Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shakyor

Pytanie na temat "prestiżu" dwóch marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem jeśli chodzi o zegarki. Szukam swojego pierwszego "ozdobnika nadgarstka" tak za około 600zł. Chciałbym coś nietypowego, dlatego raczej nie szukam czegoś w marce Casio i Seiko. Zainteresowały mnie 2 dość kontrowersyjne, bo często nie szanowane marki, a mianowicie

-Bisset

-Festina

Czytając opinię na temat obu tych marek, zdania są podzielone. Czy jakaś osoba obyta z czasomierzami może przybliżyć mi trochę te marki? I czy nie stane się pośmiewiskiem wybierając któryś z tworów tych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czego nietypowego nie można znaleźć wśród Seiko/Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś nietypowego, to poszukaj może jakiegoś fajnego vintage. Atlantica na przykład :).

A jak chcesz nowy zegarek i nie chcesz Casio to może Orient. Rzadziej spotykany a też Japończyk o bardzo dobrym współczynniku jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bisset to prestiżu Ci nie doda, z resztą festina to też słaby wybór, to już lepiej Adriaticę kupić przynajmniej ma jakąś hitsorię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli wybór ograniczasz do tych dwóch marek, to zdecydowanie Festina. Osobiście poszedłbym jednak drogą zaproponowaną przez Kolegę @seb71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie tylko zapytać o te dwie marki. To nie tak, że tylko te dwie rozpatruje. Tylko właśnie chciałem się zapytać, czy faktycznie są takie złe jak większość opisuje

Myślę jeszcze o Oriencie, Lorusie, Adriatice i wielu różnych markach. A moje pytanie miało się odnosić jedynie do samej opinii o dwóch wyżej wymienionych markach. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy w tej kwocie można dostać ciekawe mdele innych producentów niz tych które podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"festina" i "nietypowy" - coś tu się gryzie  :lol: 

czy festina jest zła? nie uważam tak. Mam wrażenie, że ludzie patrzą na nią przez pryzmat "swiss" i myślą, że za 4 stówki kupili prawie Rolexa a nie tani zegarek dla zwykłego zjadacza chleba. Z festin kiedyś mi się kostki podobały ale wolałbym w/w Lorusa czy Orienta  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przedziale cenowym kupuję zegarki. Oceniam Bisseta na równi z Adriaticca, jestem bardzo zadowolona. Do droższych marek z własnego doświadczenia nie jestem w stanie porównać. Festiny też nigdy nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Z bissetem nie miałbym żadnego problemu, gdyby przez jakiś czas nie reklamowali się ,kłamliwie , że są Swiss made. Tak samo Rubicon, obydwie marki należą chyba nawet do tego samego właściciela. Później się zorientowali, że to nie w porządku, albo ktoś ich upomniał i zaczeli oznaczac swoje produkty "Swiss concept", tzn Rubicon, bo Bisset nadal idzie w zaparte, różnica jest? Kolosalna. Ogólnie wykonanie dobre, ładne tarcze, stal, dobre japońskie werki. Mam Rubicona, wpadł zupełnie przez przypadek i ... został. Pełna stal, profilowane szkło, wr10bar, piękne indeksy, bransoleta z pełnych ogniw a w środku werk seiko, a całość za 200zł. Gdyby niechlubna historia, byłoby pięknie.

Festiny nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.