Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Model z trytem Skindiver 40 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model? Też jest w num tryt?

 

to jet pierwszy skindiver - jak najbardziej z trytem

"Big Boy", czyli Union Pacyfik Seria 4000 :-) 

 

No Big Boy był kozak :D Ball ma model z bigboyem na deklu i logiem pacific union na tarczy :) - tylko, że limitka i nie wiem czy dostępna

 

11687705_Beztytuu.jpg

 

11687706_23500847_0.png

 

PS. zmieniłeś aparat? jakieś wyraźniejsze fotki wyszły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, od jakiegoś czasu ten sam. Znaczy telefon ten sam ;-) Staram się po prostu obiektyw utrzymywać w czystości i dawać aparatowi więcej czasu na złapanie ostrości :-) Mam w weekend I Komunię starszego syna i z tej okazji mój brat przywiezie jakąś lustrzankę, więc może się nią przy okazji pobawię i coś z tego wyjdzie :-) Tylko żebym czas znalazł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolega denver wie co pisze bo ma tendencję do przypieprzania sie do czego tylko sie da a zdaje sie tutaj miał problem ;)

 zgadza się ale nie jest to jeszcze paranoja ;)

 

przez Twoje ręce przeszło masę żelastwa.. da się jakoś łopatologicznie  wrzucić BALLa między inne marki? Masz tam tego divera.. da się napisać, że kajdan taki jak u X firmy/modelu, szlify takie lub lepsze jak u Y firmy/modelu.. pytam z czystej ciekawości, bo ja się namacałem tego co pisałem i BALL, tam wygrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po drugie - jak wg Was i może wg samego Piotra pozycjonowana jest marka BALL?? nie lubię pojęć typu piramida prestiżu, ale jak się BALL ma do Longinesa, Orisa itp? a może odważniej Omegi?? Jak to jest pod kątem wykonania zegarków, dbałości o szczegóły? (o historię się nie martwię :))

 

 

 

Trudno jest właściwie pozycjonować tą markę.  Oni sami określają się między Orisem a Omegą choć to oczywiście subiektywne. Technicznie oferują bardzo dużo, nie mają zegarków kwarcowych, wprowadzili manufakturowy mechanizm (nie na płycie sellity jak to ostatnio modne in-housy). 

Jednym z bestsellerów jest Marvelight. Niebawem będzie w wersji z manufakturą i bez lupki.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakoś spodobało mi się to zestawienie  ;) Jeden mój, a drugi nie bardzo  :D

post-34987-0-79044700-1525933827_thumb.jpg

post-34987-0-37760900-1525933834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś spodobało mi się to zestawienie  ;) Jeden mój, a drugi nie bardzo  :D

Rozumiem, że po zakupie takiego samochodu, z zegarkiem musisz poczekać... Ciężkie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rozumiem, że po zakupie takiego samochodu, z zegarkiem musisz poczekać... Ciężkie czasy.

Wina Tuska  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Co do pozycjonowania marki to myślę, że to zaklasyfikowanie pomiędzy Omegą a Orisem jest słuszne z zaznaczeniem że stawiam ją wyżej niż Orisa.Pisząc to gryzie mnie tylko manufaktura Orisa ale poza nią nie znajduje niczego co przebijało by się mocno przez Ball'a zaznaczając, że Oris robi naprawdę świetne zegarki z już własnym charakterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się włączę do dyskusji. U mnie od jakiegoś czasu Trainmaster Streamliner z jadną tarczą, który pojawił się jako zegarek, który zastąpił Alpinę Alpinera. Szukałem czegoś z jasną tarczą, w typie EDC z przechyłem w stronę elegancj, o średnicy max. 40 mm. Przeglądając nasz bazarek trafiłem na tego Balla u Kolegi @traczu. Kilka razy mu się przyglądałem, ale początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony, bo zegarków Balla było na naszym forum tylr, co "kot napłakał" :-) No więc internet i wówczas okazało się, że historia Balla związana jest z koleją, co ma istotne znaczenie dla kogoś, kogo jednym z marzeń jest zobaczenie "na żywo" lokomotywy "Big Boy", czyli Union Pacyfik Seria 4000 :-) A sam zegarek, no cóż, IMO jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie, dwa szafirowe szkła, fajnie fazowane uszy, gdzie przejścia i krawędzie są wyraźnie i ostro zaznaczone, do tego nakładane indeksy i tryt, który tego w sumie elegancika czyni zegarkiem z biglem :-) Bransoleta jak zwykle zdjęta, choć wydaje się być ona dobrej jakości ;-) Niech żyje Ball!

