Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Najki

Identyfikacja zegarka Omega z lat 1900-1930

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w identyfikacji modelu i autentyczności zegarka kieszonkowego Omega. To pamiątka po moim pradziadku, który zmarł w 1935 roku. Nie wiadomo w którym roku kupił ten zegarek. Wiadomo, że miał go za życia, więc na pewno jest starszy niż 1935 rok. Szacuję 1900-1930. Stan niestety jest nie za dobry (i zegarek nie działa), ale myślę o jego renowacji, bo to świetna pamiątka rodzinna.

 

Babcia utrzymywała, że zegarek jest złoty, a nie pozłacany. Sam nie wiem. Jest wybita próba 0,585, ale nie potrafię sam ocenić czy to jest złoto czy pozłacanie. Na razie interesuje mnie jaki to model i w jakich latach był produkowany (jeżeli uda się ustalić, że to oryginał).

 

Zdjęcia:

https://imgur.com/a/SEkLn

 

Z cech, które wydają mi się podejrzane to:

 

  • klapka tylna posiada wygodną wypustkę ułatwiającą otwarcie go, a klapka przednia nie posiada takiej wypustki, a przecież to przednia jest częściej otwierana
  • koronka z plastiku lub podobnego materiału - większość Omeg, które znalazłem w internecie ma metalową koronkę
  • brak logo Omega na tarczy
  • podejrzane 2 cyfry w numerze seryjnym po wew. stronie tylnej klapki, jednak cały numer seryjny jest powtórzony na wewnętrznej zabezpieczającej mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest złota na pewno, złocone mają inne oznaczenia.

Przednią klapkę otwiera się wciskając przycisk na koronce, a sama koronka jest jakaś wtórna.

Ta oryginalna za pewne się wytarła bardzo mocno.

Numerem seryjnym bym się nie przejmował tak jak brakiem loga na tarczy.

Mechanizm jest Omegi z mikroregulacją ale co do kalibru wypowiadać się nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na forum udzielał się człowiek o nicku ''Władysław" i zajmował się renowacją zegarków kieszonkowych.Posiadał sporo części do nich.Sam kiedyś u niego coś robiłem i pamiętam ,że byłem zadowolony z jego pracy.Pamiętam ,że był z Lublina.....może ktoś z tamtych okolic podpowie......a warto taki zegarek doprowadzić do stanu użytkowego....przecież to piękna pamiątka.  :  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest złota na pewno, złocone mają inne oznaczenia.

Przednią klapkę otwiera się wciskając przycisk na koronce, a sama koronka jest jakaś wtórna.

Ta oryginalna za pewne się wytarła bardzo mocno.

Numerem seryjnym bym się nie przejmował tak jak brakiem loga na tarczy.

Mechanizm jest Omegi z mikroregulacją ale co do kalibru wypowiadać się nie będę.

 

Faktycznie jest przycisk na koronce, ale nie działa otwieranie w ten sposób, więc to kolejny element do naprawy :)

 

Kilka lat temu na forum udzielał się człowiek o nicku ''Władysław" i zajmował się renowacją zegarków kieszonkowych.Posiadał sporo części do nich.Sam kiedyś u niego coś robiłem i pamiętam ,że byłem zadowolony z jego pracy.Pamiętam ,że był z Lublina.....może ktoś z tamtych okolic podpowie......a warto taki zegarek doprowadzić do stanu użytkowego....przecież to piękna pamiątka.  :  )

 

Dzięki, poszukam. Na razie na forum znalazłem dwóch Władysławów z Warszawy (jeden niestety zmarł). Poszukam jeszcze (a może ktoś podpowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję skontaktować się z panem Władysławem, ale na razie bezskutecznie. Tymczasem nadal liczę, że znajdzie się ktoś kto rozpozna model lub da kolejne wskazówki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tę stronę, na której są 2 znaki towarowe pojawiające się na moim zegarku - jeden na kopercie i drugi na mechanizmie. Pierwszy ma podane lata 1897-1904, a drugi ma rok 1894. Wychodzi zatem na to, że zegarek pochodzi z około 1900 roku. Szkoda tylko, że nadal nie wiem jaki to model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tę stronę, na której są 2 znaki towarowe pojawiające się na moim zegarku - jeden na kopercie i drugi na mechanizmie. Pierwszy ma podane lata 1897-1904, a drugi ma rok 1894. Wychodzi zatem na to, że zegarek pochodzi z około 1900 roku. Szkoda tylko, że nadal nie wiem jaki to model.

Model... hmm... model - Omega kieszonkowa. Szkoda, to czasu na czekanie. :D  Kaliber zależy od drugiej w kolejności średnicy płyty montażowej. W zwiazku z tym, że nie widać numeru seryjnego mechanizmu (może jest pod tarczą), to dokładniejszy czas produkcji nie jest możliwy do określenia, rodzaj sygnatury niewiele tu pomoże. Numer koperty sugeruje, że to przełom wieków XIX i XX, ale w dość szerokim zakresie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta złota to i mechanizm na bogato ( komplet szatonów , łabędzia szyja ).

Tylko tarcza wymieniona . Ładna sztuka generalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.