Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam obu granatowych ale wydaje mi się, że one mają inne (znacznie) odcienie niebieskiego ( imo ciekawszy w M)


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym właśnie Marvelight M.

Ponad dwa miesiące od zakupu w końcu wyciągnąłem z kartonu swój nowy nabytek. W międzyczasie doszedł nowy pasek. 

 

20200615_144017.jpg


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na dziś sprawa wygląda ale ja na swojego Marve...  czekałem 2 miesiące ( bez 3 dni). 


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę demonizować ale wydaje mi się, że fabryka nie nadąża i terminy coraz dłuższe na niektóre modele i kolory.

Ja czekałem na Marve.. białego , a z niebieski M (małym) też był wtedy problem ( rozważałem alternatywnie do zamiany z dużego).
Nie wiem jak sytuacja na dziś wygląda. Mam nadzieję , że nie gorzej.  


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś bo myślałem, że wejdę do sklepu i kupię.
Ale to i tak raczej pieśń przyszłości bo zanim upłynnię longinesa i dozbieram 7 tysi to kolejka może wynosić już o wiele więcej. a jak M to tylko ten, podobają mi się indeksy które są sporo cieńsze i zegarek wydaje się o wiele bardziej elegancki niż engineer Marvelight III
3a674071b13619ac98e42d846e10012a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś foto większego M (43mm), a tzw normalne Marvelight-y mają 40mm średnicy ( tak jak mniejszy M ).

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, pewnie będę celował w 40mm bo jak Bozia rozdawała duże nadgarstki to ja stałem w kolejce po nadprogramowe kilogramy

W retailu raczej m się nie zdarza zbyt często, w jaki próg cenowy uderzać?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko z zakupem 40mm Marvelight-a (M i normalnego ) w kolorze niebieskim z 2-ręki , zwłaszcza, że Engineer III już w stali 904L i mumetalem ( wyższym antymagnetyzmen). Najlepiej byłoby oba przymierzyć , porównać L2L i odcienie niebieskiego. Tylko gdzie ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kindybal napisał:

Nie chcę demonizować ale wydaje mi się, że fabryka nie nadąża i terminy coraz dłuższe na niektóre modele i kolory.

Ja czekałem na Marve.. białego , a z niebieski M (małym) też był wtedy problem ( rozważałem alternatywnie do zamiany z dużego).
Nie wiem jak sytuacja na dziś wygląda. Mam nadzieję , że nie gorzej.  

Ja osobiście kupiłem Marvelighta III z niebieską tarczą w marcu, po prostu wchodząc do sklepu i nie planując zakupu...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o osobistych doświadczeniach dot : Marvelight Engineer III z białą tarczą i o niebieskim w wersji "M" (małym) na in-haus.

Reszta to tylko przypuszczenia.

 

 

 


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z moich w 316L nie rdzewieje jeszcze, co nie wyklucza, że jak trafi się w 904L jakiś mega fajny, to go zdobędę :) (w końcu druga firma po Rolexie, to nie przelewki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie bez wchodzenia w zbędne dyskusje o wyższości jednych nad drugimi. Co jest podstawą mechanizmów Balla: Eta czy Sellita?


Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy większość to Sellita i in-haus. 


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kindybal napisał:

Wg mojej wiedzy większość to Sellita i in-haus. 

 

Stąd wynikałoby, że przytłaczająca większość werków Balla bazuje na Ecie:

 

https://watchbase.com/ball-watch


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dirty Harry napisał:

 

Stąd wynikałoby, że przytłaczająca większość werków Balla bazuje na Ecie:

 

https://watchbase.com/ball-watch

Pozostawałem przy błędnym przekonaniu. W sumie - z tego co czytam - Ball mocno ingeruje w mechanizmy - bardzo usprawniając . Kiedyś wolałbym na Ecie , a na dziś Sellita nie ustępuje. 

Edytowane przez Kindybal

Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacji o stali na deklu nie widzę ale referencja NM2026C-S10J-BE wskazywałaby na stal "rolkową"...
 
Swoją drogą bardzo sie ciesze iż temat wyplynął ponieważ właśnie odkryłem rozbieżnośc numeru seryjnego na karcie gwarancyjnej i na deklu...Jutro będe wyjaśniał temat ze sklepem.
 
Ciekawe co z przedłużoną gwarancją gdyż prawdopodobnie zarejestrowałem zegarek na błędny serial z karty gwarancyjnej...
Stal rolkowa jest od ref. Nm2026c-s23j

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

W Kolekcji HC jest zawsze ETA, w Engineerach i Trainmasterach przewaznie ETA, w Firemanach roznie. No inoczywiacie inhousy. A tym czasem ETA z COSC oczywiscie modyfikowana. 2164946cc4c54d82e0353c4b930b7623.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piotrkrakow napisał:

Stal rolkowa jest od ref. Nm2026c-s23j

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W Kolekcji HC jest zawsze ETA, w Engineerach i Trainmasterach przewaznie ETA, w Firemanach roznie. No inoczywiacie inhousy. A tym czasem ETA z COSC oczywiscie modyfikowana. 2164946cc4c54d82e0353c4b930b7623.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuje za informacje, kwestia stali wyjaśniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni bez posta? Co tak cicho ;) aeaf1e7631cafb9ddda0ef25cdc6cc18.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.