Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
BALL Watch

BALL Watch since 1891

Recommended Posts

To Marvelight ale jaki model? M?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Podobno nie ma głupich pytań, więc niech będzie... czy tryt w zegarkach nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia?

Guest fidelio

Nie tak dawno na forum był cały temat poświęcony tej kwestii. Poszukaj przez forumową przeglądarkę. BTW, ja od jakiegoś czasu noszę Balle i nic niepokojącego (póki co) nie zauważyłem  :D

Nie tak dawno na forum był cały temat poświęcony tej kwestii. Poszukaj przez forumową przeglądarkę. BTW, ja od jakiegoś czasu noszę Balle i nic niepokojącego (póki co) nie zauważyłem :D

A zakola już masz? Kojarzę, że chyba tak...:-)

Guest fidelio

A zakola już masz? Kojarzę, że chyba tak...:-)

Nie mam :-)

To Marvelight ale jaki model? M?

Tak. Z manufakturowym mechanizmem. 80h rezerwy chodu, certyfikat COSC.

Nie tak dawno na forum był cały temat poświęcony tej kwestii. Poszukaj przez forumową przeglądarkę. BTW, ja od jakiegoś czasu noszę Balle i nic niepokojącego (póki co) nie zauważyłem :D

Faktycznie. Niegroźny jest znaczy. To forum to prawdziwe źródło wiedzy wszelakiej

Tak. Z manufakturowym mechanizmem. 80h rezerwy chodu, certyfikat COSC.

I jak się nosi? Sprawia wrażenie dość dużego, mimo relatywnie małej średnicy. Mierzyłeś może L2L?

Jeśli wolno spytać, czemu akurat M wybrałeś? Są jeszcze "mniejsi" bracia. Choć czym różni się Eng II od Eng III to nie wiem, na oko nie widzę różnic.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Mój węgielek... Ślązakowi to niewiele do szczęścia trzeba :P;)

Ballflat003.jpg

Ballflat001.jpg

Ballsquare002.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Nie tylko Ślązakowi Leszku, bo to piękny zegar jest, tylko bardzo mroczny ;)

Rafał, ten Ball strasznie wielki wygląda teraz przy nowym BB 36mm, nie?

Leszek

Guest fidelio

Rafał, ten Ball strasznie wielki wygląda teraz przy nowym BB 36mm, nie?

Cóż, jest zauważalnie większy, bo ma 40 mm średnicy, 48 mm L2L i zdecydowanie większą grubość niż BB 36 :-)

I jak się nosi? Sprawia wrażenie dość dużego, mimo relatywnie małej średnicy. Mierzyłeś może L2L?

Jeśli wolno spytać, czemu akurat M wybrałeś? Są jeszcze "mniejsi" bracia. Choć czym różni się Eng II od Eng III to nie wiem, na oko nie widzę różnic.

M jest na manufakturowym werku z 80h rezerwy

III ma wewnętrzną kopertę z mu-metalu i antymagnetyczność 80 000 A/m za to nie ma pałeczki trytu na sekundniku. II ma, ale nie ma mu-metalu.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Guest fidelio

Kolejowo się zrobiło, ale to temat Balla, więc nie ma co się dziwić  :)

Guest vitriol

Podbijamy temat, bo na drugiej stronie

Środek indeksu "12" świeci na biało?

Edited by vitriol

Środek indeksu "12" świeci na biało?

Tak,jest tam biała warstwa luminescencyjna wewnątrz tej rurki wypełnionej trytem.

Jako pierwszy białej barwy użył ball w limitowanym dla sklepu gnomon watches modelu marevelight. Biała świeci najmniej intensywnie ze wszystkich kolorów. Kiedyś czytałem i dotarłem do informacji jak to się procentowo rozkłada. Pomarańczowy/ żółty był chyba najmocniejszy

Edited by denver47

No to jeszcze taka ciuchcia z dekla...

IMG-20190528-121747.jpg

Leszek

Tak,jest tam biała warstwa luminescencyjna wewnątrz tej rurki wypełnionej trytem.

Jako pierwszy białej barwy użył ball w limitowanym dla sklepu gnomon watches modelu marevelight. Biała świeci najmniej intensywnie ze wszystkich kolorów. Kiedyś czytałem i dotarłem do informacji jak to się procentowo rozkłada. Pomarańczowy/ żółty był chyba najmocniejszy

dzwoniło mi, ale nie wiedziałem w którym kościele..

Otóż teoretycznie, w zależności od koloru luminoforu to jest rozkład "mocy" świecenia (zielony jako wyjściowy, a potem ile procent gorsze względem niego są inne kolory)

aFxMhR9.jpg

Jak widać niby biały jest na podium - co nie potwierdza moje foto, ale może być mylące, bo ten indeks jest osadzony wokół niebieskiej superluminowy - którą mocno naświetliłem.

A to wszystko i tak pozostawiam jako ciekawostkę, bo na to odczucie intensywności świecenia danego koloru ma wpływ kształt, długość i szerokość tubki z trytem, choć faktycznie na żywo zielone wydają się bardziej wpadać w oko (na moim zdjęciu), ale to znowu pewnie z powodu ich ilości na tarczy 

Edited by denver47

Takie pytanie, czy każdy model w ramach danej serii ma taką samą kopertę?

Dla przykładu, Engineer III jest w wielu podwariantach, King, Endurance, Pionier. Czy one wszystkie mają takie same koperty, ten sam rozmiar L2L, czy też różnią się od siebie rozmiarem? Z tego co się doszukałem grubość się trochę różni.

Edited by fanfar19