Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin_k

Oszustwa zegarkowe OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię tak samo z zegarkami pow. 1000 zł, jest przygotowany przez pocztę odpowiedni protokół i nie wiele trzeba się rozpisywać nie przyjmując zegarka,

kupiłem sporo na OLX i sprzedałem więcej jak u nas na Bazarku , zawsze mam opcje zwrotu bez podania przyczyny. czasami cena jest okazyjna bo sprzedawca  potrzebuje szybko kasy a czasami to oszustwo , w sytuacjach nie pewnych wrzucam zdjęcia na forum i pytam, ostatnio uchroniło mnie to przed kupnem ładnej ale składanej z nie wiadomo ilu zegarków Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz otworzyć przesyłkę przy kurierze zanim za nią zapłacisz ??

Jak jest z firmami kurierskimi, to trzeba sprawdzić w konkretnych podmiotach natomiast w przypadku Poczty Polskiej taka usługa istnieje od dawna... tak jak napisano otwierasz przesyłkę, oglądasz przedmiot i albo akceptujesz, albo wypełniasz protokół niezgodności i nie przyjmujesz, paczka wraca do nadawcy.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprzedaje zegarki na olx tylko u mnie jest tylko odbiór osobisty z możliwością sprawdzenia oryginalności ale bez opcji wysłania !! Zdaje sobie sprawę że tracę kilku klientów bo nie wszyscy mogą dojechać do mnie , ale za to mam spokojną głowę i nie muszę się z nikim użerać bo zegarek miał o dwie rysy więcej niż opisałem ???? Każdy zainteresowany może podjechać obejrzeć na żywo i zdecydować czy mu zegarek pasuje czy nie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może konkretnie nie na temat oszustw na olx, ale też mające związek z zakupami na tym portalu lub innych. Sprawa wygląda tak: upatrzyłem sobie zegarek na olx, dogadałem się ze sprzedawcą drogą mailową, zrobiłem przelew i po 2 dniach otrzymałem zegarek z ogłoszenia. Zegarek jest zgodny z opisem jednak coś mi w nim nie pasuje(wyobrażałem sobie że będzie inaczej wyglądał na ręku). Czy mam prawną możliwość zwrotu?Od transakcji upłynęło 5dni. Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzedaży "prywatnej", a już zwłaszcza przy e-sprzedaży nie masz prawa zwrotu. Wszystko w takiej sytuacji zależy od stanowiska sprzedającego... może ale nie musi przyjąć przedmiotu z powrotem, zwłaszcza że nie ma on jak piszesz wad.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z allegro - pan mi przesłał zegarek za okolo dychę (10k) poza allegro bez wcześniejszej płatności "jak się spodoba to zrobisz przelew a jak nie to odeślesz" z drugiego końca Polski. Nie znaliśmy się, żeby nie było. Oczywiście się spodobał, bo cena była dobra i przelew zrobiłem w tym samym dniu.

Zegar oczywiście z papierami kompletnymi a właściciel był dyrektorem pewnej firmy IT, jeszcze mi skan dowodu dołaczył ;)

 

Ja oczywiscie jeśli się na coś umawiam to słowa dotrzymuję i nie wyobrażam sobie innego przebiegu sprawy z mojej strony.

Pewnie w głowie wielu Polaków pojawia się myśl "ja bym nie zapłacił i wyłaczył telefon", no tak, z tego nas znają w świecie.

 

Tak więc czasem trzeba sobie zaufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak staram się robić *ufać innym*, uważam że ludzie są z reguły uczciwi, jeśli ktoś wydaje się sensowny na olx, nie mam obaw i wysyłam kasę za zegarek z góry i nigdy nie zdarzyło mi się aby ktoś mnie oszukał.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie w głowie wielu Polaków pojawia się myśl "ja bym nie zapłacił i wyłaczył telefon", no tak, z tego nas znają w świecie.

 

Tak więc czasem trzeba sobie zaufać.

Uważam, że piszesz bzdury, nie wiem skąd w nas Polakach taka skłonność do samoponiżania się, do tytłania polskości w gnoju? Ludzie nieuczciwi są w każdej nacji, a zasada "okazja czyni złodzieja" nie jest polskim wynalazkiem. 

