Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

nuasRro.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie chciał nikogo obrazić czy urazić, ale trochę radośnie mi się zrobiło na serduszku jak przeczytałem opis jednego ogłoszenia na pewnym portalu ogłoszeniowym. Gdyby ktoś się zastanawiał skąd nazwa Marvelight u Balla 😀

H9TvmJf.md.jpg

Edytowane przez ras232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ras232 napisał(-a):

Ja bym nie chciał nikogo obrazić czy urazić, ale trochę radośnie mi się zrobiło na serduszku jak przeczytałem opis jednego ogłoszenia na pewnym portalu ogłoszeniowym. Gdyby ktoś się zastanawiał skąd nazwa Marvelight u Balla 😀

 

 

To moje ogłoszenie i nie czuję się w żaden sposób obrażony, czy urażony.

Myślę, że większość posiadaczy jakiegolowiek Marvelighta zgodzi się ze mną, że w świetle słonecznym wszelkie zarysowania polerowanych powierzchni tworzą niezwykłe rekleksy świetlne, czyniąc każdy egzemplarz na swój sposób unikatowym...

A nazwa niekoniecznie musi się w tym przypadku odnosić do trytowego podświetlenia.

Ot taka moja prywatna myślowa fantazja - myślę, że niekaralna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że niekaralna, trafiłem na to ogłoszenie i powiem Ci szczerze, że w życiu bym nie skojarzył tego z bransą :) w sumie mnie nawet najmniejsze ryski doprowadzają do palpitacji i ogólnie takie polerowane bransolety uważam za bardzo niepraktyczne. Często zastanawiam się mocno czy zakładać, bo po miesiącu noszenia wygląda to jak wygląda. Chociaż z drugiej strony ma to też swój urok, eksploatowany i znoszony zegarek.

Ogólnie mi Marvelight kojarzy się właśnie z trytem, a szczególnie właśnie w tej serii, gdzie w większości pałeczki są duże i prostokątne.

Każdy ma swoje spostrzeżenia, więc... no offense 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że dobrej cenie (6200zł) na Chrono24 są nowe, z DE biały i czarny Ball Trainmaster Roman NM1058D-S4J

Może komuś na gwiazdkę od mikołaja się przyda ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Kupiłem niedawno Engineer III Pioneer i tak sie zastanawiam jak to jest z tą dokładnoscią chronometrów z certyfikacją COSC. Zegarek robi na oko - 4sekundy na dobę a moj stary poczciwy Epos bez takiego certyfikatu ma odchyłkę +1 sek. na 3-4 dni.
Czy to jest normalne czy raczej serwis?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COSC = -4 / +6 sekund na dobę*

 

*dla samego mechanizmu, przed montażem w kopercie, zgodnie z procedurą testową (np. codzienne dokręcanie): https://www.cosc.swiss/en/certification

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obtBHhg.jpeg

qMtbRNJ.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPS pytanie mam. Czy w związku z odbiorem Rolka zastąpi on Balla w wyprawach, czy jednak jako zegarek wyprawowy Ball z trytem sprawdzi się lepiej? Prośba o zdjęcie obu obok siebie. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK&AK Bardzo proszę, zdjęcie obok siebie poniżej dla Was :D (lekko wyostrzone)

 

I to jest bardzo dobre pytanie..

Tryt świeci zawsze, lumę (z czegokolwiek by ona nie była zrobiona i uświęcona w Rolexie czy Omedze trzeba "naładować"). 

Druga sprawa to osłona koronki - przy ciągłych operacjach ze sprzętem,  Ball ma pełną ochronę. Rolex nie. 

Trzecia sprawa to symbolika. Ball rozpoczął ze mną drogę i jest moim talizmanem w górach. Rolex wylądował z lekkim opóźnieniem :D 

 

Rolexa może wezmę w grudniu w Tatry na 2-3 dni na chrzest bojowy i zobaczę w praniu. 

 

31477a18-bf31-409f-ba8e-1d43ebbbd558.thumb.jpg.4d477a8062d12172ec0c356a3d69d9d5.jpg

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball nabiera z każdą wyprawą wartości sentymentalnej, w końcu nie codziennie zdobywa się koronę ziemi. Do tego tryt... Teoretycznie lepszy jako wyprawowiec. Choć jego konkurent dość renomowany. Fajny dylemat, który zabrać. 

Jako totalnie nieobeznani z tematem zdobywania szczytów obydwoje jesteśmy jednak za Ballem 😉 

@SPS trzymamy kciuki za dobry wybór i sukces wypraw! 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @AK&AK

Przez myśl mi przemknęło, a może sprzedam Balla - po co mi dwa GMT.

Ale później stwierdziłem, pomijając aspekty techniczne, to właśnie ten sentyment z dotychczasowego czasu razem nie pozwala mi go wystawić. 

 

Patrząc na sąsiada na zdjęciu, myślę że Ball gdyby wydał odpowiednio dużo na marketing i pozycjonowanie, cena pewnie też by poszybowała dwukrotnie a może więcej...Jednak  Ball jako marka widać idą* inną drogą i niech tak zostanie. :) 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rolex wydaje się taki mały przy Ballu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, wrzuć tę fotkę do działu Rolexa. Niech zobaczą ją Ci, którzy uważali ExII za spory zegarek na Twoim mizernym nadgarsku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jest kilka szczegółów, które powodują że Ball wydaje się optycznie większy od Rolexa na zdjęciu.

- Ball ma duży szafirowy obrotowy bezel który wychodzi poza kopertę,

- jest wyższy od Rolexa, 

- ma wyprowadzony crown guard, który jeszcze go powiększa optycznie, 

- uszy zachodzą dalej na nadgarstek (uszy oplatają nadgarstek jak branzoleta)

 

@mario1971 zaraz wrzucę :D dobry pomysł 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś pewien projekt z Ballem i do tej pory Cię nie zawiódł. Dlatego myślę, że z Ballem powinieneś go dokończyć. A potem może inny projekt z Rolkiem. No i z Ballem jest mniejsza szansa, że ktoś Ci go gwizdnie w chwili nieuwagi. I nie mam tu oczywiście na myśli towarzyszy wyprawy, ale różne hotele po drodze i inne miejsca gdzie spotyka się w podróży przeróżne osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2022 o 13:23, mario1971 napisał(-a):

Ten Rolex wydaje się taki mały przy Ballu.

A Kolega ma mniejszą wersję 40mm to mój już byłby kolos przy Rolexie 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.