Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emil/efa116

casio mdv 106 czy lorus RH947GX9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od jakiegoś czasu zbieram powoli na Casio mdv 106 i dziś podczas przeszukiwania allegro natrafiłem na zegarek Lorus rh947gx9.
I  teraz pojawia się pytanie który model jest lepszy?
Casio ma swoją małą markę już z tym modelem ale z kolei Lorus to tanie seiko. 

Casio najtańszy jest od 269 zł a Lorusa można dostać za 159 na bransolecie.

Proszę o wyrozumiałość szukałem ale nie znalazłem nigdzie porównania obydwu tych modeli a ja nie jestem majętny i 300 zł to moje maximum.

WIęc jak macie jeszcze jakieś inne dosyć dobre i ciekawe divery w tej stylistyce co w.w. casio i lorus z przyjemnością się o nich dowiem coś więcej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio lepsze. Lorus to taki trochę udawany diver; nie ma obrotowego bezela, tylko 100 m wodoszczelności, bransoleta z niepełnych ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Casio, ewentualnie amfibia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomek.wzr cenne informacje jednak jak zegarek typu driver i nie ma obrotowego bezela to lipa. A co do amfibi to te od vostoka miałeś na myśli eMB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie te. Do 300zł kupisz nówkę, chyba, że z przesyłką wyjdzie lekko ponad, sam się od jakiegoś czasu nad taką zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje te zegarki bacznie i kiedyś taki zafundować sobie będę chciał. Ale póki co chciał bym właśnie coś w stylu Casio mdv 106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Casio i się nawet nie zastanawiaj . Mam ten zegarek od miesiąca , na tą cenę to full wypas . Na żywo wygląda jak milion dolarów ( oczywiście w porównaniu do zdjęć....)  . Fajnie świeci, co prawda nie tak jak Seiko , ale jak naświetlę go o 21 to o 5 rano jeszcze spokojnie odczytam jaka godzina . Bardzo fajna guma . Jak za tę cenę to nie znajdziesz lepszego (według mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Poszukaj tego Lorusa w wersji z mechanizmem automatycznym, wtedy zdecydowanie Lorus. Jeżeli kwarc, to mdv bez zastanowienia. Miałem ten model w wersji z pomarańczową tarczą, nie powiem że był zły, spełniał swoje zadanie, używany do pływania. Teraz mam w automacie, na Y676, jestem zadowolony. Co się tyczy ruchomego bezela, to uwierz mi - 98% zwykłych użytkowników nie używa go NIGDY, jest bo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi decyzja zapadła świątecznym prezentem jaki sobie sprawie będzie mdv 106 :) chyba że ktoś wie gdzie znajdę nowy mdv 102. A co do bezela to ja jak mam to używam. Przydaje się mam w jednym z zegarków śmieszne marki xonix i jak go mam na ręku to przyznaje używam. Lotus jest fajny ale mam wrażenie że w wersji z automatem cena będzie wyższa więc decyzja na Casio. Zwłaszcza że mam kilka zegarków Casio i żaden mnie nie zawiódł a swoje przeszły stąd pytałem o Lorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest mdv 102 ale według mnie cena za wysoka zegarek zbyt zniszczony jak by jakiś brat Casiowy chciał niech poszuka :) łatwo znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil/efa116 gdzie kupiłeś MDV-106 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Szkoda że luma taka słaba, bo zegarek jak na kwarca zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz dwa te Casio MDV-106 w sklepie timegroup.pl (jeden kupilem na prezent dla Tescia)

 

Bardzo dobry czasomierz.

 

prawde mowiac z wygladu bardzo przypomina drozsze divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że też ma i do tego w takim fajnym kolorku :)

 

6fac86cc0795abb7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem to już go nigdzie nie było :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

nie, jezeli mdv, to tylko z czarna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odpowiedź. W tym momencie zastanawiam się nad Casio MDV-106 a Casio MTD-1053, macie jakieś opinie na temat tego drugiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

tu sie nie ma nad czym zastanawiac, mtd1053 tez niby diver, ale moim zdaniem indeksy od czapy, wskazowki za male i luma do bani. bez porownania do mdv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie ma co się zastanawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia lumy w tym MDV? Jaki jest poziom maksymalnego świecenia oraz jak długo świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Luma porównywalna do Seiko, to powinno wystarczyć za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.