 

Nawiasem mówiąc dosłownie kilka dni temu na tut. bazarku spotkałem się z podobną sytuacją, chłopak zaproponował wysyłkę zegara i płatność dopiero po zapoznaniu się z jego stanem. Zegar przyszedł jak trzeba, zapłaciłem, gra gitara ale szczerze mówiąc ja bym tak nie postąpił, bezpieczniej dla obu stron jest wysłać za pobraniem z ewentualnym zadatkowaniem kosztu przesyłki. I nie chodzi o to, że Polacy to kundle, tylko o elementarną ostrożność.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o OLX to raczej bym nie ryzykował płatności bez sprawdzenia zawartości paczki. W przypadku nie wysłania towaru lub wysłania za pobraniem czegokolwiek co przypomina wagą zamówiony przedmiot, nie mamy żadnej drogi na odzyskanie pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego optymalna w takiej sytuacji jest wysyłka za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości.  :)   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLXie oszukany zostałem kilka razy. Na szczęście kwoty nie były wysokie.Ostatnio 2 miesiące temu pewna Pani przekręciła mnie na 50 zł. Naprawdę nie rozumiem jak można tak przepraszam za określenie szmacić swoje nazwisko. Oczywiście nie wiem kim ona była i co sobą prezentuje na co dzień, jaki przykład daje dzieciom itp.

 

Z kolei ostatnio kupiłem trochę szrotu za 4 stówki i facet ku mojemu zdziwieniu również wysłał mi paczką w ciemno bez mojej wcześniejszej zapłaty. Paczkę przyjąłem i zrobiłem przelew. choć przejechałem się trochę na zawartości. Zdjęcia w ogłoszeniu były kiepskie i delikatnie wtopiłem.

 

Trzeba sobie ufać, niemniej opisane tu przykłady niekiedy zapalają czerwoną lampkę i wystawiają tą wiarę na próbę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że piszesz bzdury, nie wiem skąd w nas Polakach taka skłonność do samoponiżania się, do tytłania polskości w gnoju? Ludzie nieuczciwi są w każdej nacji, a zasada "okazja czyni złodzieja" nie jest polskim wynalazkiem.

 

Uważam, że powinieneś wyłączyć telewizor i częściej wychodzić z domu, a najlepiej ruszyć się gdzieś za granice naszego kraju. Odnajdziesz tam (poza granicami) zgoła odmienną mentalność, więcej uczciwości, zaufania, uśmiechu, nikt nie bedzie ci zazdrościł ani źle życzył. I dopóki nie wejdziesz w polskie towarzystwo, będziesz naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

 

Przecież to u nas standard:" żeby drugiemu nie było lepie"j, "skąd ma, pewnie ukradł", czy "dziś mam władzę to im pokażę" i inne tym podobne frazesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinieneś wyłączyć telewizor i częściej wychodzić z domu, a najlepiej ruszyć się gdzieś za granice naszego kraju. Odnajdziesz tam (poza granicami) zgoła odmienną mentalność, więcej uczciwości, zaufania, uśmiechu, nikt nie bedzie ci zazdrościł ani źle życzył. I dopóki nie wejdziesz w polskie towarzystwo, będziesz naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

 

Przecież to u nas standard:" żeby drugiemu nie było lepie"j, "skąd ma, pewnie ukradł", czy "dziś mam władzę to im pokażę" i inne tym podobne frazesy.

A ja zgadzam się z kolega @4palce.

Irytujące jest to gloryfikowanie innych, a plucie na siebie.

Złodziejstwo i oszustwo oraz inne negatywne przymioty nie znaja granic.

 

P. S A moze u Polaków te cechy widac bardziej bo są przeczuleni?, to znaczy przez dziesiatki lat byli wykorzystywani i oszukiwani przez tych " uśmiechniętych i życzliwych"...

Proponuje sie zastanowić.

Nic sie nie dzieje bez przyczyny...

Ot, np wczoraj trafilem na dokumenty z 1945 roku w ktorych znalazlem wycenę dóbr kultury ktore zrabowali Niemcy z Lublina w okresie 1939-43.

