Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel900

Certina - prośba o pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zegarkowym laikiem :).

Od kilku dni czytam jednak to forum i próbuję wybrać swój pierwszy poważny zegarek. Teraz mam Tissota PR50. 

 

Szukam zegarka z ciemną tarczą, sportowo - eleganckiego, pewnie kwarcowego i nowego w okolicach 2 - 3 tys. zł. Padło na razie na Certinę (podoba mi się też design RADO, ale cena odbiega od możliwości).

 

Np.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/9436_Certina_DS_First_Ceramic_Chrono_C0144171605100

https://dolinski.pl/certina-ds-2-gent-precidrive-chrono-c024.447.16.051.03/

 

 

W obu przypadkach problemem może być jednak grubość koperty. Mam ok. 16 cm w nadgarstku i obawiam się, że koperta 12-14 mm może wyglądać słabo (szczególnie, że mój Tissot ma pewnie 7-8 mm. Jak oceniacie Certinę? Czy są jakieś sensowne alternatywy? I czy ta grubość koperty faktycznie może być problemem? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy chrono to konieczność? Zastanów się, czy w ogóle będziesz z tego korzystał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to musi być chrono? One przeważnie są grubsze. Jak Certina to może DS-1 automatic? Mam i polecam. Świetnie sie układa na mniejszych nadgarstkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Pytanie czy to musi być chrono? One przeważnie są grubsze. Jak Certina to może DS-1 automatic? Mam i polecam. Świetnie sie układa na mniejszych nadgarstkach.

 

Certinka jest fajna i "ponadczasowa". Gdyby nie podpasowała, proponowałbym zainteresować się Seiko SARB. Są nawet na forumowym bazarku  :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SARB to super propozycja, tylko nadal pozostaje pytanie o to, czy z punktu widzenia Kolegi @pawel900, chrono to konieczność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

 czy z punktu widzenia Kolegi @pawel900, chrono to konieczność...

Taaaa, chrono. Używa się kilka razy po zakupie żeby pochwalić się przed żoną, dzieciskami i kumplami w pracy. Pozostają na potem tylko zwiększone koszty ewentualnego serwisowania :wacko:

 

ps. zapomniałem o prestiżu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie sprawa jest jasna, ja bym brał bez chrono... Kiedyś sprawiłem sobie taki zegarek i w zasadzie chrono użyłem tylko raz, przy zakupie, żeby sprawdzić, czy w ogóle działa  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :). Co do chrono to nie będę używał i jest mi niepotrzebny :) chodzi jedynie o wygląd. Nie chcę, żeby zegarek był zbyt klasyczny/prosty jeśli chodzi o wygląd (bo mam w sumie już taki). Stąd właśnie te przykłady. DS-1 czy SEIKO to faktycznie ładne zegarki, ale poszukuję jednak czegoś o mniej klasycznej i bardziej "sportowej" formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Senator. Gilosz na tarczy + wskaźnik rezerwy chodu powinny załatwić sprawę.


Pamiętaj jednak, że te wszystkie zegarki są mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej ocenie Seiko SARB017 Alpinist nie będzie zbyt klasyczny. Do tego, skoro Kolega ma raczej nie za duży nadgarstek, to rozmiar tego SARBa też będzie ok.

Ciekawym sportowcem będzie natomiast Trident od Christophera Warda, tylko koniecznie w rozmiarze 38 mm. W cenie do 3000 zł dałoby też radę zapolować na jakiegoś Airmana od Glycine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz bajery rowery itp to może Seiko sdgc029 albo coś podobnego niekoniecznie w tej wersji kolorystycznej


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję Wam bardzo. Ciągnie mnie raczej w stronę szwajcarskich zegarków. Szczególnie wpadł mi w oko Glycine Airman. Jest świetny !. Tissoty też, ale już mam jednego. Seiko to pewnie super jakość, ale chyba odpuszczę. Orient też, chyba zbyt classic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem jeszcze Tridenta od kolegi fidelio. Też jest niesamowity. Choć sama firma zdaje się zupełnie bez historii. No ale wygląda świetnie. Także wybieram między Glycine Airman Double Twelve, C60 Trident Pro 600 Ch. Ward. i Certina DS First Ceramic Chrono. Szczerze, teraz jestem najbliżej Tridenta jednak :) Choć za Glycine cała historia stoi a za Certiną wygląd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christoper Ward świetnie wygląda. Szwajcar, może i nowa firma, ale podoba mi się. Ja bym wziął Warda, troche powiewu świeżości na rynku :D


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christoper Ward świetnie wygląda. Szwajcar, może i nowa firma, ale podoba mi się. Ja bym wziął Warda, troche powiewu świeżości na rynku :D

 

żona mówi, że wskazówka z widelcem słabo wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz żonie że po zakupie dźgniesz ją trójzębem Posejdona :lol:


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam tego Warda w wersji Vintage i zakupu nie żałuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona mówi, że wskazówka z widelcem słabo wygląda :)

To było od razu pisać że to zegarek dla żony :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A z mojej perspektywy wskazówka w kształcie trójzębu to coś, co wyróżnia Tridenta na tle konkurencji i powód, dla którego sam zainteresowałem się tym zegarkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident świetnie wygląda z brązowym paskiem. Brałbym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident świetnie wygląda z brązowym paskiem. Brałbym :-)

 

W tej nowej wersji zepsuli logo (wygląda jak czcionka jakaś z Windowsa :)) i datownik dali z prawej. Nie wiem też czy nawet przy tym relatywnie niewielkim budżecie opłaca się dawać jednak te 3 tys. za de facto markę, która istnieje od paru lat (w przeciwieństwie do np. Certiny). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ma do sprzedania Certine DS-1, zapraszam na priv

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie chrono, choć też oczywiście rzadko używam. Z efektów wizualnych z tych dwóch Certin brałbym zdecydowanie tą drugą, czerwone akcenty dają jej dużo uroku, moim zdaniem bardzo ładny zegarek, pierwsza ma zbyt Submarinowy bezel a to mnie osobiście już nudzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W obu przypadkach problemem może być jednak grubość koperty. Mam ok. 16 cm w nadgarstku i obawiam się, że koperta 12-14 mm może wyglądać słabo (szczególnie, że mój Tissot ma pewnie 7-8 mm. Jak oceniacie Certinę? Czy są jakieś sensowne alternatywy? I czy ta grubość koperty faktycznie może być problemem? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Ja mam całe 14,5 cm nadgarstek, najgrubszy zegarek jaki mam ma 16 mm i nie, wcale to nie wygląda źle ;) Ale pod bluzkę czy koszulę się niestety nie schowa.

 

Wydaje mi się, że te "sportowe" Certiny mają właśnie min. 12 mm, więc rozważ to co koledzy proponują jak chcesz chudszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.