Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heathcliff

Longines Valjoux 7751 skacząca wskazówka chronografu - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem nowy zegarek Longines Master Collection moonphase z przerobionym 7751, column wheel: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/8138_Longines_Master_Collection_L27734783

 

Zauważyłem niepokojące zachowanie wskazówki chronografu. Wskazówka chronografu nie porusza się szarpanie. Przez kilka sekund porusza się gładko a co jakiś czas przeskoczy o więcej niż normalnie. Czasami robi tak przez kilka sekund, mam wrażenie że odległość jednej sekundy pokonuje w 3 skokach a nie tak jak powinno w 8 (chyba taka jest norma przy 28800). W sklepie powiedzieli mi, że możliwą przyczyną jest zastanie się smaru i miałem potrzymać włączony chronograf na rotomacie przez kilka dni. Tak tez zrobiłem. Problem nie ustąpił. Odesłałem zegarek, sklep uznał problem. Niedawno przysłali nowy zegarek, podobno sprawdzali go dwa dni i ten egzemplarz miał być idealny. Na pierwszy rzut oka chronograf pracował poprawnie ale zauważyłem, że im dłużej chronograf pracuje tym częściej i bardziej widocznie pojawia się ten sam problem. Wydaje się że nie wpływa to na dokładność ale jest strasznie irytujące! 

 

Wyżej opisałem dwa zegarki, ale wcześniej odesłałem jeszcze jeden bo wskazówka chronografu nie wracała na 12.

 

Nie posiadałem wcześniej chronografu w zegarku mechanicznym więc nie jestem pewien czy to standardowe zachowanie czy wada?

Możecie i doradzić co z tym zrobić?

Martwi mnie, że 3 zegarki pod rząd wydają się wadliwe, czy Longiness ma tak słabą jakość?! 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka chronografu chyba nie przesuwa się tak płynnie jak sekundowa. Na seagull 1963 I na eternie na ETA było widać to wyraźnie, również sporadyczne skoki. Na 7750 w longinesie i w Fortisie skoków nie widzę natomiast tak jak napisałem w pierwszym zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wytrych. 

 

Czy ktoś na tym forum ma Longinesa Master Collection chronograf z moonphase? Chętnie dowiem się jakie są doświadczenia osób które mają ten sam model.

 

Dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Miałem podobną sytuację z kilkoma zegarkami na Valjoux 7750. Czy zegarek trzyma dokładność podczas pomiaru stoperem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skali calego dnia dokładność spada może od dodatkowe 3-4 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Dokładność wskazań chronografu w skali całego dnia na poziomie +3-4/-3-4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze z włącznym chronografem +8sec/dzien, bez to ok +3-4sec/dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Chodzi mi o to czy chronograf dobrze odmierza czas? Czy nie późni/spieszy. Chronograf, nie podstawowy pomiar czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tag Heuera z vj7750 vel Calibre 16. Nie wiem co oczekujesz po płynącej wskazówce stopera, w tym mechanizmie przeskakuje ona 4 razy na sekundę (nie 8 jak uważasz, tyle razy porusza się balans w tamtą i z powrotem - w jedną porusza wychwyt, a w drugą blokuje), więc jak jest długa to nie płynie tylko skacze. Ta od sekundy na godz 9 jest krótka i sprawia wrażenie, że płynie. Po włączeniu chrono są one zsynchronizowene, więc "skaczą" z tą samą częstotliwością, więc jak smar stawia taki opór, że opóźnia zegarek, to nie spóźnialby się 4 sek/doba tylko dużo więcej. Mam El Primero, gdzie sekunda skacze 5 razy/sek i też jest to widoczne. Mam też Hamiltona Jazmaistera i Victorinoxa Swiss Army z vj7750 i wszystkie chodzą tak samo - wskazówka skacze 4x/sek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że wskazówka chronografu przeskakuje o różną odległość. Raz robi częste małe skoki i wygląda w miarę płynnie a potem robi kilka skoków rzadziej ale o większą odległość. Nie jest to kwestia czy przeskakuje cały czas 4 czy 8 razy na sekundę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne zachowanie i trochę niezrozumiałe dla mnie. Oddaj go do serwisu, mechanizm w miarę prosty więc pewność naprawy 100% Napisz jaka była przyczyna. W moim Tag Heuerze od razu po zakupie nie chodziła wskazówka godzinowa od chronografu, uszkodzone było sprzęgło -  ale nie był to mechanizm vj7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Jeżeli dokładność wskazań chronografu nie jest zanburzona to spokojnie możesz to zostawić do czasu regularnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka chronografu na 7750 tak ma. Czasami jest lepiej lub gorzej ten luz kasowany drogą elementu trącego ale to rzecz indywidualna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku na zaganicznyn forum: http://www.thewatchforum.co.uk/index.php?/topic/72301-do-all-7750-movements-stutter/

zamieszczono wideo tego efektu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=0tib95sbYFo

Na szczęście u mnie aż tak źle nie jest. Postanowiłem zatrzymac zegarek i za jakis czas oddać go do regulacji do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.