Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Drzew

Zegarek Corgeut

Rekomendowane odpowiedzi

Typowy chinol z aliex... Nie warto.Ja bym dozbierał do Seiko.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy chinol z aliex... Nie warto.Ja bym dozbierał do Seiko.

Nie zgadzam się miałem kilka sztuk Corgeuta i w tym Black Baya, dałem za niego 400 złotych i powiem jedno jakością dorównywał Steinhartowi a lumę miał jakości Seiko.

Oczywiście Seiko to lepszy wybór raz, że niczego nieudaje, a dwa że to Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie wiem co wybrać :D

Oba te zegarki mega mi się podobają, ale ten Lorus to chyba pewniejszy wybór co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się miałem kilka sztuk Corgeuta i w tym Black Baya, dałem za niego 400 złotych i powiem jedno jakością dorównywał Steinhartowi a lumę miał jakości Seiko.

Oczywiście Seiko to lepszy wybór raz, że niczego nieudaje, a dwa że to Seiko.

A mechanizm to loteria warto podkreślić.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko niezbyt się mi podoba, ma strasznie mała kopertę.

 

Świetny tekst - brawo ten Pan :D :D :D

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-5-sports-automatic-open-heart-ssa333k1?gclid=EAIaIQobChMIv87QzpCP2AIVywrTCh25jwz5EAQYASABEgKBa_D_BwE

 

44mm żeby nie było ;)

 

A z tych dwóch linkowanych brałbym Lorus'a bo choć to kwarc to przynajmniej normalne chrono - "subtarcze" w Corgeut to "kalendarz". Z tym że to dwa style są Lorus to zegarek sportowy Corgeut udaje eleganta - choć z grubością 16mm to trochę trudne


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Corgeucie Black Bay jest Miyota, lecz w tym Corgeucie który pokazał Drzew jest chińczyk i w tym przypadku to jest loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Corgeucie Black Bay jest Miyota, lecz w tym Corgeucie który pokazał Drzew jest chińczyk i w tym przypadku to jest loteria.

Dokładnie.Widać mechanizm na zdjęciu.Porównanie do Steinharta też nietrafione.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera napisałem do sprzedającego, i jest przetarcie na szkiełku więc się nie opłaca.

Dzisiaj znalazłem 2 zegarki niby na "przecenie"

Pierwszy to Timex, który niby jest z 750zł (ale jakoś w to nie wierzę") http://allegro.pl/zegarek-meski-timex-tweg14904-bransoleta-datownik-i6768199326.html#thumb/1

Drugi to Testarossa http://allegro.pl/zegarek-meski-testarossa-prestige-tr1276-oryginal-i7034979698.html jeszcze odnośnie tego zegarka te cyferki na górze to tachometr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 te cyferki na górze to tachometr?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Widać mechanizm na zdjęciu.Porównanie do Steinharta też nietrafione.

Ponawiam pytanie miałeś jakiegoś Corgeuta albo Steinharta?

Ja miałem trzy Corgeuty i trzy Steinharty także wiem o czy mówię, a Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem chińczyka Koguta miałem Stenka pilota.Był wykonany świetnie.Corgeuty czy koguty miałem możliwość oglądać na zdjęciach kupujących na Alibabie.To daje mi ich pełny obraz(niedociągnięcia,niedoróbki) .Zwykłe podróbki raz lepiej,raz gorzej wykonane małą chińską rączką.Proszę nie przekonuj mnie,że ich jakość wykonania jest zbliżona do Stenka.Uprzedzam,że jesteś bez szans wciągnięcia mnie w dalszą dyskusję na ten temat :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem chińczyka Koguta miałem Stenka pilota.Był wykonany świetnie.Corgeuty czy koguty miałem możliwość oglądać na zdjęciach kupujących na Alibabie.To daje mi ich pełny obraz(niedociągnięcia,niedoróbki)

 

"Nie widziałem wiec wydam opinię" - jakie to polskie :D 

 

Miałem zegarek Corgeut - miałem też Steinhart'ów kilka - i mogę stwierdzić że to jest ten sam poziom jeśli chodzi o wykonanie, czyli spasowanie części, polerkę, czy szczotkowanie, szkło a nawet uważam że jeśli chodzi o AR to Corgeut którego miałem był na poziomie O1 ale był niewątpliwie lepszy od AR w  NAV B-UHR 44 B-Type. Zresztą ilekroć słyszę jak ktoś chwali pilota Steinhart'a to, o ile nie jest to wersja Premium, zawsze się dziwię okrutnie, bo to zegarek który najgorzej wspominam, spośród blisko dwóch setek automatów które przeszły przez moje pudełko - nawet Parnis 47 pilot lepsze wrażenie na mnie zrobił od tego Stenka...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.