Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sizar

Perrelet First Class - proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywanie Perrelet do Certiny (jakie ktoś tam wcześniej zrobił) to jakaś ignorancja zegarkowa.

 

Witam,

wywołany, odpisuję > to ja proponowałem Certinę jako alternatywę dla tego zegarka.

Powiadasz, że "to jakaś ignorancja zegarkowa"?  Być może, chociaż mam techniczne wykształcenie i rozumiem/umiem porównać parametry techniczne.

Chętnie poznam wymierne argumenty Kolegi, jak mniemam doświadczonego zegarmistrza/serwisanta, jaką to przewagę techniczną ma rzeczony Perrelet.

Pzdr.

 

edycja: a propos mechanizmu Soprod A10 znalazłem taki wątek >>> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/41121-mechanizm-soprod-a10/


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

tu może nie chodzi tak bardzo o parametry, czy inne rzeczy, które można wykorzystać aby opomiarować i porównać technicznie dany werk. To bardziej kwestia tego jak dana firma się pozycjonuje, co wiąże się zapewne z jakością wykonania zegarka jako całości i ceny która też wyciska daną markę na jakiś tam piedestał (słuszna czy nie piramida zegarków).
Zakładam nawet, że w kategorii cena/jakość Certina i Tissot wypadłyby lepiej niż kilka zacnych marek. Ale nawet jeśli o cenie decydują jakieś tam detale, które nie sprawiają, że dany zegarek pracuje lepiej, to są ludzie którzy są skłonni za to zapłacić więcej, a co za tym idzie uważają daną firmę za bardziej prestiżową.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wywołany, odpisuję > to ja proponowałem Certinę jako alternatywę dla tego zegarka.

Powiadasz, że "to jakaś ignorancja zegarkowa"?  Być może, chociaż mam techniczne wykształcenie i rozumiem/umiem porównać parametry techniczne.

Chętnie poznam wymierne argumenty Kolegi, jak mniemam doświadczonego zegarmistrza/serwisanta, jaką to przewagę techniczną ma rzeczony Perrelet.

Pzdr.

 

edycja: a propos mechanizmu Soprod A10 znalazłem taki wątek >>> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/41121-mechanizm-soprod-a10/

 

"Parametry techniczne" to jedna z ostatnich rzeczy jakie warto porównywać w zegarkach w jakimkolwiek budżecie. Gdybyśmy tak na to patrzyli to taki Parniak za kilka stówek zjadałby wszystkich konkurentów oferując WR 20 atm, szafir, automat i ceramikę.

 

Skoro masz wykształcenie techniczne to tym bardziej powinieneś zwrócić uwagę na dokładność wykonania koperty, bransolety, jakość szlifów i powierzchni oraz zastosowany mechanizm. Tych Powermaticów nawet nie opłaca się serwisować (choć SG to robi) i taniej jest go po prostu wymienić, co tylko pokazuje "jakość" zastosowanych komponentów.

 

Bez obrazy dla Certiny, ale to budżetowe szwajcary, średnio wykonane, z typowym dla nich "Swiss Made", czytaj robimy w Chinach produkcję, dodajemy w Szwajcarii grawerowany wahnik i już mamy 61% szwajcarskości mechanizmu. I nie ma w tym nic złego, tylko trzeba mieć świadomość za co przepłacamy w tym wypadku.

 

Ja nie widzę jakoś magii Cytryny, a trochę ich przerobiłem i uważam, że w cenie do 4 tysięcy jest dużo zdecydowanie lepszych zegarków, szczególnie bez napisu Swiss Made ;)

 

Perreleta nie miałem, nie wypowiem się, choć mają bardzo ładne modele i kiedyś może się skuszę. Koniecznie pochwal się jak go już nabędziesz :)

 

255390472df73645be3fdd31ad16df99.jpg

 

Ten powyżej jest ekstra, tylko cena około 10 tyś trochę odrzuca :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już do mnie idzie. Na pewno wrzucę fotkę, jak dotrze :)

 

Oglądałem go też na żywo przed zakupem, porównywałem z innymi i powiem tyle - jakość wykonania jest genialna, a na mechanizm odsłonięty przez przeszklony dekielek, będę się chyba patrzył częściej niż na wskazówki. Na tym bardzo mi zależało. Z tego też co czytałem, zegarki Perrelet generalnie charakteryzują się sporą dokładnością, nawet gdy nie mają certyfikatu COSC - zobaczymy. 

No i rzecz, która była również ważna - mała szansa spotkania drugiej osoby z takim samym zegarkiem na ręku.   

 

Edit: Kupiłem chyba jedną z ostatnich sztuk, bo na Jomashop jest już informacja "out of stock". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sizar

 

Witam,

gratuluję konsekwencji i udanego zakupu :) > niech się dobrze sprawuje.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Skąd masz takie info, że P-321 to przerobiony Soprod? Nie słyszałem o tym dotychczas.

P-321 to przerobiony Soprod A10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro masz wykształcenie techniczne to tym bardziej powinieneś zwrócić uwagę na dokładność wykonania koperty, bransolety, jakość szlifów i powierzchni oraz zastosowany mechanizm. Tych Powermaticów nawet nie opłaca się serwisować (choć SG to robi) i taniej jest go po prostu wymienić, co tylko pokazuje "jakość" zastosowanych komponentów.

 

Powermatic jest normalnym mechanizmem na bazie 2824, a elementem który się wymienia jako kit serwisowy (jeśli jest potrzeba) jest moduł wychwytu i kotwicy. Jak w swoim Seiko uszkodzisz te elementy też nikt ich nie będzie serwisował tylko się wymienia.

 

Mechanizmami których się nie serwisuje są np. te w systemie 51 np. oparty na nim promowany ostatnio przez tissota swissmatic.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic jest normalnym mechanizmem na bazie 2824, a elementem który się wymienia jako kit serwisowy (jeśli jest potrzeba) jest moduł wychwytu i kotwicy. Jak w swoim Seiko uszkodzisz te elementy też nikt ich nie będzie serwisował tylko się wymienia.

 

Mechanizmami których się nie serwisuje są np. te w systemie 51 np. oparty na nim promowany ostatnio przez tissota swissmatic.

 

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że mechanizm ten nie ma regulatora i po kilku latach może przestać on dokładnie pokazywać czas. A wtedy żaden zegarmistrz nie podejmie się serwisu takiego mechanizmu, tylko wymieni co najwyżej na nowy. Albo zostaje serwis w SG, ale tu już nie posiadam wiedzy jak oni korygują pracę tego werku. Wiem jedynie, że jakoś go serwisują, bo mają to w swojej ofercie. Jak wiesz jak to wygląda to chętnie się dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.