Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Piotrze, nic na siłę:-).Może jeszcze jakoś podocieram się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam bo mnie to trapi.Dlaczego Ball nie stosuje trytu T100? Niektóre firmy stosują tryt T100 i jest on ponoć mocniejszy i starcza na dłużej.Chyba że od Balla T25 jest lepszy niż jakiś chiński T100. Ciekawi mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 75 lat możesz nie widzieć zegarka a martwisz się o indeksy ;-)

Edytowane przez _harry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio porównywałem Trasera co ma ok.10lat z nowym luminoxem.I wierzcie mi że była przepaść w świeceniu.Chociaż godzine dało sie odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam bo mnie to trapi.Dlaczego Ball nie stosuje trytu T100? Niektóre firmy stosują tryt T100 i jest on ponoć mocniejszy i starcza na dłużej.Chyba że od Balla T25 jest lepszy niż jakiś chiński T100. Ciekawi mnie to.

 

Ball stosuje różne tryty zarówno T, T 30 jak I T25. Siła świecenia wszystkich jest taka sama. Świeci nie tryt tylko luma, którą powleczone są pałeczki wyzwalana przez tryt. O sile świecenia decyduje wielkość pałeczek. 

Ja ostatnio porównywałem Trasera co ma ok.10lat z nowym luminoxem.I wierzcie mi że była przepaść w świeceniu.Chociaż godzine dało sie odczytać.

Porównywanie trytu z liminową nie ma sensu. Tryt nowy świeci około 100 razy mocniej niż luma. Tryt po 12,5 latach traci połowe ze swojej siły ale ciągle wyzwala światło 50 razy mocniej niż luma i jednostajnie. Luma zanika.

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie się zawsze wydawało że to luminova świeci bardziej ale zaraz po naświetleniu,potem słabnie.Tryt świeci słabiej ale za to stale tak samo ale też nie mówię tu o latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Jak naświetlę Eternę, czy Seiko divery, to na początku świecą bardzo mocno. Jednak im bliżej rana, to Ball Marvelight czy Magneto, spisuje się dużo lepiej.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z tym bym się zgodził.Ale chciałbym jeszcze tak porównać własnoręcznie T25 i T100.Jaka jest różnica.Jak świeci T25 to wiem ale jakT100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z tym bym się zgodził.Ale chciałbym jeszcze tak porównać własnoręcznie T25 i T100.Jaka jest różnica.Jak świeci T25 to wiem ale jakT100?

 

 

Takie rzeczy kiedyś sobie poustalałem:

 

BALL (nie tylko zresztą BALL) daje na tarczy informację o ilości mCi (mili kiur) jaką nie przekracza "luma".

 

W większości przypadków jest to T25 czyli <25mCi, czyli maksymalnie 25mg izotopu promieniotwórczego.

 

T100, które obecnie zamienione jest na samo T, co oznacza 25<T<100mCi.

 

 

Te całe T, wg mnie oznacza sumaryczną ilość tego izotopu użytego w jednostkowym zegarku.

Ja to rozumiem tak, że mam jakąś pałeczkę wypełnioną tym gazem i określoną powierzchnią luminoforu (ten odpowiada za świecenie) i jak tych pałeczek wcisnę 15 i nie przekroczy mi 25mCi to daje oznaczenie T25.

 

Jak tych samych pałeczek nawalę z 60 to może mi wynieść jakieś 70mCi i wtedy daje onaczenie T.

 

To by się potwierdzało z moimi doświadczeniami z zegarkami Ball.  W modelu Engineer Master II Diver miałem ten sam typ pałeczek (wielkość kolor) zastosowany co w obecnym Fireman Nightrain III.

 

Można powiedzieć, że mój fireman świeci jaśniej (bo tak jest) ale nie jest to spowodowane, że ten tryt jest jakiś inny, tylko ilościowo jest go więcej (w tych samych, pałeczkach, rurkach, tubkach.. zwał jak zwał). 

 

Czyli jak w pokoju oświetli się sufit żarówką 10W, a sąsiad ma 5 takich żarówek na takiej samej powierzchni, to nie można powiedzieć, źe ma mocniejszą żarówkę - ma ich po prostu sumarycznie więcej w pomieszczeniu.

 

Na samo świecenie (odczuwalną jasność) wpływa jeszcze kształt pałeczki i jej wielkość - bo im większa to tym większa powierzchnia jej pokryta jest luminoforem czyli większa powierzchnia świeci.

 

I na sam koniec wreszcie kolor. W zależności jaki jest tam kolor luminoforu to daje on po oczach bardziej lub mniej:

nEjQAjE.jpg

 

Faktycznie da się to odczuć ale w życiu nie powiedziałbym, że pomarańczowy stanowi jedynie 40% "mocy" zielonego - na żywo tego się nie odczuwa.

 

PS.  poruszam się w sposób kolokwialny po tych terminologiach, więc jak ktoś chce spuścić łomot za używanie mocy świecenia, jasności itd w nieodpowiednim miejscu to ja chętnie wysłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot mądrego to i dobrze posłuchać.Czyli rozumiem to tak.Powiedzmy mam pałeczek trytu w zegarku np.15 to jest T25 a jak ich mam powiedzmy 50 to już jest oznaczenie T100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie tryt vs. luma, ta wybitna fotka to zdjęcie (zrobione komórką) pudełka wypełnionego zegarkami. W rogu widać tudora. Miałem go przez 13h na nadgarstku - nie pod rękawem.

 

ivGOJyO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mając swojego Firemana Victory od ponad pół roku wypadałoby się przywitać z szanownym gronem :)

Ja swojego Balla noszę na strusim pasku bo trafiłem wersję oryginalnie na gumie, która nigdy mi nie leżała w zegarkach (co innego gdyby była bransoleta...). 

Kilka fotek z ostatniego cykania na biurku. Pozdrawiam!

 

qPFJ5vW.jpg

 

9Ani5Xn.jpg

 

xzoVrs5.jpg

 

jMuJoZN.jpg

 

KXbWNlr.jpg

 

GjI17rp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie foty i ciekawie dobrany pasek - moim zdaniem pasuje akurat do tej koperty i tarczy.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny struś jak i foty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, do mnie też ten pasek od razu gadał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy zegarek schodzi na drugi plan, ale to jest jedna z takich chwil :) Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy zegarek schodzi na drugi plan, ale to jest jedna z takich chwil :) Gratuluję!

Dziękujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marek, zdjęcie takie, że słowa w zasadzie są zbędne :-) Gratuluję i nie mam wątpliwości, że przed Wami niezapomniane Święta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy był już na forum omiawiany bardziej szczegółowo inhouse balla RRM7309? To "czysty" inhouse, czy był bazowany np. na etcie? Wydaje mi sie, że czerpie z Ety 2824-2. Ma ktoś wiedzę, linki, z większą ilością informacji?

 

5.jpg

feature8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.