Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin_k

Oszustwa zegarkowe OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem w tym poście przestrzec Koleżanki i Kolegów przed oszustem na portalu ogłoszeniowym OLX. Sprawa tyczy się ogłoszeń o sprzedaży zegarków vintage, stwierdziłem to w odniesieniu do marki Omega. Mechanizm jest następujący. Ogłoszeniodawca, w większości o personaliach wskazujących na płeć żeńską (choć trafił się i mężczyzna), ogłasza kilka zegarków, w atrakcyjnej cenie, do 400 zł. Na wszelkie pytania odpowiada szybko i chętnie, jednak poprzez formularz kontaktowy, nie podaje numeru telefonu. Proponuje także – zapewne po sprawdzeniu skąd jest pytający ­­- odbiór osobisty. Ale nie dajmy zwieść się pozorom, to element budowania naszego zaufania do sprzedającego. Oczywistym jest bowiem, że nikt, a na pewno niewielu nie będzie pokonywało –set kilometrów po zegarek o wartości porównywalnej do spalonego wówczas paliwa… Rzekoma lokalizacja oferowanych przedmiotów to w każdym przypadku małe miejscowości. Konwersacja prowadzi więc do ustalenia warunków przesyłki. Z tym oczywiście także nie ma problemu, sprzedający chętnie podaje swoje dane. Założyć należy, że fikcyjne dane, ponieważ w żadnym z przypadków nie udało się nawet w ułamku procenta powiązać osoby sprzedającej z lokalizacją wskazaną w ogłoszeniu (choćby poprzez portale społecznościowe).  Podaje także numer konta, i tu, co ciekawe, w postaci fotografii danych wyświetlonych na monitorze lub fotografii kartki, nigdy natomiast „wpisane z palca”. Gdy dobrniemy do tego etapu i będąc zmiennym w uczuciach, zaproponujemy przesyłkę pobraniową ze sprawdzeniem zawartości, kontakt (o dziwo! J) urywa się bezpowrotnie….. Gdy natomiast w sposób wyraźny (jest to niezbędne, gdyż poziom „drugiej strony”, wnioskując z prowadzonych konwersacji, jest naprawdę mizerny) damy znać, że zdemaskowaliśmy oszustwo, znika i osoba i wystawione przez nią ogłoszenia. Zaznaczyć tu należy, że wszyscy wystawiający mają zerowy staż na OLX, wstawiają ogłoszenia w dniu rejestracji i w tym samym dniu znikają, niczym kwiat paproci. Nie przypuszczam, by była to jedna i ta sama osoba za każdym razem, co zakładam na podstawie różnych stylów pisania ogłoszeniodawców. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kwota sprzedaży wynosi do 400 zł, do tej kwoty mamy bowiem do czynienia z wykroczeniem. Przestrzegam wszystkich przez tego typu ogłoszeniami. Jeżeli rozmowa ze sprzedającym układa Wam się według opisanego powyżej scenariusza, to sprawa jest oczywista. Jeśli ktokolwiek z Was spotkał się z takim mechanizmem lub jakąkolwiek jego zmodyfikowaną formą, zachęcam do podzielenia się wrażeniami, jest szansa ustrzec kogoś przed utratą pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że ameryki nie odkryłeś :)

 

choćby breitlinga weźmy pod uwagę omawianego kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu pojawiło sie ogłoszenie z Poznania zegarka Omega - zegarek z nowej produkcji - kolega tak się napalił że zadzwonił i umówił się osobiście - pojechał i z tego podniecenia nie sprawdził dokładnie no i zapłacił 16 000zł  

Wrócił zaczął oglądać i pojawiły się wątpliwości - pojechał do naszego wspólnego majstra i tam doszli do wniosku że to podróba 

Wewnątrz siedziała miyota, sam zegarek wyglądał na tyle wiarygodnie że nie wzbudził podejrzeń 

Polubowne załatwienie sprawy nic nie dało i z tego co wiem będzie sprawa w sądzie 

Jutro zadzwonię i się dowiem co w sprawie 

Oczywiście wszystko było na OLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

No jeżeli ktoś chce kupić Omegą o wartości do 400 PLN to znaczy że zniża się do poziomu sprzedawcy. Warto zapamiętać że OKAZJI NIE MA. A jeżeli się zdarzają, to znaczy że zostały dobrze spreparowane :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazje są, ale na pewno nie na OLX 


 na pewno nie jest okazją zegarek za 20% jego wartości - to jawne szukanie łosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale ja dałem się złapać na ofertę z telefonem. Policja prowadziła sprawę od zgłoszenia czyli luty 2017 i tydzień temu dostałem pismo że sprawa została umorzona :-) Wniosek z tego taki ze oszuści czują się bezkarni bo nikt nie chce się zajmować wyłudzeniami na małe kwoty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kiedyś kupiłem nową nokię w centrum handlowym :)

tuż przed świętami :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze OLX to nie jest dobre miejsce do zakupu zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze OLX to nie jest dobre miejsce do zakupu zegarka

