Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
SOAD

Unitra Warel - Poszukujemy posiadaczy i kolekcjonerów

Recommended Posts

Witam wszystkich. Założyłem konto na tym forum specjalnie po informacje na temat Warela (model DW-2005). Niestety lata lecą, skupy i złomowiska skutecznie uszczuplają już niewielkie zapasy, tejże polskiej myśli czasomierniczej. Chciałbym na tym forum odnaleźć ludzi/posiadaczy Wareli, którzy posiadają też w swoich zbiorach zapasowe koperty, mechanizmy (uszkodzone też mogą być), stare instrukcje, poradniki itp. Jestem człowiekiem, który wyjątkowo nie toleruję internetu, nie mam fejsbuka, też niezbyt znam się na "szukaniu" informacji. Dlatego jeśli zdążyłem już coś/kogoś obrazić to sorry, ale na celu mam tylko to, co napisałem. Za kopertę w perfekcyjnym stanie jestem w stanie zapłacić jakieś 400zł, bransolety raczej nie uświadczę, ale mechanizmy sprzedają za 200zł, więc za oryginał mogę dać jakoś 350. Ceny podaję "na oko". Nie jestem zapalonym kolekcjonerem ani znawcą, lecz nie przeszkadza mi to w skompletowaniu części do dobrego (bo naszego) zegarka :)

Przerzuć starsze wątki, a znajdziesz te informacje, a zakupy to nie w tym wątku.

Edited by sanik

Napisałem do kilku ludzi ze starszych wątków, ale żadnej odpowiedzi. Napisałem tu, tylko by dać możliwość wszystkim, by przeczytali o sytuacji i mogli dać o sobie znać. Wszelkie handle i rzeczy niedozwolone - odbędą się na pw :) Uznałem, że więcej ludzi się odezwie tutaj, bo nie każdy ma plan sprzedaży/kupna. Może mieć po prostu informacje o znajomym czy coś.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By MarcelJas
      Kupię zegarek o nr t127.407.11.031.00  zależy mi na dobrym stanie. 
    • By clusca
      Chętnie kupię zegarek Citizen Grand Touring (GT) - nowy lub w stanie idealnym/co najmniej bardzo dobrym. Oczywiście najlepiej w dobrej cenie, ale rozważę i te "niedobre"
    • By el_mazurro
      Hej, jak w temacie, przymierzam sie do zakupu Ball Fireman Victory ale Enterprise też wchodzi w grę (wersja raczej bez lupki). Interesuje mnie wersja na bransolecie z czarną tarczą. Jeśli ktoś ma i chciałby sie rozstać zaraszam do rozmów.
      Pozdrawiam
    • By tomo_s
      Witam,

Mechanizm w moim tissocie t033410a po paru latach przestał pracować, wymiana baterii nie pomaga. 
      Wyczytałem na forum, że mechanizm ETA 805.112 nie jest delikatnie mówiąc udany.

W tamtym temacie znalazłem dwa mechanizmy, które mogłyby go zastąpić: ETA F06.111 i ETA 955.112 

Zastanawiam się czy jakiś mechanizm miyoty nie nadawałby sie na zamiennika dla Ety? Prosze o poradę.
      Czy ktoś może polecić jakiegos zegarmistrza z Krakowa, który wymieniłby mechanizm na inny?

Pozdrawiam

• By JWChrono
      Witam, czy ktoś z Was wie co to za mechanizm i co oznaczają znaki na deklu?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.