Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KRZYSIO napisał(-a):

Może pora odpuścić Firemany dla wyższych modeli :) 

Może i pora ale jest sentyment i do tego nadal mi się podoba 🤷 Coś też już mam na oku. Mógłbym nosić same balle ale większość modeli jest na mnie za duża. Całe szczęście widzę, że przybywa coraz więcej mniejszych modeli :)

 

1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Ja mam z biała tarcza i okienko daty oczywiście jest białe - przy czarnych tarczach czeato/zazwyczaj okienko daty jest białe by zwiększyć czytelność - ja nie cierpię takiej białej "dziury". 

Wzrok mam słaby, więc lupka się przydaje, a dokonując zakupu od razu poprosiłem o zdjęcie bransolety, bo noszę ten zegarek tylko na paskach. Czyli wyeliminowałem wszystkie Twoje uwagi 🙂

Mój egzemplarz chodził niesamowicie punktualnie grubo ponad rok, aż nagle zaczął spóźniać 9s/d. Dlatego rozważam regulację. Moim zdaniem to świetny zegarek edc. 

Też noszę na paskach. Skóra, guma czy szmata - wszystko do nich pasuje. Te zegarki są stworzone do pasków. Mając w planach stałe posiadanie przynajmniej jednego Ball'a załatwiłem sobie ori zapięcie 😅

IMG_20210907_153624.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, boski napisał(-a):

Może i pora ale jest sentyment i do tego nadal mi się podoba 🤷 Coś też już mam na oku. Mógłbym nosić same balle ale większość modeli jest na mnie za duża. Całe szczęście widzę, że przybywa coraz więcej mniejszych modeli :)

 

Też noszę na paskach. Skóra, guma czy szmata - wszystko do nich pasuje. Te zegarki są stworzone do pasków. Mając w planach stałe posiadanie przynajmniej jednego Ball'a załatwiłem sobie ori zapięcie 😅

IMG_20210907_153624.jpg

Ja takie zapiecie dostalem z ori  paskiem nato jak kupowałem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KRZYSIO napisał(-a):

Mój ulubieniec :) 

Świetny! To 43mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 22:56, boski napisał(-a):

Całe szczęście widzę, że przybywa coraz więcej mniejszych modeli :) 

 

A jest coś poniżej 40mm?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z kolekcją. Jest bardzo różnorodna. Ja osobiście wybieram tylko wzory powyżej 40mm :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi po różnorodności jak nie ma nic później 39mm :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są damskie zegarki, co widać po stylu. W małym rozmiarze wyglądałyby niepoważnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jeszcze masz małą wiedzę na temat rozmiarów i stylów zegarków. 

Ale spokojnie, na wszyskto przyjdzie czas. 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie zegarek z kolekcji Engineer w rozmiarze poniżej 40mm? To byłaby karykatura.

Może poszukaj w Trainmasterach - one są nieco lżejsze. Nie tak trudno przejrzeć katalog produkowanych modeli.

Jak masz dużą wiedzę, to sobie poradzisz ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, evilym napisał(-a):

A jest coś poniżej 40mm?

 

Niestety ciężko. Nawet jak już jest te 40mm to często nie sprzyja mniejszym nadgarstkom. Ja mam 17,5cm i z diverow dobrze leży mi jedynie master 2 diver (42mm). Reszta to kowadła z ponad 50mm l2l. Także znam ten ból. Teraz ball wypuszcza jakieś 40tki ale na żywo nie widziałem i nie przymierzałem. Fireman 36-38mm to by było zloto choć ja akurat bym wolał zobaczyć mniejszego nurka. Gdyby robili bardziej przystępne rozmiary to mógłbym mieć same balle. Obecnie mogę sobie tylko popatrzeć na cudze 😅

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, boski napisał(-a):

 

Niestety ciężko. Nawet jak już jest te 40mm to często nie sprzyja mniejszym nadgarstkom. Ja mam 17,5cm i z diverow dobrze leży mi jedynie master 2 diver (42mm). Reszta to kowadła z ponad 50mm l2l. Także znam ten ból. Teraz ball wypuszcza jakieś 40tki ale na żywo nie widziałem i nie przymierzałem. Fireman 36-38mm to by było zloto choć ja akurat bym wolał zobaczyć mniejszego nurka. Gdyby robili bardziej przystępne rozmiary to mógłbym mieć same balle. Obecnie mogę sobie tylko popatrzeć na cudze 😅

 

Dokładnie, Fireman albo Marvelight w rozmiarze 38mm byłby extra (ten drugi ofc bez totalnie zbędnej lupki). Wpisywałby się moją potrzebę zegarka robust elegance. Coś na wzór Aqua Terry 38.