Tak samo dobre jak każde inne, trzeba tylko zachować ostrożność i rozsądek. I mieć trochę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Myśle ze OLX to nie jest dobre miejsce do zakupu zegarka

To trochę jak seks ze "Strażniczką Lasu" :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem w tym poście przestrzec Koleżanki i Kolegów przed oszustem na portalu ogłoszeniowym OLX. Sprawa tyczy się ogłoszeń o sprzedaży zegarków vintage, stwierdziłem to w odniesieniu do marki Omega. Mechanizm jest następujący. Ogłoszeniodawca, w większości o personaliach wskazujących na płeć żeńską (choć trafił się i mężczyzna), ogłasza kilka zegarków, w atrakcyjnej cenie, do 400 zł. Na wszelkie pytania odpowiada szybko i chętnie, jednak poprzez formularz kontaktowy, nie podaje numeru telefonu. Proponuje także – zapewne po sprawdzeniu skąd jest pytający ­­- odbiór osobisty. Ale nie dajmy zwieść się pozorom, to element budowania naszego zaufania do sprzedającego. Oczywistym jest bowiem, że nikt, a na pewno niewielu nie będzie pokonywało –set kilometrów po zegarek o wartości porównywalnej do spalonego wówczas paliwa… Rzekoma lokalizacja oferowanych przedmiotów to w każdym przypadku małe miejscowości. Konwersacja prowadzi więc do ustalenia warunków przesyłki. Z tym oczywiście także nie ma problemu, sprzedający chętnie podaje swoje dane. Założyć należy, że fikcyjne dane, ponieważ w żadnym z przypadków nie udało się nawet w ułamku procenta powiązać osoby sprzedającej z lokalizacją wskazaną w ogłoszeniu (choćby poprzez portale społecznościowe).  Podaje także numer konta, i tu, co ciekawe, w postaci fotografii danych wyświetlonych na monitorze lub fotografii kartki, nigdy natomiast „wpisane z palca”. Gdy dobrniemy do tego etapu i będąc zmiennym w uczuciach, zaproponujemy przesyłkę pobraniową ze sprawdzeniem zawartości, kontakt (o dziwo! J) urywa się bezpowrotnie….. Gdy natomiast w sposób wyraźny (jest to niezbędne, gdyż poziom „drugiej strony”, wnioskując z prowadzonych konwersacji, jest naprawdę mizerny) damy znać, że zdemaskowaliśmy oszustwo, znika i osoba i wystawione przez nią ogłoszenia. Zaznaczyć tu należy, że wszyscy wystawiający mają zerowy staż na OLX, wstawiają ogłoszenia w dniu rejestracji i w tym samym dniu znikają, niczym kwiat paproci. Nie przypuszczam, by była to jedna i ta sama osoba za każdym razem, co zakładam na podstawie różnych stylów pisania ogłoszeniodawców. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kwota sprzedaży wynosi do 400 zł, do tej kwoty mamy bowiem do czynienia z wykroczeniem. Przestrzegam wszystkich przez tego typu ogłoszeniami. Jeżeli rozmowa ze sprzedającym układa Wam się według opisanego powyżej scenariusza, to sprawa jest oczywista. Jeśli ktokolwiek z Was spotkał się z takim mechanizmem lub jakąkolwiek jego zmodyfikowaną formą, zachęcam do podzielenia się wrażeniami, jest szansa ustrzec kogoś przed utratą pieniędzy.

Wszystko się zgadza, poza jedną kwestią. W przypadku oszustwa, a o takim czynie napisałeś wartość strat nie ma znaczenia. Oszustwo na kwotę 1 zł kwalifikowane jest jako przestępstwo a nie jak w przypadku kradzieży - wykroczenie. Taka sama sytuacja zachodzi w przypadku kradzieży z włamaniem - wartość strat nie ma znaczenia. 

A jeśli chodzi o OLX - ja przestałem tam kupować. Parę razy trafiły się "fajne strzały", kilka razy oszukano mnie na kwotę kilkudziesięciu złotych. Stwierdziłem, że szkoda papieru, żeby to zgłaszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo dobre jak każde inne, trzeba tylko zachować ostrożność i rozsądek. I mieć trochę szczęścia.

