Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szpila9

Na początku był TAG, a na końcu jest OMEGA (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Był TAG, TUDOR, TAG, ORIS...

 

Długa, może za długa analiza przed zakupem.

 

Na placu boju został TAG Carrera i Omga Seamaster 300m 

 

Carrera, bo klasyk bardzo mi się podoba, a Aqua Terra... 20k nowa.

Omega Seamaster, bo BOND - oczywiście żarcik. Bo ładna, uniwersalna, bo ceramika, bo do wszystkiego, ale droższa i to sporo. Nawet w dobrych sklepach muzycznych różnica między jednym a drugim to 3 - 4 tyś zł.

 

Pytanie czy warto doinwestować? Czy iść w klasykę, która będzie ponadczasowa?

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc i Wasze uwagi!

post-28616-0-35313900-1511979149_thumb.jpg

post-28616-0-86697600-1511979159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jedno i drugie fajne. Tu już musisz iść za głosem serca i wedle posiadanych biletów NBP. Nie od rzeczy byłoby też przymierzyć na żywo, bo zazwyczaj odczucia po przymiarce mają się nijak do tych z oglądania zdjęć :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

 

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?

Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

 

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

 

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?

Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

 

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?

Miałem nie dalej jak 3 miesiące temu podobne dylematy. Tylko TAG miał być aquaracer. Poczytałem popytalem szanownych kolegów no i przymiarki...SMPc najlepszy wybór jaki mógł się dokonać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, własny mechanizm co-axial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie jest na bazie Eta 2892?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA. Ale chyba już na ytyle odeszli od pierwozoru że traktują kaliber 8500 i pochodne jako swój własny.

 

 

Transplantacja mechanicznego serca zaowocowała zmianą starego i wysłużonego kalibru 2500 na w 100% manufakturowy kaliber 8500. Pokazany w 2007 roku mechanizm OMEGI jest świetnym połączeniem tradycji i nowoczesności, sprawdzonych rozwiązań i nowych technologii. Absolutna ikona, sprawca sukcesu i obecnej pozycji marki, wychwyt współosiowy Co-Axial z elementami wykonanymi z krzemu (przypomina o tym wygrawerowany na pierścieniu dekla symbol Si14), pełnym mostkiem balansu i dwoma bębnami sprężyny gwarantującymi 60-godzinną rezerwę chodu to idealny koń pociągowy – jak zwykło się mawiać o niezawodnych i precyzyjnych kalibrach. Patentowe rozwiązanie autorstwa dr Georga Danielsa, które OMEGA tworzy masowo jako jedyna marka na świecie, choć nie do końca zgodne jest z założeniami legendarnego brytyjskiego twórcy (m.in. nieudane całkowite wyeliminowanie konieczności smarowania) daje manufakturze należącej do Swatch Group niezależność i szeroki wachlarz możliwości, nie wspominając o wizerunku – słyszysz „Co-Axial”, myślisz OMEGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do SMPc. Ja miałem podobny dylemat i kupiłem Oris Aquis. Po dwóch tygodniach dokupiłem Omegę bo nie dawała mi spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA. Ale chyba już na ytyle odeszli od pierwozoru że traktują kaliber 8500 i pochodne jako swój własny.

W trzysecie jest cal. 2500 a nie 8500.

 

Z tych dwóch jedyny słuszny wybór to omega.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Z tych dwóch jedyny słuszny wybór to omega.

Już nie wspominając o tym, że marka Omega jest o wiele bardziej rozpoznawalna. :wub:

ps. dziękuję za zwrócenie uwagi na 2500. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rozpoznawalna marka, ale zegarek 50% droższy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA.

Omega i Eta to ta sama grupa swatch, cal. 2500 wywodzi się z ety, co chyba jest naturalne, bo 2892 był w poprzedniej wersji smp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pomogliście :) trzeba będzie o tej Omedze pomyśleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega choć mam słabość do TH

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.