Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Dzięki za te spostrzeżenia :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie też taki se ale policzyłem ze 1,5 x 40 to minuta.

 

No - jeżeli codziennie odchyłka bedzie sie zwiększać o 1,5 s w stosunku do dnia poprzedniego, to minutę odchyłki osiągnie chyba po upływie 8-9 dni... 

Dzięki za te spostrzeżenia :-)

 

Nie ma za co. I jeżeli ktokolwiek szuka zegarka do 5.000 z jasną tarczą, datą i 10wr i nie oczekuje efektu "wow to omega?", to Enterprise jest świetnym rozwiązaniem. 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna uwaga - koperta ma 11,30mm. Wydaje mi się, jakby odległość od szafiru do tarczy mogłaby być mniejsza, a tym samym koperta mogłaby być istotnie "chudsza"... A może tylko mi się wydaje :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z mojej perspektywy jest tak, że te 11,3 mm grubości nie przeszkadza. W tym przypadku mamy przecież kopertę o wielu płaszczyznach, a nie klocek, jak tasakiem ciosany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy jest tak, że te 11,3 mm grubości nie przeszkadza. W tym przypadku mamy przecież kopertę o wielu płaszczyznach, a nie klocek, jak tasakiem ciosany ;-)

 

Zgadzam się, że nie przeszkadza. I ta wysokość jest wygodna. Ale wydaje mi się, że technicznie mogli kopertę  zrobić 1-2mm cieńszą :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi: Chętnie przy okazji obejrzę na żywo, był taki okres, że myślałem o nim - w USA mieli super przeceny na ten model...

Apropos lupki i połaczenia z elegancką tarczą (i resztą):

 

IMG-20200109-114512close.jpg

IMG-20200109-114549.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna uwaga - koperta ma 11,30mm. Wydaje mi się, jakby odległość od szafiru do tarczy mogłaby być mniejsza, a tym samym koperta mogłaby być istotnie "chudsza"... A może tylko mi się wydaje :-) 

 

Może się mylę, ale w przypadku płaskich szkieł budowanie znacznej przestrzeni między tarczą, a szkłem ma na celu uzyskanie efektu pseudo perspektywy i jednocześnie zwiększenie czytelności odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi: Chętnie przy okazji obejrzę na żywo, był taki okres, że myślałem o nim - w USA mieli super przeceny na ten model...

Apropos lupki i połaczenia z elegancką tarczą (i resztą):

 

 

 

Nie ulega wątpliwości, że lupka elegancji nie dodaje. Ale ja kupując Enterprise kupowałem EDC a nie garniturowca, wiec jest git :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że lupka elegancji nie dodaje. Ale ja kupując Enterprise kupowałem EDC a nie garniturowca, wiec jest git :-) 

Zawsze się broniłem przed lupkami, to mój pierwszy zegar z okiem Cyklopa po wielu latach, ale tu mi nie przeszkadza, bo Marvelight jest dzięki temu nieco bardziej uniwersalny. A do eleganckiego stroju rozwiązania "nurkowe" już dawno przestały być obciachem. Swoją drogą ja tam czasem lubię świadomy i celowy obciach :D


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi: Chętnie przy okazji obejrzę na żywo, był taki okres, że myślałem o nim - w USA mieli super przeceny na ten model...

Apropos lupki i połaczenia z elegancką tarczą (i resztą):

 

Na jakich stronach , w których sklepach w USA można było go kupić w dobrej cenie. Coraz bardziej ta marka do mnie przemawia, a do USA ja lub ktoś z rodziny lata w miarę często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się broniłem przed lupkami, to mój pierwszy zegar z okiem Cyklopa po wielu latach, ale tu mi nie przeszkadza, bo Marvelight jest dzięki temu nieco bardziej uniwersalny. A do eleganckiego stroju rozwiązania "nurkowe" już dawno przestały być obciachem. Swoją drogą ja tam czasem lubię świadomy i celowy obciach :D

 

Ja za lupką też nie przepadałem - jak kiedys chciałem kupić DJ, to chciałem mu zdjęć lupkę... Na szczęście te pomysły mi przeszły i zamiast DJ z lupką kupiłem Ex1 bez daty :-) 

Lupka w Enterprise mi nie przeszkadza. Co więcej, mając wybór "to have or not to have" za w zasadzie takie same pieniądze, wybrałem wersję z lupką.

Powtarzam - dla mnie to wakacyjniak z dodatkową opcją na noszenie w miejsca, gdzie ubranie zegarka drogiego lub znanej marki mogłoby się źle skończyć. I jako taki - na ten moment - wydaje się być idealny. 

Na jakich stronach , w których sklepach w USA można było go kupić w dobrej cenie. Coraz bardziej ta marka do mnie przemawia, a do USA ja lub ktoś z rodziny lata w miarę często.

 

Do 3 stycznia ten model kosztował 3.876pln. Moim zdaniem to była bardzo dobra cena za ten zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich stronach , w których sklepach w USA można było go kupić w dobrej cenie. Coraz bardziej ta marka do mnie przemawia, a do USA ja lub ktoś z rodziny lata w miarę często.