Z naciskiem na rozsądek. :) OLX przejmuje funkcje Allegro, kupiłem i sprzedałem tam parę zegarków, jestem zadowolony.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie proszę głupot mówiąc że olx jest złym miejscem do zakupów !!! Jest to taki sam portal jak wiele innych Po tym jak Allegro podniosło opłaty do 10 % to portal olx przeżywa oblężenie . Oczywiście że zdążają się oszustwa i przekręty ale wszędzie może nas to spotkać . Trzeba zachować zdrowy rozsądek i ostrożność przy kupowaniu i tyle Wystarczy że zapytamy na aukcji czy właściciel zgodzi się na sprawdzenie w serwisie oryginalności przed zakupem I wszystko jest wiadome od razu Nie wolno winić portali handlowych za swoje błędy i głupotę Owszem , zdążają się okazje ale jak widzę przykładowo omegę która jest wystawiona za 3500 zł a jej wartość sklepowa jest 28 tys zł to przecież wiadomo że to mega ściema

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

zdążają się okazje ale jak widzę przykładowo omegę która jest wystawiona za 3500 zł a jej wartość sklepowa jest 28 tys zł to przecież wiadomo że to mega ściema

Właśnie problem bierze się stąd, że niektórzy sądzą że los się do nich uśmiechnął i teafiła się okazja życia. :rolleyes:

Ci rozsądni zadają jeszcze pytanie o zegarek przed zakupem, bardziej zdesperowani pytają o zegarek PO ZAKUPIE. Jeszcze inni ściemniają że znaleźli na strychu i proszą o wycenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokładnie tak jest !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Tylko raz kupowałem zegarek na All, ale tak wybrałem że w swojej okolicy z opcją osobistego odbioru. Miałem farta, bo transakcji z atrakcyjną dziewczyną dobiliśmy w lokalu przy kawie, a więc satysfakcja z zakupu podwójna. Zakupionego nówkę sztukę Atlantica Worldmastera mam do dzisiaj, chociaż z nadgarstka wyparły go nowsze pokolenia sikorów. :huh:

Ale miłe wspomnienia zostały :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuje tylko zegarki używane i tylko z olx a czasami z Allegro Jeszcze mi się nie zdażyło bym kupił coś trefnego oczywiście trzeba zachować wszelkie zasady zdrowego rozsądku !! Kupować tylko po wcześniejszym sprawdzeniu u dobrego zegarmistrza i spisując umowę kupna sprzedaży !! Jak jest ciekawy zegarek to nawet jak nie ma pudełka i dokumentów to mnie to nie odstrasza sam miałem taki przypadek że zapodziałem pudełko z kartami od omegi i znalazłem po dwóch latach od sprzedaży

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też uważam, że we wszystkim trzeba zachować trochę zdrowego rozsądku, a oszuści, którzy żerują na naiwności, są wszędzie. Cudów nie ma, jak ktoś się "napala" na zegarek, który jest oferowany za ułamek jego rzeczywistej wartości i nie zastanawia się, dlaczego tak się dzieje, to cóż... Ja akurat na OLX nie narzekam, może z tej przyczyny, że w każdym przypadku, gdy kupowałem tam jakiś zegarek /dwa razy się to zdarzyło/, trafiałem tam na kogoś z Forum  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przymierzam się do sprzedaży zegarka i chrono24 proponuje ciekawy proces z zakupu z „rachunkiem” powierniczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chrono 24 wcale niema takich super cen to jest tak naprawdę światowa giełda zegarków w jednym portalu Jak byłem na giełdzie zegarków w Monachium to byli tam prawie wszyscy co wystawiają zegarki na chrono 24 jedno jest pewne że portal jest bardzo bezpieczny dla obu stron

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono24 ma duży wybór jak zauważyłeś. Nowe ? Myśle ze ceny -20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ceny nie są najniższe ale za to bezpieczniej, szczególni e jak kupujesz z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kilka zegarków z olx za kaźdym rszem prosząc o przesyłkę pobraniową z opcją wglądu -jeźeli kontrahent nie zgadza sie na taką opcję,rezygnuję,jeźeli coś mi nie pasuje przy oględzinach,nie odbieram towaru-na razie się sprawdza.Aha, kupuję w ten sposób zegarki do kilkuset złotych...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kilka zegarków z olx za kaźdym rszem prosząc o przesyłkę pobraniową z opcją wglądu -jeźeli kontrahent nie zgadza sie na taką opcję,rezygnuję,jeźeli coś mi nie pasuje przy oględzinach,nie odbieram towaru-na razie się sprawdza.Aha, kupuję w ten sposób zegarki do kilkuset złotych...

 

Możesz otworzyć przesyłkę przy kurierze zanim za nią zapłacisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nadawca musi zaznaczyć przy wysyłce,źe wybiera taką opcję.Kupowalem z olx z lombardu Gieza-listonosz przyszedł,rozpakowałem przesyłkę,sprawdziłem towar,listonosz zapytał czy OK,zapłaciłem i się poźegnaliśmy.Kosztuje to kilka/kilkanaście złotych więcej ale warto...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.