Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Vagabundooo

Bransoleta / pasek do Citizena AS4035-04E

Recommended Posts

Witam, oryginalny pasek oczywiście się rozleciał i od jakiegoś czasu myślę o bransolecie do tego modelu. Problem w tym, że to czarny zegarek i nie jest łatwo coś sensownego znaleźć, a jak już coś jest to USA np. https://www.strapcode.com/store/22mm-super-oyster-solid-stainless-steel-straight-watch-band-black-button-chamfer-p-4631.html, ale wydać ~100$ praktycznie w ciemno i liczyć, że będzie pasować, nie będzie problemu z teleskopami itd. to jednak ryzyko. Chyba, że ktoś z Was zamawiał z tego sklepu i chciałby się podzielić doświadczeniem :)  Rozważam również pasek, możne nie koniecznie na wzór oryginalnego, ale coś w deseń podpalanej brązowej skóry ze sprytnym białym obszyciem tylko chciałbym się nie specjalnie stresować jego zamoczeniem i tym, że po roku mi się rozleci. Zasugerujecie coś fajnego  :rolleyes:

---

Zegarek:

gallery_95883_3093_59384.jpg

gallery_95883_3093_39831.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By piteks
      Mam do sprzedania nową bransoletę do IWC Porugieser 40 IW358312.
      Sprzedaję ponieważ zdecydowanie preferuję pasek. Cena 3000 zł.

• By Senna
      Dzień dobry.
      Poszukuję prezentu dla męża o takich parametrach:
      nurek  - 200m wodoszczelność - automat - szafir - bransoleta.

Znalazłam 2 modele o tych cechach:
      tańsza  FESTINA 20531/1  ( 649 zł - https://www.timestore.pl/20531-1  )
      droższy ORIENT KAMASU RA-AA0003R19B  ( 946 zł - https://westwatches.pl/pl/zegarki-meskie/orient-ra-aa0003r19b )

Będę wdzięczna za Wasze refleksje, czy warto wydać 300 zł więcej na Orienta, czy nie.
      Z góry dziękuję.

• By Tasmanoss
      Szukam Citizen Promaster Mechanical Diver NB6004-08E w dobrej cenie.
    • By Rhotax
      Od lat irytowała mnie ta wada pasków skórzanych, że zegarki przy nich obracają się na nadgarstku "na zewnątrz" (no.. w kierunku ziemi).
      Oczywiście można było tak zacisnąć, niczym grubas zaciskający pas tak mocno, żeby schować trochę brzucha. Ale potem jest to zagadnienie odgniecenia, zapocenia itd. No irytowało mnie to.

A co gorsze, w zegarkach typu g-shock - mogłem mieć nawet luźno (bez przesady) zapięte, a i tak się zegarek 'nie staczał' w dół.
      Pomyślałem, że albo to przez to, że jest większy niż te na skórzanym, i ma przez to większy obszar... sztywny i płaski. Czyli przylega na tej płaskiej części nadgarstka, a te zaaokrąglenia nadgarstka na krawędziach jakby 'blokują' jego obrót.
      Dodatowo może to przez to mocowanie paska do zegarka ('plastikowego') które jest 'na szytwno' (czyli zegarek po zdjęciu ma te paski zawsze skierowane mocno w dół i nie da się ich wygiąć do poziomu czy wyżej) i może to też jakoś również blokuje obracanie na krawędziach nadgarstka. Bo skórzany pasek, przy takim 'swobodnym' mocowaniu (czyli po prostu owijka wokół teleskopów) przyjmuje swobodnie kształt nadgarstka i stąd to obracanie.

No to zacząłem "ścierać się i robić pod siebie", żeby jakoś zrobić pasek z mocowaniem sztywnym, takim, które przylega do obudowy zegarka i przyjmuje jej kształt, i m.in. przez to nie można tego paska wygiąć ponad pewien poziom, ani nie można go zgiąć do środka. Ogólnie chodzi o ten typ mocowania:

A jeszcze dodatkowo, gdy znalazłem ten temat (obracającego się paska na nadgarstku) na watchuseek, to tam ktoś powiedział, że znaczenie może mieć też klamra, zapięcie i jej pozycja. I zastosowałem u siebie klamrę motylkową typu tag heurer (jeszcze z kilku innych praktycznych powodów):

I udało mi się ją tak wymierzyć, spozycjonować, że jej wygięcie jest spasowane z zaokrągleniami mojego przedramienia pod spodem.

No i zrobiłem na razie - jedno - mocowanie przylegające do obudowy zegarka (z jednej strony), a drugą stronę na szybko zrobiłem tym prostym sposobem (zawijka wokół teleskopu), plus ta klamra motylkowa. I noszę to na próbę już 2 dni...
      I TO CHYBA DZIAŁA!
      Jest luz, jest przewiew - a się nie obraca!!

Tylko nie wiem czy to zasługa klamry czy tego jednostronnego, sztywnego mocowania

Ktoś ma pasek z taką konfiguracją 'fabryczną' (skórzany, ze sztywnymi mocowaniami pasków) i może potwierdzić, że też nie musi ściskać tego ja szynki, żeby się nie obracał?
    • By Zegarooo
      Poszukuję paska NATO (21 mm) w stylu Jamesa Bonda. Znalazłem firmę ZULUDIVER, która produkuje taki pasek i wysyła do Polski, lecz cena za przesyłkę jest strasznie duża.
      Link do paska: ZULUDIVER.
      Czy znacie jakieś inne sklepy, które wysyłałyby taki pasek do Polski za niższą cenę lub inne firmy produkujące podobne jakościowo z normalną ceną za wysyłkę?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.