Kwota to 5 miliardów pln, przedwojennych.

Mozna byc zadowolonym i kochankę jeszcze miec....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zgadzam się z kolega @4palce.

Irytujące jest to gloryfikowanie innych, a plucie na siebie.

Złodziejstwo i oszustwo oraz inne negatywne przymioty nie znaja granic.

 

P. S A moze u Polaków te cechy widac bardziej bo są przeczuleni?, to znaczy przez dziesiatki lat byli wykorzystywani i oszukiwani przez tych " uśmiechniętych i życzliwych"...

Proponuje sie zastanowić.

Nic sie nie dzieje bez przyczyny...

Ot, np wczoraj trafilem na dokumenty z 1945 roku w ktorych znalazlem wycenę dóbr kultury ktore zrabowali Niemcy z Lublina w okresie 1939-43.

Kwota to 5 miliardów pln, przedwojennych.

Mozna byc zadowolonym i kochankę jeszcze miec....

maiłem coś napisać...ale Twoja Waść wypowiedź to- moje myśli...no prawie :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinieneś wyłączyć telewizor i częściej wychodzić z domu, a najlepiej ruszyć się gdzieś za granice naszego kraju. Odnajdziesz tam (poza granicami) zgoła odmienną mentalność, więcej uczciwości, zaufania, uśmiechu, nikt nie bedzie ci zazdrościł ani źle życzył. I dopóki nie wejdziesz w polskie towarzystwo, będziesz naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

 

Przecież to u nas standard:" żeby drugiemu nie było lepie"j, "skąd ma, pewnie ukradł", czy "dziś mam władzę to im pokażę" i inne tym podobne frazesy.

Gdyby to polegało na prawdzie, to za granicą nie byłoby policji, sądów, więzień, zakładów karnych i urzędów skarbowych. :P

Bogaci Holendrzy wynoszący sandwicze i owoce w kieszeniach hotelowych szlafroków ze śniadania są rozumiem przykładem tej innej mentalności? Amerykanin dzwoniący do szeryfa, bo trawa u sąsiada ma 11mm, a wg. regulaminu osiedla może mieć 9 to przejaw pogody ducha? Mieszkałem swego czasu w Karlsruhe (Niemcy)... widziałem na własne oczy jak przy wystawianiu kosza na odpadki ogryzek i jakieś paprochy upadły na chodnik. 20 minut później był tam radiowóz i dwaj mili policaje, którzy poprosili o posprzątanie. Myślisz, że ten ogryzek zobaczyli z satelity, czy bardziej prawdopodobne że życzliwy sąsiad dał im znać?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to polegało na prawdzie, to za granicą nie byłoby policji, sądów, więzień, zakładów karnych i urzędów skarbowych.

Bogaci Holendrzy wynoszący sandwicze i owoce w kieszeniach hotelowych szlafroków ze śniadania są rozumiem przykładem tej innej mentalności? Amerykanin dzwoniący do szeryfa, bo trawa u sąsiada ma 11mm, a wg. regulaminu osiedla może mieć 9 to przejaw pogody ducha? Mieszkałem swego czasu w Karlsruhe (Niemcy)... widziałem na własne oczy jak przy wystawianiu kosza na odpadki ogryzek i jakieś paprochy upadły na chodnik. 20 minut później był tam radiowóz i dwaj mili policaje, którzy poprosili o posprzątanie. Myślisz, że ten ogryzek zobaczyli z satelity, czy bardziej prawdopodobne że życzliwy sąsiad dał im znać?

A to akurat co ma wspólnego z uczciwością? W Szwajcarii też za długo nie postoisz nieprawidłowo zaparkowanym autem. U nas Straż miejska i Policja źle parkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma parkowanie do uczciwości?

I czemu by napic sie kawy z porcelanowej filiżanki dziadkow musze jezdzic do Berlina? :)

 

Kiedy Szwajcarzy odtajnia konta ofiar II wojny swiatowej i oddadzą zdeponowane wartosci, oraz oddadzą zrabowane pieniadze zbrodniarzy hitlerowskich ktore przetrzyuja w swoich bankach ?