Jomashop miał niezłe ceny, ale nieduży wybór. Ostatnio trochę gorzej. Warto zajrzeć co jakiś czas na amerykańskiego Amazona, ale mam wrażenie, że ceny w Polsce już są calkiem zachęcające... Na pewno od kiedy Piotrek zajął się oficjalną dystrybucją :D No i jest gwarancja, serwis, itp.

Używek warto szukać w japońskich sklepach (np. https://timepeaks.com/pl/ballwatch/?frombreadcrumb&fromitemlisttop),czasem coś się trafi na ebay - tylko z Japonii albo USA trzeba pamiętać o VAT i cle, jak się zamawia.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się w temacie ten czy jednak ten...

U mnie podstawą była czarna tarcza, a z kwestią i wyborem Enterprise po zakupie z lupką czy bez walczyłem dwa dni. Dziś podjąłem decyzję żeby przyszedł jednak bez lupki. Czyli póki co będę pierwszym kto wrzuci tu foty nowej wersji tego zegarka  :o  Dla mnie przeciwko lupce były trzy argumenty. Pierwszy to utrzymanie w czystości szkła, drugi to załamanie prostej i eleganckiej formy (bazowałem na modelach bez lupy Victory i Glory), a trzeci to czytelność i załamania światła pod kątem, tu bazowałem na filmach, zdjęciach i widziałem w jubitomie w SCC w Katowicach jeden z modeli z lupą. Niestety... ja potrzebowałem zegarka jako codzienne EDC, ale do stroju casual gdzie mimo wszystko niezbędne jest zachowanie pewnej etykiety podczas oficjalnych spotkań.

 

P.S. W sumie jeśli chodzi o krajowy rynek i dostępność modeli Ball powinniśmy bazować na stronie: https://ballwatch.pl/

Tylko dlaczego strony PL nie ma na globalnej stronie Ball'a???  :(

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarownia.pl można Enterprise czarnego z lupką nabyć za 3867,50 (rabat 15%). Jakby ktoś się skusił po pozytywnych opiniach ;)

Edit:

Tomking a miałeś na żywo możliwość porównania Victory i Enterprise czy tylko zdjęcia?

Edytowane przez Gekkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victory miałem w ręku, Enterprise niestety jeszcze nie...

Victory ma delikatnie wypukłe szkło i zdecydował bym się na ten model, ale nie ma tego małego pieprznika z trytem na sekundniku, który dodaje zegarkowi takiego stylu retro, który bardzo mi się spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,  pojawił się w zeszłym roku

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. I mam od razu drugie pytanie. Czy ten model występuje także z lupką? Dla przypomnienia, o czym mówimy: 

NM2032C-S1C-BE


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. I mam od razu drugie pytanie. Czy ten model występuje także z lupką? Dla przypomnienia, o czym mówimy: 

NM2032C-S1C-BE

Wersja na mechanizmie manufakturowym jest bez lupki.  Z lupką są modele z serii NM2026C-S6J, S10J, S23J. Te ostatnie w stali 904L.

 

 

Jomashop miał niezłe ceny, ale nieduży wybór. Ostatnio trochę gorzej. Warto zajrzeć co jakiś czas na amerykańskiego Amazona, ale mam wrażenie, że ceny w Polsce już są calkiem zachęcające... Na pewno od kiedy Piotrek zajął się oficjalną dystrybucją :D No i jest gwarancja, serwis, itp.

Używek warto szukać w japońskich sklepach (np. https://timepeaks.com/pl/ballwatch/?frombreadcrumb&fromitemlisttop),czasem coś się trafi na ebay - tylko z Japonii albo USA trzeba pamiętać o VAT i cle, jak się zamawia.

 

Jeśli chodzi o chrono24 to uwaga, bo Ball nie honoruje sprzedawców z tej strony i wykreśla z oficjalnych sprzedawców pozbawiając tym samym klientów 5 letniej gwarancji. Podobnie ebay i inne portale aukcyjne. Na jomashop pojawiają się outlety również bez gwarancji.  Oczywiście każdy decyduje gdzie woli kupić. Wolny rynek :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrkrakow możesz odpowiedzieć dlaczego strony https://ballwatch.pl/ nie ma na globalnej stronie Ball'a?

A jaka jest?

Sądze, że żadnej nie ma

Sa tylko adresy dystrybutorow

https://www.ballwatch.com/global/en/customer_service/service-centers-retailer-network/europe---6.html

 

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie - w drugiej dobie Enterprise zrobił +1,5 s. :-) 

 

Informacyjnie - w trzeciej dobie zrobił +3,5 s, choć większość dnia leżał i nie był noszony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie - w trzeciej dobie zrobił +3,5 s, choć większość dnia leżał i nie był noszony. 

:)

to odłóż go dzisiaj inaczej i też nie noś :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

to odłóż go dzisiaj inaczej i też nie noś :)

 

Najpierw muszę draba nakręcić, więc z przyjemnością dzisiaj ponoszę, a jutro odłożę inaczej. :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.