Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pepco

Junghans ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam też taki zegarek, podobno to oryginalny niemiecki Junghans sprzed 1914 roku, jest uszkodziny.... zerwana sprężyna i wyłamany ząbek na dużym kole zębatym. Mam dwa pytania, czy da się go naprawić i do jakiej kwoty inwestować żeby nie przeinwestować 300 - 400 zł ? i czy jest to napewno oryginał? Pozdrawiam Pepco

post-101459-0-25625600-1512037084_thumb.jpg

post-101459-0-16511700-1512037097_thumb.jpg

post-101459-0-52792600-1512037115_thumb.jpg

post-101459-0-03170300-1512037131_thumb.jpg

post-101459-0-72556900-1512037157_thumb.jpg

post-101459-0-07636100-1512037175_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginalny. Nie pochodzi z podanego przez Ciebie okresu, werki z serii 38 produkowano w latach 1926 - 52. W tej wersji (a) ma jeden kamień łożyskujący, czyli bieda az piszczy... Jedyna sensowna inwestycja to wyczyszczenie/przesmarowanie mechanizmu, żadne naprawy. Moim zatem zdaniem inwestowanie jest bez sensu. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że względy sentymentalne to koszty grają inną rolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za informację, okazało się że dziadek był niezłym bajerantem ale do meritum, czy 400 złotych starczy na te naprawy które wymieniłem? Pozdrawiam Pepco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Gość
      Przez Gość
      Mechanizm 15 kamieniowy - sygnowany CORTEBERT-15 JEWELS-
      CAL 532-SWISS MADE, koperta z alpaki (chińskie srebro) o średnicy
      48,0 mm, dwa dekielki okrywające mechanizm.
    • Gość
      Przez Gość
      kieszonka PKP
    • Przez Danierzyk
      Witam , chciałbym dowiedzieć się więcej o tych zegarkach , byłbym wdzięczny za pomoc .


















    • Przez OniStarePojazdy
      Witajcie,
      natknąłem sie w sklepie z meblami na zegarek orawdopodobnie marki Thiel. Prosilbym o opinie o tych zegarkach,danych i wszystko,co moze mi pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie
      Zegarek nie na chodzie, koronka działa prawidłowo. Oprocz zegarka nic więcej nie ma - ani dewizki ani pudelka itp. Koperta w stanie średnim, tarcza wyglada zachęcająco. Zdjecia w załącznikach
       
      Przeznaczenie zegarka - noszenie na co dzień do pracy. Coś się orientuje o mechanicznych zegarkach, posiadam Longinesa, Junghansa i Zenitha jako kieszonkowce, jest mi ich żal nosic do pracy - raczej okazyjnie używane.
      Za wszelkie porady z gory dziękuję




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.