Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

" Lajki" , " reputacje"....

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, powiem wprost, nic nie rozumiesz, nie wiesz o co chodzi, już jestem 3 osobą która Ci się stara wytłumaczyć, a Ty swoje...

Zaniechaj...

 

@Wacor, Twojego wpisu szkoda komentować, gdyby nie moje opracowania, i to co z nich zaczerpnąleś to do dziś byś nie wiedział która godzina na zegarku ze wskazówkami...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy lajki, to już prawdziwy guevaryzm :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

@Wacor, Twojego wpisu szkoda komentować, gdyby nie moje opracowania, i to co z nich zaczerpnąleś to do dziś byś nie wiedział która godzina na zegarku ze wskazówkami...

 

Po pierwsze: nie przeceniaj swoich umiejętności, nie są tak wielkie, jak Ci się wydaje.

Po drugie: nie pisałem o Tobie, więc daruj sobie personalne wycieczki.

Po trzecie: wyraziłem swoje zdanie w temacie, nie musisz jego komentować, zwłaszcza jak nie masz kontrargumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mariusz, powiem wprost, nic nie rozumiesz, nie wiesz o co chodzi, już jestem 3 osobą która Ci się stara wytłumaczyć, a Ty swoje...

Zaniechaj...

 

@Wacor, Twojego wpisu szkoda komentować, gdyby nie moje opracowania, i to co z nich zaczerpnąleś to do dziś byś nie wiedział która godzina na zegarku ze wskazówkami...

 

 

Po pierwsze: nie przeceniaj swoich umiejętności, nie są tak wielkie, jak Ci się wydaje.

Po drugie: nie pisałem o Tobie, więc daruj sobie personalne wycieczki.

Po trzecie: wyraziłem swoje zdanie w temacie, nie musisz jego komentować, zwłaszcza jak nie masz kontrargumentu.

 

No niestety. Te dwa wpisy potwierdzają, że radosne niby, poparte zielonym kółeczkiem "łapki" są używane do lajkowania negatywnych emocji. Lepiej by ich nie było. Albo...dodajmy znaczek "brawo za dopierdolenie" :(

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem co wam przeszkadzają te "łapki"? Nie mówią o postach, które mają największą wartość merytoryczną (bo kto to ma ocenić), ale informują o tym: kto zgadza się z daną kwestią/podoba mu się coś/myśli podobnie...jest to często możliwość napisania, tak nielubianego przez niektórych, "graty", "super sikor", etc.

Mnie osobiście łapki nie przeszkadzają. Wprowadzają jedynie moim zdaniem zamieszanie w identyfikacji istotnych i rzeczowych postów oraz tych zabawnych i "lubianych". Piszę o podstronie "Zawartość z najwyższą reputacją". Reputacja to wprawdzie według Słownika Języka Polskiego PWN opinia jaką ktoś lub coś ma wśród ludzi, co w zasadzie pasuje do łapek, jednak jej synonimem obok popularności, rozgłosu i sławy jest renoma, marka i uznanie, i tak właśnie, przynajmniej ja, rozumiem ten dział.

 

Żeby zobrazować, o co mi chodzi - wpisy:

 

"Jeżeli ktoś kogoś ocenia po tym jaki nosi zegarek to jest zwykłym baranem. Człowiek może być dobry albo... niekoniecznie dobry... Cała reszta to pierdolenie."

 

oraz

 

"Może jako elita intelektualna zalozycie oddzielny temat, np. Klub miłośników własnej inteligencji. Na pewno bym tam zaglądał, w celach szkoleniowych oczywiście :D"

 

mają podobną REPUTACJĘ i traktowane są mniej więcej na równi z "Tudor Date+Day ref. 94510 - historia zakupu i minirecenzja" autorstwa kolegi MasterMind, czy fantastyczną recenzją PiteraM na temat Pama, okraszoną wyśmienitymi zdjęciami i znakomitym opisem.

 

Poza tym, po co te punkty w stylu "pomógł", jak za dwa tygodnie znowu ktoś się obrazi na forum i na cały świat, i będzie odchodził i rzucał to wszystko w cholerę? Jak powróci to mu te punkty przepisywać, czy co?

