Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mavelio

Orient Bambino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatni zegarek jaki nosiłem popsuł się ok. 10 lat temu i został wrzucony do szuflady i zapomniany. Od tamtego momentu nie nosiłem zegarka. Teraz postanowiłem sobie jeden sprezentować i w związku z tym mam kilka pytań.

Generalnie zegarek, który mam na oku to ten z tytułu, a konkretnie:

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sac08003a0-bambino-version-4-japan-automatic-gents-elegant-watch

Pytania dotyczą:

1. samego modelu, czy warto kupić?

2. czy tego typu zegarek nadaje się do używania na co dzień?

3. czy ten sklep jest pewny pod względem realizacji zakupów i oryginalności produktów?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bambino to bardzo dobry wybór  :) W mojej ocenie jest to zegarek dość uniwersalny, który nada się zarówno do stroju bardziej formalnego, jak i do noszenia na co dzień. Mocny zawodnik! Co do sklepu nie wypowiem się...


Ciekawe Bambino v2 z kremową tarczą i niebieskimi wskazówkami, w mojej ocenie jedna z najładniejszych wersji kolorystycznych, jest na naszym bazarku. 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154693-orient-bambino-v2-2-gen/?hl=orient

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycję kolegi fidelio, takiego Bambino 2 mam właśnie na ręku - kapitalny zegarek! Potwierdzam też że jest bardzo dokładny, przez 2 tygodnie przyspieszył tylko o 38s! To bardzo dobry wynik.

Mam tylko jedno ale do zegarka, rozstaw uszu to 21 mm, ogranicza to nieco późniejszy wybór pasków (20 czy 22 mm to bardziej popularne szerokości), ale w sumie to drobiazg. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Drobiazg, bo zawsze można troszkę żelazkiem "popracować" nad paskiem 22 mm i będzie ok  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Usłyszałem od jednego z forumowych Kolegów, spróbowałem i zadziałało. Próba odbyła się na jednym z pasków do zegarka mojej żony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, 550 zł to cena wyjściowa, dolicz jeszcze 7% akcyzy i 23% vat, ale i tak wyjdzie taniej niż w polskiej dystrybucji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Swoja droga, jak ja slysze o tych akcyzach i vatach, które trzeba doliczać, to aż mną trzęsie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nie będzie, bo wartość poniżej 150 euro. VAT 23% + koszt zawiadomienia o kontroli + koszt kontroli -> sumarycznie można liczyć ok. 25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta wersja kolorystyczna z granatowymi/niebieskimi wygląda świetnie. Teraz mam dylemat w wyborze między tymi dwoma. :unsure:

Edytowane przez Mavelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakiej wersji kolorystycznej byś nie wybrał, to Bambino jest bardzo dobrym wyborem. A kolorystyka, to w zasadzie rzecz gustu. Wybierz taką, która tobie najbardziej się podoba, bo w końcu Ty go będziesz nosił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2017 o 14:23, fidelio napisał:

Drobiazg, bo zawsze można troszkę żelazkiem "popracować" nad paskiem 22 mm i będzie ok  ;)

 

O co chodzi z tym żelazkiem? Podgrzewamy pasek na końcach jest bardziej elastyczny i latwiej wcisnąć ten 1 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
26 minut temu, Gulfstream napisał:

 

O co chodzi z tym żelazkiem? Podgrzewamy pasek na końcach jest bardziej elastyczny i latwiej wcisnąć ten 1 mm ?

Tak 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić bambino na bransolecie. I tarcza niebieska ;)

 

IMG_20200826_130543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez RobertG91
      Cześć, zastanawiam się nad dwoma zegarkami:
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-iron-annie-flight-control-dual-time-ia-5140-5-kwarcowy
      Oraz
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-sports-ra-kv0503y10b-kwarcowy
      Który będzie lepszy pod kątem jakościowym? Skłaniam się ku
      Iron Annie, urzekła mnie tarcza, cała w super luminova.
      Przez ostatnie 9 lat używałem Casio Edifice ef131d 1a1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę po prostu coś nowego i w innym stylu.
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ef-131d-1a1.html
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.