Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ponownie, tym razem mam pytanie o firmę prdukującą zegarki pod nazwą "KIPLE", z tego co potrafiłem znależć na obcojęcznych stronach internetu to zegarki o tej nazwie produkowała mała firma we Francji w latach 50 i 60 XX wieku. Mam zegarek tej firmy ( jest odrestaurowany i wpełni na chodzie ) ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej marki. Pozdrawiam Pepco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Przepraszam, że tak późno, ale o marce Kiple dowiedziałem się całkiem niedawno, kupując zegarek z "drugiej ręki". Zaciekawił mnie i zauroczył ten egzemplarz, więc kupiłem go "w ciemno" i dopiero później zacząłem szukać informacji na jego temat. Dowiedziałem się, że zegarki Kiple produkowane były przez la Société Mortuacienne d’Horlogerie of Morteau, manufakturę działającą w miejscowości Morteau na granicy Szwajcarsko-Francuskiej. Firma ta była nawet przez 6 lat właścicielem marki Lip. Niestety przestała istnieć w roku 1990 i obecnie w Morteau jest jedynie muzeum zegarmistrzostwa. Sam zegarek jest niesamowity( chyba najładniejszy w mojej kolekcji), ma automatyczny werk (nie wiem jakiej produkcji), przezroczysty dekiel zakręcany śrubkami, wskaźnik rezerwy chodu i subtarczę z czasem 24 godzinnym (regulowaną osobnym przyciskiem). Mechanizm posiada funkcję stop-sekundy i prawdopodobnie ręcznego dokręcania (nie sprawdzałem jeszcze bo nie chcę nic uszkodzić). Werk jest ciekawie zdobiony w pasy genewskie i szlif słoneczny na brzegu wahnika. Nie ma natomiast na nim żadnych napisów, podobnie zresztą jak i na deklu. Gdy oddam zegarek do przeglądu, sprawdzę, czy ma jakieś informacje w środku. Zegarek dostałem w kondycji NOS, nieco przybrudzony. Po wyczyszczeniu ukazał całe swoje piękno: stalową kopertę 40mm, białą tarczę i opisany dekiel. Później wkleję zdjęcia bo nie mam ich teraz jak zrobić. 

 

Pozdrawiam. R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz o Kiple.

 

Na olx pojawiły się 2 zegarki tej marki. Jeden prawdopodobnie z okresu II wojny światowej a drugi chyba z lat 70-tych. Wygląda na to, że manufaktura produkująca te zegarki musiała istnieć co najmniej od II wojny.

 

R

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zdjęcia? :)


Pozdrawiam

Piotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zdjęcia? :)

Niestety do jutra jestem w pracy, ale jak wrócę, spróbuję wstawić. ;)

P.S.

 

Zegarek ma dziwną przypadłość. Gdy noszę go na ręce, chodzi dokładnie prawie co do sekundy, gdy zdejmę go z ręki, zaczyna się spóźniać lub zatrzymuje się. Jakieś problemy separacyjne?

 

R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By mgrems
   To mój pierwszy post. Proszę o pomoc w identyfikacji zegara.
    
   Zamieszczam zdjęcie mechanizmu, na którym znajduje się nazwa B?C PARIS. Domyślam się że zegar, a przynajmniej mechanizm, wyprodukowano we Francji, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na podstawie tej nazwy. Czy dobrze się domyślam, że cyfry 5?8 (czy to odwrócona jedynka?) to numer modelu, a 48639242 to numer egzemplarza?
   Jak widać na zdjęciu, brakuje paru elementów: wahadła, młoteczka (dzwonek jest), i (nie jestem fachowcem) wieszaka, na którym jest zamocowane ramię wahadła. Czy jest szansa na znalezienie takich elementów, czy pasują od innych mechanizmów, czy ktoś ma i chciałby się pozbyć?

    
   Proszę o jakiekolwiek informacje - Maciej
    
    
  • By Pietias
   Fragment katalogu, prawdopodobnie z końca lat 60.
  • By patka11
   Witajcie,
    
   chciałabym poradzić się specjalistów, ponieważ planuję kupić w prezencie na 60te urodziny po zegarku dla Pani i Pana zegarki mają być na bransolecie, klasyczne, eleganckie. Budżet, jakim dysponuję, to jakieś 400 - 500zł.
    
   Przeglądając wszystkie strony z zegarkami, patrząc także na dostępność, skłaniam się ku Casio MTP-1303PD-FVEF i Casio LTP-1303D-AV.
    
   I mam pytanie - co sądzicie o tych zegarkach? Czy w tym przedziale cenowym możecie polecić coś innego, może lepszej jakości? Zależy mi, żeby wersja damska była jak najbardziej zbliżona do męskiej.
    
   Ewentualnie może uda mi się podnieść budżet do 600zł - czy wtedy jest więcej alternatyw dla tych Casio?
    
    
   Dzięki za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.