nad indeksami , logo i trawił miejsce na sekundę. Moje pytanie - czy macie specyfikacje tarczy na Unitasa ? tzn średnicę i rozstaw oraz wielkość otworów na ośki ?

 

Meteoryt nr 1 - handmade by Leszek :-) :)

 

23658463_1516842688429955_40882271007600

 

23794829_1516842678429956_40279464400083

 

23621239_1516842591763298_47533932995460

 

po więcej zdjęć zapraszam na moją stronę : https://www.facebook.com/Guilloche-watch-dial-985349984912564/?pnref=lhc

 

są tam też zdjęcia wielu innych tarcz. 

 

pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   jeszcze taki rysunek Molni plisssss  :lol:

 

To wgłębienie na sekundę to chyba nie jest głębokie ??  kwas powinien je wychrupać ?? :P 

 

Najnowszy Wiking

 

23659161_1516041815176709_33221346848021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wglebienie na sekunde nie grubszy  .7mm

a do molni popytaj na ruskim forum bo to nie moja dzialka  ;)


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wglebienie na sekunde nie grubszy  .7mm

 

 

Kurcze 7 mm to nie wytnę piłką  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie siedem tylko przecinek siedem czyli 3/4 milimetra.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr tarcze mam 0,5 mm to nie muszę robić wgłębienia ?

 

Przepraszam za takie pytania ale jak wiesz zawsze robiłem tylko tarcze bez sekundy.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tarcza "Pędy bambusa" . Nie pokazał bym jej ale ładny kolor wyszedł i piękne przetarcie.

 

624370127_5_644x461_tarcza-pedy-bambusa-

 

624370127_3_644x461_tarcza-pedy-bambusa-

 

624370127_1_644x461_tarcza-pedy-bambusa-

 

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj barwiona na czarno :

 

624699125_7_644x461_tarcza-zegarek-czasz

 

624699125_6_644x461_tarcza-zegarek-czasz

 

proszę bardzo jakie to proste - kapka farby i jest czarna :-)  szkoda że nie wpadłem na to 10 lat temu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tarcza "Pędy bambusa" . Nie pokazał bym jej ale ładny kolor wyszedł i piękne przetarcie.

 

 

 

 

 

 

 

:-)

.........super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się spodobała dlatego pokazałem. Zaspałem raz i przetrawiłem pierwszą maskę meteorytu więc użyłem dysk do testów z barwieniem. W piwnicy gdzie mam piec wyglądała do d*py i nawet zaczynałem ścierać do drugiej próby ale zobaczyłem ten granatowy kolorek i zostawiłem. Co prawda on wygląda tylko tak ładnie pod niektórymi kątami ale zawsze jest się czy pochwalić :-) 

 

Tutaj przykład ładnego koloru

 

23843506_401418570261519_274395450614446

 

jak będę miał czas i kasę to zrobię maski termiczne i spróbuję robić wzory barwiąc termicznie na 2-3 kolory.

 

Na razie myślę jak wytrawić indeksy i cyfry.

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lysolek007
      Więc jak w temacie koleżanki i koledzy 
      '' Pomarańczowa tarcza energii dostarcza'' 🍊🍊🍊 
       
      Pokazujemy tutaj wyłącznie pomarańczowe tarczę  🍊⌚📸👌 

       
       





    • Przez Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

      Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?
       






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.