Do czasu jak juz dofinansuja swoja gospodarke?

Uczciwość, szkoda gadać, lepiej na rodaków psioczyć.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma parkowanie do uczciwości?

I czemu by napic sie kawy z porcelanowej filiżanki dziadkow musze jezdzic do Berlina? :)

 

Kiedy Szwajcarzy odtajnia konta ofiar II wojny swiatowej i oddadzą zdeponowane wartosci, oraz oddadzą zrabowane pieniadze zbrodniarzy hitlerowskich ktore przetrzyuja w swoich bankach ?

Do czasu jak juz dofinansuja swoja gospodarke?

Uczciwość, szkoda gadać, lepiej na rodaków psioczyć.....

Niestety- Szwajcarzy nigdy nie ujawnią tych kont...to podstawa ich egzystencji ...legalna pralnia brudnych pieniędzy od wieków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do nikogo nie mam :)

Tylko ta ksenolatria.... Wlasna kulturę, przywary, też trzeba akceptować...

Zaborcy próbowali nas wynarodowic, nie udalo się, to teraz czesc sama próbuje....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do nikogo nie mam :)

Tylko ta ksenolatria.... Wlasna kulturę, przywary, też trzeba akceptować...

Zaborcy próbowali nas wynarodowic, nie udalo się, to teraz czesc sama próbuje....

No - tak - albo inaczej - poprawność polityczna ...prowadząca bezmyślnie na skraj przepaści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do nikogo nie mam :)

Tylko ta ksenolatria.... Wlasna kulturę, przywary, też trzeba akceptować...

Zaborcy próbowali nas wynarodowic, nie udalo się, to teraz czesc sama próbuje....

Bardzo daleko idący wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo daleko idący wniosek.

To nie wiedziales ze Polska byla pod zaborami, i np w moim miescie Lublinie zaborcy rusyfikowali naród, w innych germanizowali ?

 

Ile masz lat? ;)

Edit

 

Polecam "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego

Edit 2

Polecam link o zegarach i zaborcach :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143666-zegarkiipasjapl-dlaczego-warto-pami%C4%99ta%C4%87-o-zegarach-wie%C5%BCowych-spojrzenie-historyczne/?do=findComment&comment=1929882


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty rozumiem zabory pamiętasz? Gratuluję zdrowia, szacunek. Choć jako Mistrz Yoda może...

Nie chodzi mi o zaborców, tylko o bardzo brzydką tendencję, którą obserwuję, a która polega na takim oto rozumieniu patriotyzmu, że "tylko to co ja uważam za patriotyczne takie jest, a reszta to zdrajcy". Wkrótce dojdziemy do poziomu pasków z TVP info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tylko to co ja uważam za patriotyczne takie jest, a reszta to zdrajcy"

 

Ja tak własnie myślę. Tylko u mnie ta reszta to spadkobiercy z moskwy których zostawiła nam armia bandziorów z kremla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty rozumiem zabory pamiętasz? Gratuluję zdrowia, szacunek. Choć jako Mistrz Yoda może...

Nie chodzi mi o zaborców, tylko o bardzo brzydką tendencję, którą obserwuję, a która polega na takim oto rozumieniu patriotyzmu, że "tylko to co ja uważam za patriotyczne takie jest, a reszta to zdrajcy". Wkrótce dojdziemy do poziomu pasków z TVP info?

Mylisz kolego pojęcia.

Rozmawiamy tu o czym innym, a mianowicie o tendencji do dorabiania elementow baśniowych o uczciwości, radosci innych, nas samych przedstawiając w zlym, gorszym swietle.

Ponadto nic wspolnego z patriotyzmem nie ma posiadanie zdania iz, ani nie jestesmy gorsi , ani lepsi....

A polityki tu nie mieszaj bo jest nie dosc ze zakazana to jeszcze poza tematem.

 

Sarkazm dotyczący wieku tez nie na miejscu, gdybym byl złośliwy to bym zapytal czy to obrona przed obnazonymi brakami w wykształceniu...

Ale nie napiszę.

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.