To może obok "pomógł" umieścić w profilu również "obraził się" oraz "ilość usuniętych i nowo otwartych kont użytkownika" ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie zrozumiałeś, chodzi o likwidację lajków, a o dodanie opcji "pomógł" pod avatarem

Przyznaję nie doczytałem - przeleciałem tylko 2 wyżej napisane posty.

Pomysł dobry, bo raczej nikt nie klepnie "pomógł" pod fajnym zdjęciem zegarka czy głupawymi docinkami

Będę głosował ZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde forum ma inaczej - nasze ma słabo to rozwiązane bo faktycznie często służy do lajkowanja negatywnych wpisów i emocji.

Tylko ja się pytam - potrzebne nam lajki w ogóle? Musimy się upodabniać do innych?

W XXI wieku dążymy do pisma obrazkowego używanego przed homo sapiens - używamy emotikon i lajków.

Nie wiem czy to źle czy dobre ale jako poważne forum wolał bym się wypowiadać pisząc post a nie stawiając znaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rejestrując się na forum miałem nadzieję na rzeczową dyskusję pasjonatów zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum watch.ru rozwiązano to czytelnie. W nagłówku każdego u żytkownika widać ile razy podziękował on za otrzymane informacje innym, oraz ile sam takich podziękowań otrzymał. Siłą rzeczy "reputacja" jest pozytywna, co najwyżej można wyjść na niewdzięcznika. Kto konkretnie Поблагодарил znajduje się  w statystyce konta użytkownika.

 

attachicon.gifFireShot Capture 021 - Помощь в определении марки часов - 8 _ - http___forum.watch.ru_showthread.php.png

Podobnie jest na NAWCC, aczkolwiek "lajki" uwidocznione po ostatniej zmianie silnika forum spotkały się z dużą krytyką.

attachicon.gifFireShot Capture 022 - Post Your Gustav Becker Clocks Here I_ - https___mb.nawcc.org_threads_post-.png

PS. Dość dobrze widać, w którym z krajów użytkownicy są życzliwsi dla gości zza granicy.

 

Byt można stracić/wyłączyć, obrazić się itp itd. I...NIC.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

System weryfikacji reputacji danego użytkownika, tak bardzo obrazowo:

 

Mała ilość "pomocnych łapek" - szeregowy

238908.1.jpg
 

Duża ilość zebranych "pomocnych łapek" - generał

a05a591a-723a-48d6-b99d-74d175803382.jpg
 

Chcemy tego?

 

Przejaskrawiłem, ale inaczej się chyba nie da :)

 

Czy ktoś z Was siedzi tu, na tym Forum dla tych orderów, tytułów czy też poklasku? 

 

Edit: Mam nadzieję, że każdy załapał moją refleksję... ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby tak całkiem próżności i zbliżonych przywar się wyzbyć? No nie wiem, nie wiem...

Lata temu odpuściłem sobie SCI, a teraz i tu bez niczego :(


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mario1971

Wydaje mi się, że mocno to przejaskrawiasz. Jestem pewien, że wszyscy nie są tu tylko dlatego, aby chełpić się swoim dorobkiem "pochwał", jednak jest tu wielu użytkowników, którym po prostu się one należą. Sam wielokrotnie chciałem w jakiś sposób docenić otrzymaną pomoc, a nie ma chyba lepszego sposobu jak budowanie reputacji pomocnej osoby. Jestem pewien również, że wysoki poziom "prawdziwej" reputacji będzie swojego rodzaju nagrodą, która doceni, a nawet zmobilizuje użytkowników do rzeczowej pomocy. Takie rozwiązanie pozwoli również odróżnić forumowych specjalistów od użytkowników takich jak ja, którzy nabili 1000 postów w dziale "Jakiego G-Shocka masz dziś na ręku" ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, wszyscy użytkownicy tego forum korzystają z jego zasobów, jedni się relaksują, inni poszerzają swoją wiedzę, jeszcze inni czerpią inne korzyści, wszystko gra.....forum działa.

 

Ale ono nie działa samo...

 

Pytanie brzmi, i proszę je samemu sobie zadać, oraz odpowiedzieć- Co ja sam, prócz pisania postów zrobiłem, robię dla forum?

 

Coś jest poza kręgiem Twoich zainteresowań, nie masz ochoty czegoś robić?, ok, wolna wola, ale do diaska , nie przeszkadzaj chociaż......

