Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
pepco

Junghans ?

Recommended Posts

Witam, mam też taki zegarek, podobno to oryginalny niemiecki Junghans sprzed 1914 roku, jest uszkodziny.... zerwana sprężyna i wyłamany ząbek na dużym kole zębatym. Mam dwa pytania, czy da się go naprawić i do jakiej kwoty inwestować żeby nie przeinwestować 300 - 400 zł ? i czy jest to napewno oryginał? Pozdrawiam Pepco

post-101459-0-25625600-1512037084_thumb.jpg

post-101459-0-16511700-1512037097_thumb.jpg

post-101459-0-52792600-1512037115_thumb.jpg

post-101459-0-03170300-1512037131_thumb.jpg

post-101459-0-72556900-1512037157_thumb.jpg

post-101459-0-07636100-1512037175_thumb.jpg

Jest oryginalny. Nie pochodzi z podanego przez Ciebie okresu, werki z serii 38 produkowano w latach 1926 - 52. W tej wersji (a) ma jeden kamień łożyskujący, czyli bieda az piszczy... Jedyna sensowna inwestycja to wyczyszczenie/przesmarowanie mechanizmu, żadne naprawy. Moim zatem zdaniem inwestowanie jest bez sensu. 

Edited by tarant

Pozdrawiam

Piotr

Witam, dzięki za informację, okazało się że dziadek był niezłym bajerantem ale do meritum, czy 400 złotych starczy na te naprawy które wymieniłem? Pozdrawiam Pepco

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Moraw
      Witam, jestem na forum nowy więc na wstępie chciałbym się przywitać, trafiłem tu przypadkiem, przeczesując internet w poszukiwaniach informacji na temat zegarka w którego posiadanie wszedłem już jakiś czas temu.

Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka (tak - przeczytałem regulamin, i wiem, że nie wyceniacie tutaj zegarków, niemniej jednak chciałbym poznać chociaż szacunkową wartość tego przedmiotu, czy jest to jakiś zabytek historyczny o ogromnej wartości? czy raczej pospolity bubel z czasów wojennych których pełno na zagranicznych aukcjach? Ja niestety pomimo usilnych starań nie znalazłem ŻADNEJ informacji na jego temat)

Chodzi dokładnie o zegarek kieszonkowy, datowany na 1914r.
      Widnieje na nim orzeł siedzący na mieczu a w tle maszeruje wojsko (prawdopodobnie niemieckie?)
      U góry znajduje się napis "Wir deutsche fürchten gott sonst nichts auf der welt"
      co według tłumacza oznacza "My Niemcy nie boimy się niczego na tym świecie?"
      Na tarczy widoczna data 1914r. jest ona również wybita w środku pod mechanizmem.
      Mechanizm oznaczony jako SIMON P.W.C, a na odwrocie cyfry 2215 51
      Udało mi się go rozebrać, poniżej zamieszczam kilka zdjęć.
      Liczę na jakikolwiek odzew i pomoc w identyfikacji tego cuda.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
      Jakub.

• By OniStarePojazdy
      Witajcie,
      natknąłem sie w sklepie z meblami na zegarek orawdopodobnie marki Thiel. Prosilbym o opinie o tych zegarkach,danych i wszystko,co moze mi pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie
      Zegarek nie na chodzie, koronka działa prawidłowo. Oprocz zegarka nic więcej nie ma - ani dewizki ani pudelka itp. Koperta w stanie średnim, tarcza wyglada zachęcająco. Zdjecia w załącznikach

Przeznaczenie zegarka - noszenie na co dzień do pracy. Coś się orientuje o mechanicznych zegarkach, posiadam Longinesa, Junghansa i Zenitha jako kieszonkowce, jest mi ich żal nosic do pracy - raczej okazyjnie używane.
      Za wszelkie porady z gory dziękuję

• By tuls
      Witam, jestem w posiadaniu zegarka ze zdjęć. Nie wiem, czy jest na chodzie - nie mam kluczyka. Bardzo proszę o informacje, czy zegarek ma jakąś wartość? Średnica koperty 5,6 cm, grubość koperty 2 cm. Z góry dziękuję za pomoc.

• By Grigoris1
      Dobrego Nowego Roku!

No i tak Noworocznie wrzucam coś, co widzę po raz pierwszy - niestety kompletnie nie mam pomysłu gdzie szukać punktu zaczepienia. Z zewnątrz klasyka: srebrna koperta szwajcarska Kramer&Moser, opisy na deklu ogólne typu: Remontoir, Ancre Ligne Droite, 15 Rubis. Do tego Horlogerie de Precision.
      Niski, czterocyfrowy nr. koperty. 

Może macie jakieś skojarzenia?

OK wiem, spójrz pod tarczę - proszę bardzo:

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.