Pozazdrościć. Ładny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pozazdrościć. Ładny model.

Podziękował  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ball już drugi dzień na ręku. Zegarek bardzo fajnie leży na moim niezbyt dużym nadgarstku. Dbałość o szczegóły i jakość wykonania na bardzo fajnym poziomie. Zobaczymy jak trwałością powłoki DLC. Na daną chwilę mogę się tylko przyczepić do antyrefleksu na szkiełku, w moich Alpinach ten element jest na wyższym poziomie, co nie znaczy że w Ballu jest słaby. Poza tym wszystko inne na plus :)93322ab11f4e403eadb155ac6168ae7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

no to Ball na rąsi wyląduje - nie ma bata

Jakiś konkretny typ już jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to Ball na rąsi wyląduje - nie ma bata

Dobra decyzja. Ja niestety muszę poczekać, ale na liście jest wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny typ już jest?

 

Bardzo podoba mi się skindiver II - nie bardzo podoba mi się cena:D

 

diver II, który jest powyżej chodzi mi po głowie, odkąd pierwszy raz w marcu pojawił się w tym wątku - nadal nie ogarniam jak obraca się ten wewnętrzny bezel pod tym szkłem - jak oni go osadzili, tzn jestem w stanie sobie to wyobrazić, ale to jest rzadka sprawa - zwykle dają dodatkową koronkę

 

Eternity macałem na żywca i jest rewelka - piszecie, że lepiej dać mu pełny dekiel i nie ma na co patrzeć - no może i tak, ale bez przesady. W dodatku ten dekiel jest z szafiru i inaczej rozwiazany niż zwykle w zegarkach  szkło zajmuje więcej miejsca i pod nim umieścili grawery, a potem mocno wygieli nad samym mechanizmem

nm2080dljbeback.jpg

fotka nie moja, ale też nie spotykałem się z czymś podobnym do tej pory

 

Ostatnio spodobał mi się również spodobał mi się Genesis niebieski:

 

no jest tego trochę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to życzę Ci ...Balla  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Marku, odnośnie jdnego z Twoich wcześniejszych postów w tym temacie, to moje poszukiwania doprowadziły do wniosku, że TRAINMASTER to nasz zawiadowca :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u
post-101536-0-02070000-1525967104_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, odnośnie jdnego z Twoich wcześniejszych postów w tym temacie, to moje poszukiwania doprowadziły do wniosku, że TRAINMASTER to nasz zawiadowca :-)

Zgadza się:) nie leżał mi ten dyspozytor. Czyli Palacz, Mechanik, Konduktor i Zawiadowca.

 

To co Piotrek, polska strona jest to zmienisz opis kolekcji? :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Zgadza się:) nie leżał mi ten dyspozytor. Czyli Palacz, Mechanik, Konduktor i Zawiadowca.

 

To co Piotrek, polska strona jest to zmienisz opis kolekcji? :D hehe

No i mamy to rozkminione ;-) Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja czekam z utęsknieniem na granatowego NEDU.Czarny był od ręki w marcu. Ale ja chciałem z granatową tarczą, więc muszę uzbroić się w cierpliwość :).

Zamówiony,przedpłacony,w maju ma być.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj zajawka jutro do galerii trafia Magneto S

 

post-96686-0-84604900-1525988989_thumb.jpg

post-96686-0-54347600-1525987952_thumb.jpg

post-96686-0-60430300-1525987978_thumb.jpg

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denver47 - dzięki - na to czekam :) Moim zdaniem najładniejszy zegar Ball'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Denver47 - dzięki - na to czekam :) Moim zdaniem najładniejszy zegar Ball'a. 

 

no jest bajer:) z zamkniętą osłoną antymagnetyczną zapozował sobie m.in. na głośniku

 

Sama osłona zamyka się mięciutko, bezel chodzi delikatnie, ale spokojnie da się wyczuć moment całkowitego domknięcia i otwarcia przesłony. Z boku koperty jest wskaźnik pozycji w jakiej znajduje się osłona open/close

 

AR jest tylko wewnętrzny, ale wg mnie wymiata - zobaczycie sobie jutro

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.