 

 

Dziękuję.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971

Wydaje mi się, że mocno to przejaskrawiasz. Jestem pewien, że wszyscy nie są tu tylko dlatego, aby chełpić się swoim dorobkiem "pochwał", jednak jest tu wielu użytkowników, którym po prostu się one należą. Sam wielokrotnie chciałem w jakiś sposób docenić otrzymaną pomoc, a nie ma chyba lepszego sposobu jak budowanie reputacji pomocnej osoby. Jestem pewien również, że wysoki poziom "prawdziwej" reputacji będzie swojego rodzaju nagrodą, która doceni, a nawet zmobilizuje użytkowników do rzeczowej pomocy. Takie rozwiązanie pozwoli również odróżnić forumowych specjalistów od użytkowników takich jak ja, którzy nabili 1000 postów w dziale "Jakiego G-Shocka masz dziś na ręku" ;)

 

 

 

Mnie osobiście wystarcza magiczne słowo: dzięki stary :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wystarcza magiczne słowo: dzięki stary :)

No to dzięki stary, "pomagasz w temacie" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to dzięki stary, "pomagasz w temacie" :(

 

Ok. Już sobie idę, niechętnie, bo to interesujący temat ale idę... 

 

Ale jutro tu wrócę :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jak ja lubię te Wasze gównoburze o pietruszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię te Wasze gównoburze o pietruszkę.

 

Nagrodą za wygranie tego wyścigu jest "rząd dusz" nie pietruszka .. :)  Osobiście lubię lajki i chętnie nagradzam nimi różne ciekawe czy fajne posty, .Jest to dobra informacja zwrotna dla autora. Niestety lajki są limitowane! ;)))  Czy można znieść ten limit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle, ktoś coś zaproponuje , drugi i trzeci potraktuje sprawę poważnie, ale zaraz się znajdzie kilku "bezinteresownych" ze swoimi mądrościami rodem z "Mchu Paproci",  i temat zwyczajowo się rozmyje....

 

 

A powaga forum rośnie....

Fajnie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle, ktoś coś zaproponuje , drugi i trzeci potraktuje sprawę poważnie, ale zaraz się znajdzie kilku "bezinteresownych" ze swoimi mądrościami rodem z "Mchu Paproci",  i temat zwyczajowo się rozmyje....

 

 

A powaga forum rośnie....

Fajnie.

Co do bajki z Mchu i Paproci, jak większość starszych pozycji ma swoje przesłanie, nie tylko bawi ale i uczy. Miś Uszatek, Reksio, Rumcajs. Rzetelne i wartościowe pozycje na wczesnym etapie wychowania i edukacji.

 

Co do powagi forum, staram się aktywnie wspierać początkujących forumowiczów, tam gdzie mam jakąś wiedzę i doświadczenie. Nigdy nikogo nie obraziłem, nie wyśmiałem, Nie wyrzucono mnie  z forum. Myślę, że przez moją obecność i posty powaga forum nie ucierpi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle, ktoś coś zaproponuje , drugi i trzeci potraktuje sprawę poważnie, ale zaraz się znajdzie kilku "bezinteresownych" ze swoimi mądrościami rodem z "Mchu Paproci",  i temat zwyczajowo się rozmyje....

 

 

A powaga forum rośnie....

Fajnie.

 

Marku. Temat się rozmyje. Z pewnością. Ale nie ze względu na proporcje Użytkowników Poważnych, Użytkowników Wesołkowatych itp. Tylko dlatego, że nikt na tzw Górze się tymi oddolnymi wnioskami nie przejmuje.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już dzisiaj. Tak więc na dobranoc coś fajnego na wyluzowanie dla tych, którzy mają wykupione patenty na nieomylność ;)https://youtu.be/2eN7ljduOIs


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Marku. Temat się rozmyje. Z pewnością. Ale nie ze względu na proporcje Użytkowników Poważnych, Użytkowników Wesołkowatych itp. Tylko dlatego, że nikt na tzw Górze się tymi oddolnymi wnioskami nie przejmuje.

Ja jestem poprawnym optymistą i wierzę że się przejmie....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już dzisiaj. Tak więc na dobranoc coś fajnego na wyluzowanie dla tych, którzy mają wykupione patenty na nieomylność ;)https://youtu.be/2eN7ljduOIs

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=2eN7ljduOIs Pasuje "jak ulał". :wacko:

Ale czy dotrze ? Raczej wątpię :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.