Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lansky92

Zegarek jako prezent na 18ste urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam zegarka dla chłopaka, który wkracza w "dorosłe" życie. Budżet to raptem 500-600 zł więc niestety nie będzie to prezent na długie lata ale może pomożecie znaleźć coś klasycznego i względnie trwałego. Celowałbym raczej w coś na pasku niż na bransolecie ale jestem otwarty na wszystko. Ważne bym podarował coś w czym jubilat będzie chętnie się pokazywał, a nie rzuci w kąt jako kolejny nietrafiony upominek.

 

Osobiście podoba mi się ten model ale ta firma chyba nie jest najlepszym wyborem https://www.otozegarki.pl/zegarki/fossil/fossil-fs5381-neutra-zegarek-meski?gclid=CjwKCAiAvMPRBRBIEiwABuO6qerLLPhrw76J8PzDi3brN3MfZ0W2DX0E4-gif5otEBHKfz89PA5cnxoCvFUQAvD_BwE

 

Z kolei Orient Bambino przepiękny ale trochę ponad budżet. 

 

Pozdrawiam,

Kamil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie ma zegarka typowo dla "chłopaka, który wkracza w dorosłe życie", tak jak nie ma zegarków dla "rudzielców do 175cm wzrostu" albo "nieśmiałych z byłego miasta wojewódzkiego". Każdemu podoba się co innego, wiek nie jest ważną informacją, ale np. to, czy ma to być zegarek mechaniczny czy kwarcowy. Klasyczne i trwałe, mechaniczne i do tego w najlepszym stosunku cena/jakość to zegarki japońskie - Orient, Seiko, Citizen, ale to jest wałkowane codziennie na forum, wystarczy przejrzeć kilka najświeższych wątków ze zbliżonym budżetem.

 

Tutaj jest bardzo fajne bambino, na pasku, a i cenę można negocjować, chyba, że ostateczna to 600pln - autor nie odnosi się do kwestii negocjacji po obniżce ceny:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/155492-orient-bambino-ver-2-nowy-folie/?do=findComment&comment=2139949

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł to już dobra cena za tego Bambino.

Sam prawie go brałem gdyby miał wskazówki niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorosłe... panowie pierwsze 40 lat dzieciństwa jest najtrudniejsze co nie?

 

Bierz to co jest modne, modnie wygląda ale jest lepszej marki. I jeszcze zależy jak się ubiera, bo jak bardziej sportowo to taki zegarek mu się bardziej spodoba. A jeśli lubi sweterki i dżinsy to coś bardziej klasycznego.

 

Z tym budżetem nie poszalejesz, ale np. taki sportowy Lorus https://zegarkistyle.pl/zegarki-lorus/zegarek-RW641AX9

 

Albo klasyczny Orient: https://zegarkistyle.pl/zegarki-orient/zegarek-FAB0B003W9

 

Możesz jeszcze nad G-Shockiem pomyśleć. Albo Seiko 5 na bransolecie w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na Forum to herezja :) , ale nie polecałbym zegarka automatycznego komuś, kto z zegarkami miał kontakt poprzez wyświetlacz telefonu. Jeżeli już, to na początek kwarcowy, może do mechanicznych dojrzeje.

Co do firm - w tej kwocie klasyki japońskie, podane wyżej niewątpliwie się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na Forum to herezja :) , ale nie polecałbym zegarka automatycznego komuś, kto z zegarkami miał kontakt poprzez wyświetlacz telefonu. Jeżeli już, to na początek kwarcowy, może do mechanicznych dojrzeje.

Co do firm - w tej kwocie klasyki japońskie, podane wyżej niewątpliwie się sprawdzą.

 

Po części się zgodzę, ale młodzież w tym wieku jest szczególnie czuła na punkcie wyglądu, stylu, gadżetów. A taki Seiko 5 nie dość, że świetnie wygląda to jeszcze cały bajer w tym, że to automat. Większość dzieciaków w klasie pewnie ma DW, Cluse, MK Access albo EA. A tu nie dość, że ładne to jeszcze rzadziej spotykane Seiko.

 

Ale to tylko moja opinia ;) Jeśli zależy ci na udanym prezencie to możesz spokojnie zegarki na baterie przejrzeć od Lorus, Casio np. Edifice czy nawet Seiko na pasku po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dzieciaków w klasie

Dajże spokój, to stare konie są...!

 

A wracając do tematu - automat oczywiście ciekawszy i bardziej szpanerski niż kwarc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorys z G-shockow, i tyle w temacie, trwale ,odlotowe i względnie tanie, dla chudej lapy proponuje GW-m5610 albo jeśli finanse wytrzymają i lapsko troche grubsze niż przeciętnie to GW 9400 i po kłopocie, oba maja wszystko co niezbędne naleza do klasyki Casio i technologicznie dopracowane, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że takiemu szczonowi bliżej do G-Shocka niż do Bambino. Ewentualnie coś z Casio Edifice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej obstawiałbym Casio G-Shock, jakiś model z akumulatorem i synchronizacją radiową, np. GW-7900, który dobrze leży nawet na chudszym nadgarstku. A dla bajeru może jeszcze z wyświetlaczem w negatywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Shocki seria DW są na mniejsze nadgarstki, tylko no mają inny kształt niż standardowe, więc nie wiem czy to przejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.