Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego Ball polecacie w granicach ~ 6k ? Mówimy tu raczej używkach, bo ceny teraz wariują 🤪 Myślałem nad zwykłym firemanem enterprise, da się go wyrwać za 4k+. Czy seria Engineer jest w jakimś sensie bardziej udana, wyrafinowana? Warto dopłacić i wziąć coś poza firmanem? Chciałbym aby był to zegarek na codzień ale też aby mógł mi służyć wiele lat. Wymiary koperty raczej 40mm, w ostateczności 43mm jeśli warto jakiś model kupić. Jakieś porady ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kozaq00 napisał(-a):

Jakiego Ball polecacie w granicach ~ 6k ? Mówimy tu raczej używkach, bo ceny teraz wariują 🤪 Myślałem nad zwykłym firemanem enterprise, da się go wyrwać za 4k+. Czy seria Engineer jest w jakimś sensie bardziej udana, wyrafinowana? Warto dopłacić i wziąć coś poza firmanem? Chciałbym aby był to zegarek na codzień ale też aby mógł mi służyć wiele lat. Wymiary koperty raczej 40mm, w ostateczności 43mm jeśli warto jakiś model kupić. Jakieś porady ? 

Mam takiego na sprzedaż: Ball Engineer II Genesis NM2028C-S7J 43 mm.  Praktycznie nowy i da się go wyrwać za 4k+ ;) Wrzucę go dzisiaj na bazerek.

20221210_133822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, siomon napisał(-a):

Mam takiego na sprzedaż: Ball Engineer II Genesis NM2028C-S7J 43 mm.  Praktycznie nowy i da się go wyrwać za 4k+ ;) Wrzucę go dzisiaj na bazerek.

20221210_133822.jpg

Widzę na łowcach na fb, że już zarezerwowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2022 o 13:10, Kozaq00 napisał(-a):

Jakiego Ball polecacie w granicach ~ 6k ? Mówimy tu raczej używkach, bo ceny teraz wariują 🤪 Myślałem nad zwykłym firemanem enterprise, da się go wyrwać za 4k+. Czy seria Engineer jest w jakimś sensie bardziej udana, wyrafinowana? Warto dopłacić i wziąć coś poza firmanem? Chciałbym aby był to zegarek na codzień ale też aby mógł mi służyć wiele lat. Wymiary koperty raczej 40mm, w ostateczności 43mm jeśli warto jakiś model kupić. Jakieś porady ? 

  Fireman to entry level Ball. Engineer III ma już antymagnetycznośc 1.000 Gauss i w zalezności od modelu, patenty antywstrząsowe. To zupełnie inne zegarki.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrkrakow napisał(-a):

  Fireman to entry level Ball. Engineer III ma już antymagnetycznośc 1.000 Gauss i w zalezności od modelu, patenty antywstrząsowe. To zupełnie inne zegarki.

Dziękuje za odpowiedź. Wczoraj udało mi się zdecydować i zakupić już Ball'a. Co prawda tylko "entry level" ale chyba model najbardziej mi odpowiadający. Oczywiście cena tez miała tu swoją rolę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto doświadczył modeli z półki Engineer III, ten nie wróci do tanich zamienników. :) 

IMG_20220111_113516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KRZYSIO napisał(-a):

Kto doświadczył modeli z półki Engineer III, ten nie wróci do tanich zamienników. :) 

IMG_20220111_113516.jpg

I ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Bardzo mi podszedł ten Aero gmt. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

Dziękuje za odpowiedź. Wczoraj udało mi się zdecydować i zakupić już Ball'a. Co prawda tylko "entry level" ale chyba model najbardziej mi odpowiadający. Oczywiście cena tez miała tu swoją rolę. 

To czekamy na foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

To czekamy na foto...

Czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że jutro dotrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najładniejszych, najzgrabniejszych  zegareczkow Balla swietnie zaplanowana tarcza, rewelacyjnie wkomponowane rureczki trytowe. Od tego ,, entry level" starsi napakowani koledzy z rodzinki powinni brać przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale nie masz pojęcia Kolego o czym piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak Aero GMT są wyjątkowe 😁

 

27E0EB42-8525-4095-9C6E-377A83EC062B.thumb.jpeg.27f76e44bd495a580498199cd7c8ccc0.jpeg
 


D7547079-36BC-4272-9685-D995BE27B1B6.thumb.jpeg.3a4377f32ac3562368e9670fd5be4cfd.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki z górnej półki Balla są wyjątkowe. W ilości patentów mało kto im dorównuje :) 

IMG_20210808_115241.jpg

IMG_20210916_165931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Wszystkie zegarki z górnej półki Balla są wyjątkowe. W ilości patentów mało kto im dorównuje :) 

IMG_20210808_115241.jpg

Na zegarek miałem przeznaczoną większą kwotę niż przeznaczyłem na firemana. Myślałem o serii energineer. Jednakże za nic w świecie nie mogłem się przekonać do jakiegokolwiek modelu z tej serii. Po prostu żaden mi się nie spodobał. Stąd też wybór padł na zwykłego firemana. Bez urazy ale żaden model ze zdjęć powyżej nie jest w moim klimacie. Chyba jednak wolę prostotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kozaq00 napisał(-a):

Na zegarek miałem przeznaczoną większą kwotę niż przeznaczyłem na firemana. Myślałem o serii energineer. Jednakże za nic w świecie nie mogłem się przekonać do jakiegokolwiek modelu z tej serii. Po prostu żaden mi się nie spodobał. Stąd też wybór padł na zwykłego firemana. Bez urazy ale żaden model ze zdjęć powyżej nie jest w moim klimacie. Chyba jednak wolę prostotę.

No i o to chodzi każdemu podoba się coś innego :)

Tobie prostota mi np. patent koronki czy ta koperta bardzo mi odpowiada w Aero GMT. 

Niestety na forum nie jest jakoś szczególnie powszechna ale ja na pewno nie żałuję. Początkowo byłem bardziej sceptyczny ale z biegiem czasu też podoba mi się coraz bardziej :)

Zdjęcie stare :)

G3xAjaK.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kozaq00 napisał(-a):

Przyszedł 😍 odczekałem chwile zanim go ruszyłem po tym mrozie. 

6B389079-D717-457B-B742-B5FC2C839944.jpeg

 

Ball oczywiscie robi zegarki o lepszych parametrach niż FE, ale jak kupowałem swojego Balla (taki sam jak Twój, ale z cyklopem), to od razu wiedziałem, że chcę FE. Zdjąłem bransoletę i wrzuciłem na ammo od JFS i Balla noszę jako edc na zmianę z ex1. Gratuluję zakupu! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Wszystkie zegarki z górnej półki Balla są wyjątkowe. W ilości patentów mało kto im dorównuje :) 


No. No przykład patent z 6 podziałkami między godzinami. Idealnie odczytujesz co do 10 minut czas w drugiej strefie czasowej ale możesz odczytać tylko z dokładnością do 5 minut w pierwszej ;)

 

33551293-98D5-4977-8BBF-494A1F814D0E.thumb.jpeg.599f5fa943bef77d915264d08d984c0e.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yz0RjdL.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JvcoI3N.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich milosnikow Ball'a.

Jako uzytkownik Fireman'a II od 2010 roku moge potwierdzic, ze podswietlenie markerow typu tritium w dalszym ciagu jest wystarczajaco widoczne w nocy by bez pomylki odczytac czas. Zegarek przeszedl wiele i po prawie 13 latach i intensywnym uzytkowaniu w dalszym ciagu jest tak dokladny jak pierwszego dnia. 4 lata temu przeszedl serwis i regulacje, za ktore zaplacilem jakies 115zl.

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.