 

Nurki Balla totalnie do mnie nie gadają, więc tutaj akurat nie mam żadnych uwag :P

Zresztą Twój TH jest petarda, więc nic innego na Twoim miejscu bym nie szukał :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie osiem rzadkich Balli i jak na razie taka ilość mi wystarczy :) 

Tak się składa, że lubię te duże zegarki, bo one są przepełnione duchem i technologią tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Marvelight w rozmiarze 38mm byłby extra (ten drugi ofc bez totalnie zbędnej lupki). Wpisywałby się moją potrzebę zegarka robust elegance. Coś na wzór Aqua Terry 38

Zapomniałem już o Marvelu, ale fakt 38mm to by było coś pięknego.

 

4 godziny temu, KRZYSIO napisał(-a):

Ja mam aktualnie osiem rzadkich Balli i jak na razie taka ilość mi wystarczy :) 

Tak się składa, że lubię te duże zegarki, bo one są przepełnione duchem i technologią tej marki.

Gratuluję :) Też je lubię. Balle są piękne, technologicznie zaawansowane i naszpikowane patentami - tego nie neguję. Po postu tak jak nie ubiorę za dużych butów czy spodni tak samo nie założę za dużego zegarka ze względu na wygodę i wygląd właśnie. Moim zdaniem w za dużym zegarku wygląda się tak samo śmiesznie i absurdalnie jak w za dużych portkach 🤷‍♂️ Duch marki jest amerykański i to wszystko wyjaśnia ;)

Edit: Żeby nie było, wcale nie uważam, żeby na Twojej łapie wyglądały na za duże ;)

Edytowane przez boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, ale ja gustuję w dużych zegarkach i jest mi z tym dobrze. Zdaję sobie sprawę, że trzeba mieć odpowiedni nadgarstek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, Fireman albo Marvelight w rozmiarze 38mm byłby extra (ten drugi ofc bez totalnie zbędnej lupki). Wpisywałby się moją potrzebę zegarka robust elegance. Coś na wzór Aqua Terry 38.
 
Nurki Balla totalnie do mnie nie gadają, więc tutaj akurat nie mam żadnych uwag
Zresztą Twój TH jest petarda, więc nic innego na Twoim miejscu bym nie szukał


Akurat bardzo niedawno przymierzałem jednocześnie Firemana i Aqua-Terra (oba rozmiary). Pod względem wygody i układania się na nadgarstku (17,5 cm), Fireman był o niebo wygodniejszy. To był dla mnie spory szok, bo Omega AT mi się bardzo podoba, ale niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Ball był super wygodny a Omega wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 09:41, 50niggaz napisał(-a):

Chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy Ball :)

Co sądzicie?

ball.jpg

Bardzo fajny. 

 

5 godzin temu, KRZYSIO napisał(-a):

Ja mam aktualnie osiem rzadkich Balli i jak na razie taka ilość mi wystarczy :) 

Tak się składa, że lubię te duże zegarki, bo one są przepełnione duchem i technologią tej marki.

Zgadza się z czego większość na Olx leży. 

Bez urazy @KRZYSIO

 

To są jednak dość duże zegarki @evilymma rację. Przed zakupem pytałem @KRZYSIOo rozmiar i Aero GMT niby ma kopertę 42 mm i bezel prawie 45 mm a l2l 54 mm i to jednak dość sporo. Ja mam nadgarstek 18,5 cm ale wiem że na mniejsze nadgarstki nawet 40mm będzie za duży niestety.

A co do dużych zegarków to to ja też lubię ale wszystko w jakiejś sensownej granicy. Bo widuję takiego gościa z nadgarstkiem pewnie max z 17 cm z dieslem z kopertę prawie 60mm. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat nie kończy się na Ballach. Trzeba poświęcić ze 2 Balle bo budżet nie jest z gumy. Nie można mieć wszystkiego. :)  

Wybacz, ale to moja sprawa i nie zamierzam się z tego tłumaczyć. Zazdrość przez Ciebie przemawia, bo kupiłeś słaby egzemplarz ? Zostawiam sobie te, których nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Świat nie kończy się na Ballach. Trzeba poświęcić ze 2 Balle bo budżet nie jest z gumy. Nie można mieć wszystkiego. :)  

Wybacz, ale to moja sprawa i nie zamierzam się z tego tłumaczyć. Zazdrość przez Ciebie przemawia, bo kupiłeś słaby egzemplarz ? Zostawiam sobie te, których nie kupisz.

Ja napisałem to bez złośliwości bo wiem że nie można mieć wszystkiego. A wybacz co do zazdrości to ja jej nie mam bo 10 lat temu miałem jakiś casio potem Festine. I to co mam w tej chwili sprawia mi radość. Nie zazdroszczę jak ktoś ma zegarki za kilkadziesiąt czy więcej tysięcy bo każdy na to pracuje i jaki ma budżet tyle inwestuje. 

Dla mnie to już bardzo dużo. Kilka razy gratulowałem Ci zegarków ale nigdy z zazdrości. Trochę mniej pychy kolego. 😀

A mój Ball podoba mi się bardzo to co zrobił serwis Morwa nie podoba mi się wcale bo wyregulował zegarek i napisał że było wszystko ok. Sam model leży mi bardzo. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.