Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza opcja (mesh) przekonuje mnie w 100% :)

W sumie przypadek, bo oryginalna bransoleta jest pięknie wykonana i dobrze pasuje, ale trochę za badzo się świecą te środkowe ogniwa... A założyłem tego mesza i od razu widać, że to dobry sposób na zmianę charakteru koperty.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ball bez bransolety nawet mesh, a na pasku to jak facet w sukience. Niby można być tolerancyjnym i zaakceptować, ale jakoś IMO nie licuje i słabo to wygląda  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że połowa tych przebieranek to droga do oszczędzania bransolety, żeby przy ewentualnej sprzedaży napisać "bez śladów noszenia"

Coś jak wymiana siedzeń i kierownicy przez taksiarzy.

 

Ciężko mi wyobrazić sobie że ktoś bez pistoletu przy skroni założy szmaciaka

Edytowane przez _harry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że połowa tych przebieranek to droga do oszczędzania bransolety, żeby przy ewentualnej sprzedaży napisać "bez śladów noszenia"

Coś jak wymiana siedzeń i kierownicy przez taksiarzy.

 

Ciężko mi wyobrazić sobie że ktoś bez pistoletu przy skroni założy szmaciaka

Masz słabą wyobraźnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ball bez bransolety nawet mesh, a na pasku to jak facet w sukience. Niby można być tolerancyjnym i zaakceptować, ale jakoś IMO nie licuje i słabo to wygląda  :wacko:

 

 

A ja jestem akurat zdania przeciwnego :). Mam zamówionego Marvelighta III z czarną tarczą i pierwszą rzeczą, którą zrobię to zdejmę oryginalną bransoletę i założę czarny pasek z białymi przeszyciami (brązowy zresztą też już czeka). Niestety oryginalna bransoleta, przynajmniej dla mnie, jest zbyt świecąca, mimo że sam zegarek jest ciekawy. Inna sprawa, że ja nie za bardzo lubię masywne bransolety. Opcja mesh bardzo fajna. 

Dwie nowe opcje na ubranko dla Inżyniera "Cudownego Światła":

 

 

 

 

A jaki to jest kolor tarczy? Szary czy czarny?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie nowe opcje na ubranko dla Inżyniera "Cudownego Światła":

 

Mesh dramat. Nie trawię meshy zakończonych rurką.

Pasek rewelacja.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryt po 12,33 latach rozpada się w wyniku rozpadu β−, podczas którego powstaje atom helu 3He. Czyli przestaje ZUPEŁNIE świecić. Tak jak napisałem w praktyce jest to do 10 lat a nawet mniej. Jeśli dodatkowo stosuje się na zewnętrznych ściankach lumę to ona może dawać efekt poświaty, ale sam tryt już nie świeci.

Spotkałem się już z bzdurami, które piszą jedni, a inni kopiują że do 25 lat "ten gaz" świeci  :D

Nie dajmy się zwariować, bo praw fizyki się nie zmieni. Przynajmniej nie w tym temacie.

Taka samą prawdę niegdyś wpajano ludziom o pH 5,5 dla skóry, a dziś suplementy diety są genialne na wszystko  :D  :D  :D

Zatem warto zachować zdrowy rozsądek :)

 

 

No to zweryfikuję twoją wiedzę teoretyczną praktyką. Mam 10-letniego Balla i świeci nieco bardziej blado niż nówka, niemniej nadal wyraźnie i nie ma żadnego problemu, żeby wyraźnie widzieć cyfry i indeksy, a na pewno lepiej niż w większości zegarków z lumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wstaw foty i cierpliwości... hehehehehe  :D  :D  :D niewiele życia (światła mu zostało).

 

Mój kumpel też się chwalił kompasem Cammenga kontraktowym oryginałem US Army. Jak powiedziałem mu że będzie świecił jeszcze ze dwa lata patrząc na kod daty produkcji to się zaśmiał. Po roku nic już nie gadał... chyba miał pretensję do mnie  :P

Praw fizyki nie zmienisz i tyle tej weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości: świeci, świeci i nagle po prosty przestaje, czy jest jakiś okres (tydzień? miesiąc?), podczas ktorego powoli przestaje świecić?

