Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meg333

IWC RENOWACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem tu gościem, ale polecono mi żeby u Was szukac pomocy. Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w temaci i dlatego potrzebuję pomocy żeby mnie ktos w balona  nie zrobił. 

Potrzebuję oddac zegarek IWC z lat 50tych do renowacji. Lokalizacja: Warszawa

Macie kogoś godnego polecenia drodzy miłośnicy zegarków?

Z góry dziękuję za pomoc!

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłabyś rozwinąć termin renowacja ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia iwuca. Co planujesz robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz zdjęcia pod ręką. Mogę powiedziec tylko o tym co widzę, czyli o brudnej tarczy. Zegarek chodzi, więc nie wiem czy jakieś elementy trzeba naprawić/wymienić. Jak wspomniałam jestem kompletnym laikiem, któremu ktoś zaufany pomógł kupić zegarek, a teraz chciałabym go odświezyć. To prezent.

Jak uda mi się ściągnąć zdjęcie, to wrzucę.

Niemniej bardzo, bardzo dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oddawaniem do renowacji bym uważał, bo pomalują Ci tarczę, a zegarek straci a nie zyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda,

 

IWC z lat 50-tych to brzmi jak bardzo fajny zegarek. W rękach rokującego laika brzmi jak mistrzostwo świata. Rozumiem, że jest to damski zegarek, którego zamierzasz nosić osobiście?

 

Pierwsza podstawowa zasada, którą zapamiętaj do końca życia oraz przekazuj innym: nie odnawiamy tarczy, żeby nie wiem co. Nawet jeśli tego "International Watch Co" już na nim ledwo co widać, to w dalszym ciągu jest IWC. Po odmalowaniu będzie jedynie jego gorszą (najczęściej) lub lepszą (bardzo rzadko) interpretacją. INTERPRETACJĄ.

 

Koperta to jest sprawa indywidualna. Ja osobiście trzymam się zasady, że jak rysa jest mojej roboty to jestem z niej dumny. Jak nie mojej to raczej też nic nie ruszam. Czasem zdarza mi się wypolerować kopertę tzw. dress watcha, jeśli do takich celów go używam. Nigdy sportowego.

 

A i tak najbardziej skup się na mechanizmie. Ważne, żeby zegarek działał i był w miarę punktualny, bo tylko wtedy będziesz miała z niego najwięcej radości. Jeśli działa to ważne, żeby nie był suchy w środku, bo wtedy mechanika zużywa się o wiele szybciej.

 

Wiesz co prawie zawsze jest dobrą inwestycją i nie jest nią polerowanie? Dobrej jakości pasek. Do takiego zegarka - być może skóra z krokodyla lub z jaszczurki?

 

Najlepiej na początek "zrenowuj" sam mechanizm. Nie oszczędzaj na pasku. Ponoś i sama zobacz na ile czujesz się dobrze z kopertą.

 

Powodzenia, i pomyśl o zdjęciach. Szukam inspiracji na jakiś vintage dla mojej mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy, efekt wątpliwy. Mało prawdopodobne, żeby koleżanka meg333 jeszcze kiedyś zajrzała na forum :)


 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy, efekt wątpliwy. Mało prawdopodobne, żeby koleżanka meg333 jeszcze kiedyś zajrzała na forum :)

Ja o tym doskonale wiem  :P Ale inni czytają - chcesz przebierać w ofertach odmalowanych zegarków? Widziałem tu kiedyś takiego Rolexa - miałem przez 3 noce koszmary. Poza tym jestem nowy na forum, daj mi się wyżyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Rupert_s
      Witam wszystkich.
      Rozpocząłem moją przygodę z zegarem kominkowym Samuel Marti z 1900 (chyba). Rodzinne znalezisko ze strychu. Chyba po dawnym upadku - pęknięty marmur, w kilku miejscach porozklejany. Działem na dwa fronty. Z jednej strony doprowadzam marmur do porządku, z drugiej rozebrałem mechanizm. Usmarowany smarem (!!), ale chyba niezbyt zużyty. Trochę tylko poturbowany. Jako, że jest rozebrany to zdjęcia w stanie rozkładu. Chodzi o taki zegar. Wychwyt Brocota.

       
      Problemy mam następujące:
      1) Pęknięty bęben sprężyny od bicia. Nie mogę znaleźć takiego samego - chyba dość nietypowa wysokość. Czy to się daje naprawić? Myślałem o ściśnięciu i lutowaniu z jakąś "łatką" z cienkiej blaszki dla wzmocnienia. Chyba nie powinno kolidować z innymi częściami mechanizmu. Próbował tego ktoś? Daje się to zrobić?

       2) Chciałem zmienić sprężyny po 120 latach, ale udało mi się dostać tylko takie szerokości 20mm. Oryginalne (chyba, bo ktoś to wcześniej rozbierał) mają szerokość 21mm. Czy myślicie, że to będzie jakiś problem?
       
      3) Czy marmur od tych zegarów był w całości klejony? U mnie widać, że w wielu miejscach amatorsko tak, ale zastanawia mnie czy górna półka była klejona w oryginale. Widoczne są bolce i są długie pionowe ściągacze na śrubach utrzymujące całość do kupy. Podobnie okrągły "garnek" na mechanizm jest mocowany na dwóch śrubach. Czy w oryginale to było dodatkowo klejone?
       
      4) Czy możecie pomóc rozszyfrować dane i historię tego zegara? Podobno cyfry te oznaczają długość wahadła i datę produkcji. W milimetrach czy w calach (9,2cala)? Z którego roku? 1900? Na innych częściach też powtarza się numer 2295.

       
      5) Czym odrestaurować "złocone" wzory na marmurze? Wygląda jak złota farba. Macie jakąś sprawdzoną?
       
      Dziękuję bardzo za pomoc. Prace będą trwały długo, zapewne miesiącami, ze względu na brak czasu. Mogę meldować o postępach. Dziękuje bardzo na pomoc intelektualną.
    • Przez Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :
       






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.