Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spidernet

Doxa czy Bulova

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rozterka tyczy się zegarków kwarcowych: DOXA 105.10 czy Bulova np 97B154 lub podobnej stylistyce typu elegant slim. Różnica cenowa jest mniej więcej znana, ale chciałbym się dowiedzieć jak kształtuje się kwestia trzymania wartości zegarka w czasie względem wymienionych czy też jakości porównywanych mechanizmów? Ogólnie polowałem na zakup Omegi w automacie, ale niestety tym razem zakup zegarka musi się mieścić w przedziale w/w egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to nie będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale może pomoże w podjęciu decyzji (?) Ja ostatnio nosiłem się z zamiarem zakupu m.in. bulovy 97A136. Jako, że w mojej okolicy nie było możliwości obejrzeć takiego zegarka na żywo, oglądałem jego inną wersję kolorystyczną. Była to wersja 98A187, a więc kolor tarczy, wskazówek i indeksów taki sam, jak w "Twojej" bulovie. Być może to kwestia oświetlenia w sklepie, ale kolor tarczy był zdecydowanie ciemniejszy niż ten ze zdjęć, co powodowało dosyć znaczne ograniczenie czytelności wskazać czasomierza. Po prostu wskazówki niezbyt wyróżniały się na tle tarczy. Podkreślam, że może to kwestia światła. W każdym razie ja ostatecznie zamówiłem 97A136 i czekam na przesyłkę. A tak przy okazji. Mówią, że bulova, to już nie to samo co kiedyś. Pewnie tak. Ale czy japończykom można coś zarzucić, po za słabiutkim prestiżem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorystyki trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć -jednego dnia podoba mi się jasny, drugiego ciemny model. W zasadzie to ma być uzupełnienie (póki co dość nielicznej) kolekcji zegarków. Zamierzam zakładać go sporadycznie w zależności od okazji. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć w kwestii mechanizmów w omawianych zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez luk35
      Witam Panowie! Ostatnio założyłem post na forum w sprawie Divera do 5k. Dziękuję za odzew (przede wszystkim) badając to szerokie spektrum, wybrałem 3 kandydatów i nie mogę się zdecydować. Jeśli ktoś by się nudził i mógłby wyrazić swoje zdanie/pomoc w wyborze bede dozgonnie wdzięczny. 



      Dodam tylko że nie nurkuje i byłby to zegarek raczej codzienny.
    • Przez Tkop1969
      Posiadam Doxę, wbijam w google nr refencyjny zegarka , markę i nic. Nie potrafię tego zrobić. Pomożecie?




    • Przez Anne
      Dzień dobry!
      Od kilku miesięcy doskwiera mi brak zegarka "wyjściowego" do sukienki czy eleganckiego stroju do teatru czy na inne oficjalne uroczystości, które przy moim trybie życia zdarzają się 2 razy w tygodniu. Mój codzienny smartwatch do tych okazji oczywiście nie przystaje, a z racji uprawianego zawodu (w którym jest wymaganie gołych nadgarstków i nadużywanie środków dezynfekcyjnych) nawet nie miałam okazji nosić innego, "prawdziwego" zegarka. Zatem jestem laikiem :)
      Rozpoczęłam poszukiwania od przejrzenia Forum, poradników i artykułów na temat wyboru pierwszego zegarka, ale nadal mam wątpliwości.
      W oko wpadł mi ten model z Bulovy:
      https://www.timetrend.pl/bulova-98p193.html
       
      Choć słyszałam wiele dobrego o tej marce, to obawiam się jednak wytrzymałości szkiełka w tym modelu, z racji, że nie jest szafirowe. Czy słusznie? Czy jest to model warty uwagi w odniesieniu do jego ceny? Widzę, że jego dostępność jest mocno ograniczona, zatem mogę go niestety przymierzyć tylko w domu i ewentualnie odesłać. Na jaką "żywotność" tego zegarka powinnam się przygotować?
       
      Moje wymagania/oczekiwania to:
      - cena najlepiej do 1500zł, ale rozważę różne opcje
      - dobra marka, z którą nie wstyd się pokazać na mieście 😉 nie chcę zegarka typowo fashion z Michaela Korsa czy innego domu mody, chcę go nosić z dumą 😉
      - chyba bikolor - zależałoby mi na kolorystycznej uniwersalności zegarka. Mam taką zasadę (odchył?), że np. do złotej klamerki w butach nie założę srebrnej bransoletki (nie chcę mieszać tych dwóch metali/kolorów w różnych elementach ubioru), ale! zegarek łączący srebro i złoto pozwoliłby mi już (psychicznie 😅) na srebrne kolczyki i złoty pierścionek jednocześnie. Jeśli kupię srebrny zegarek, to założę tylko do tożsamych dodatków, i zaraz będę dokupować złoty! Może to dziwne, może nie - jeśli ktoś chciałby się do tego odnieść, to zachęcam, bo sprawa kolorystyki właśnie nurtuje mnie najbardziej, także chętnie przeczytam Wasze uwagi.
      - mam 25 lat, jestem dość duża, ale akurat nadgarstki mam szczupłe - nie chcę by zegarek je przytłoczył
      - dobrze by było, gdyby to było coś na lata, a nie jednorazówka
       
      Inne modele jakie wpadły mi w oko przy poszukiwaniach, to:
      https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-brilliance/8729
      Podoba mi się, mam jednak wątpliwości co do firmy.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-citizen-elegance-em0506-77a?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXea7qggoCeNMXV1q7z66own4PCTbPWgfjAivaBALrNmVZIe-pEPfmQBoCgjAQAvD_BwE
      Mechanizm na plus, ale jakoś nie przekonuje mnie wygląd.
       
      https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-eu6094-53a
      Trochę... za prosty?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-atlantic-seapair-20335-43-21g?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOYEvx_7-y_rhqvEMTrQIIZvbSiyivKnNEcpzig-yjEhnagQ7dSN1waAsLcEALw_wcB
      Szafir, ale chyba za masywny.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-bering-classic-13426-010?gclid=EAIaIQobChMIhJetpr6H-wIVKpYnAh0o8AfHEAEYASAFEgKWN_D_BwE
      Ten zwrócił moją uwagę swoją prostotą, ale czy nie jest to jeden z tych modnych na chwilę modeli, w którym za dwa lata już głupio będzie się pokazać?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-roamer-lady-mermaid-600857-47-15-50
      Trochę ponad budżet i jakby zbyt strojny, ale ładny jest, skubaniec!
       
      Podsumowując: będę wdzięczna za wszystkie rady, zwłaszcza odnośnie wypatrzonej Bulovy. Podpowiedzcie, co wziąć pod uwagę i na który model Wy byście postawili. A może zaproponujecie coś zupełnie innego?
      Z góry dzięki za Waszą pomoc w tym wątku i za całą wiedzę przekazaną na Forum. Pozdrawiam!
       
    • Przez MarcinEck
      Usłyszałem taką informację od kogoś i proszę Forumowiczów o potwierdzenie lub zanegowanie:
      Ponoć pod marką Wilhelm zegarki w czasie II wojny sprzedawała Certina czy też Doxa, prawda-li to?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.