Czy jak przestanie świecić, to w Ballu można tuby wymienić, czy zegarek staje się zegarkiem wyłącznie "dziennym"? Jeśli można wymienic, to jaki to jest orientacyjnie koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rmak gdy kupował swój zegarek i tak trafił na bardzo „świeżą” produkcję że mu po 10 latach jeszcze konkretnie świeci. Albo się przechwala ;)

Tryt od pewnego momentu zaczyna blednąć. Od kiedy to zależy w jakich warunkach był wyprodukowany itd.

Proces ten potem rośnie wykładniczo. Czyli w krótkim czasie zauważalny jest spadek świecenia aż przestaje.

Z tego co czytałem w różnych miejscach Ball wymienia tarcze i wskazówki, ale nie wiem jaki koszt i jak się to odbywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rmak gdy kupował swój zegarek i tak trafił na bardzo „świeżą” produkcję że mu po 10 latach jeszcze konkretnie świeci. Albo się przechwala ;)

Tryt od pewnego momentu zaczyna blednąć. Od kiedy to zależy w jakich warunkach był wyprodukowany itd.

Proces ten potem rośnie wykładniczo. Czyli w krótkim czasie zauważalny jest spadek świecenia aż przestaje.

Z tego co czytałem w różnych miejscach Ball wymienia tarcze i wskazówki, ale nie wiem jaki koszt i jak się to odbywa.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wstaw foty i cierpliwości... hehehehehe  :D  :D  :D niewiele życia (światła mu zostało).

 

Mój kumpel też się chwalił kompasem Cammenga kontraktowym oryginałem US Army. Jak powiedziałem mu że będzie świecił jeszcze ze dwa lata patrząc na kod daty produkcji to się zaśmiał. Po roku nic już nie gadał... chyba miał pretensję do mnie  :P

Praw fizyki nie zmienisz i tyle tej weryfikacji.

 

No to na szybko, z ręki i telefonem, bez zabawy czasem naświetlania i tp.

 

2020-01-16-085416.jpg

 

I jak  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować :)

Dobrze świadczy o jakości i firmie. Swoją drogą nie wiem czy pod tymi kapilarami nie ma także lumy, ale nie będę spekulował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to na szybko, z ręki i telefonem, bez zabawy czasem naświetlania i tp.

 

 

 

I jak  ?

 

Stary, ale jary  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh dramat. Nie trawię meshy zakończonych rurką.

Pasek rewelacja.

 

 

Śmiem twierdzić że połowa tych przebieranek to droga do oszczędzania bransolety, żeby przy ewentualnej sprzedaży napisać "bez śladów noszenia"

Coś jak wymiana siedzeń i kierownicy przez taksiarzy.

 

Ciężko mi wyobrazić sobie że ktoś bez pistoletu przy skroni założy szmaciaka

 

 

Ten Ball bez bransolety nawet mesh, a na pasku to jak facet w sukience. Niby można być tolerancyjnym i zaakceptować, ale jakoś IMO nie licuje i słabo to wygląda  :wacko:

 

 

A ja jestem akurat zdania przeciwnego :). Mam zamówionego Marvelighta III z czarną tarczą i pierwszą rzeczą, którą zrobię to zdejmę oryginalną bransoletę i założę czarny pasek z białymi przeszyciami (brązowy zresztą też już czeka). Niestety oryginalna bransoleta, przynajmniej dla mnie, jest zbyt świecąca, mimo że sam zegarek jest ciekawy. Inna sprawa, że ja nie za bardzo lubię masywne bransolety. Opcja mesh bardzo fajna. 

 

A jaki to jest kolor tarczy? Szary czy czarny?

Cieszę się, że zdjęcia przydały się tylu osobom do wyrobienia sobie, lub przynajmniej zaprezentowania, opinii :)

Akurat te dwa "ubranka" nie były kupowane pod Balla, ale z ciekawości założyłem, by przekonać się, czy mi wizualnie odpowiadają. Mesz jest super wygodny i nadaje całości fajnych proporcji, nie dociąża już dodatkowo masywnej koperty. Ale rozumiem, że nie wszystkim będzie się takie zestawienie podobało - po to wrzucam zdjęcia, żeby ktoś, kto nie ma dostepu do zegara i paska mógł zobaczyć i podjąć ewentualnie decyzje zakupowe dot. zarówno Balla jak i pasków.

Co do pasków skórzanych - na czarnym, skórzanym Marvelight wygląda klasycznie i elegancko, może zestawienie z brązem jest odważniejsze, ale mi takie kolory pasują (noszę go czasem jeszcze na przecieranym, ciemnym brązie). Tarcza jest błękitna, no, jasno niebieska, więc łatwo zestawić kolorystycznie z paskami. A bransoletę oszczędzam, jasne, bo te środkowe ogniwa łapią każdą ryskę (z doświadczenia, miałem już taką bransoletę w innym modelu). Ale też cały błyszczący nadgarstek (a koperta to też polery) to nie do końca moja bajka, więc na co dzień skórka spełnią swoją rolę - nawet jeśli nie ta brązowa z wcześniejszego zdjęcia, bo niezbyt wygodna, tylko oryginalna, czarna Balla.

 

Ball-marvelight01.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można zidentyfikować że dany zegarek Ball ma np: 5 czy 10 lat? Z pewnością SN to powie, ale czy ktoś zna sposób?

Pytam w kontekście chęci przez niektórych zakupu używki. Będzie wiadomo jak długo i intensywnie poświeci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to.

 

Strona globalna Ball z URL który podałem posiada linki do podstron: angielskiej, niemieckiej, dwóch chińskich, japońskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej i francuskiej.

 

Pytałem czemu nie ma tam odnośnika do polskiej strony Ball, skoro jest wykonana i działa ;)

 

Bo polska strona jest stroną dystrybutora ale tamte są tłumaczeniami na wspomniane języki. 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryt po 12,33 latach rozpada się w wyniku rozpadu β−, podczas którego powstaje atom helu 3He. Czyli przestaje ZUPEŁNIE świecić. Tak jak napisałem w praktyce jest to do 10 lat a nawet mniej. Jeśli dodatkowo stosuje się na zewnętrznych ściankach lumę to ona może dawać efekt poświaty, ale sam tryt już nie świeci.

Spotkałem się już z bzdurami, które piszą jedni, a inni kopiują że do 25 lat "ten gaz" świeci  :D

Nie dajmy się zwariować, bo praw fizyki się nie zmieni. Przynajmniej nie w tym temacie.

Taka samą prawdę niegdyś wpajano ludziom o pH 5,5 dla skóry, a dziś suplementy diety są genialne na wszystko  :D  :D  :D

Zatem warto zachować zdrowy rozsądek :)

 

Tryt po 12,33 latach przestaje świecić dopiero w połowie, a po kolejnych o połowę połowy, czyli świeci nadal w 1/4 ilości atomów trytu. Zalecam zapoznanie się z prawami fizyki w szczególności z definicją czasu połowicznego rozpadu. Sądzę że nawet po 100 latach będzie świecić, blado ale zawsze :). Nie traktuj mojej odpowiedzi jak przytyk ale puki co nie wymyślono lepszej lumy do zegarków co Ball udowadnia swoimi pięknymi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w moim po wielu latach jest jasno i czytelnie, ale to co używają producenci nie musi wcale być świeże że tak powiem. d7b74ec9628873045494353db3d66d1e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam balla trainmastera kupionego w 2005 roku. Zegarek slrowadzany byl przez znajomego. Tryt nie swieci juz takim jaskrawym swiatlem jak na poczatku ale swieci na tyle wyraznie, ze bez problemu odczytuje czas o kazdej poze nocy.

Jestem zdegustowany Twoim atakiem na piotrkrakow, zupelnie bezpodstawnym. Kolega Piotr pomogl bezinteresownie wielu kolegom z forum. Tobie tez jasno i wyraznie odpowiedzial na pytanie. Dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powyżej napisane to po 12 powinien nagle zgasnąć, prawie jakby mu ktoś wtyczkę wyłączył :) skoro świecą zegarki kupione 15 lat temu to jednak jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.