Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

"Cool Hand Brooklyn" czyli Rolex Daytona w rękach Les Artisans de Genève

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Nie chodzi o samochody/komputery/zegarki czy inne przedmioty. To są tylko przykłady. Chodzi o ideę customizacji. A ta nie jest tożsama z podrabianiem czyli łamaniem prawa.
Chyba, że znasz jakiś przypadek, wyrok, casus, który określił to inaczej ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale nie jestem w stanie dyskutować merytorycznie z kimś, kto stosuje tzw technikę zdartej płytyJestem zwolenniczką

Orginałów. 
A jak się nazywa Fiat z silnikiem Ferrari ?

 

TAM W ŚRODKU JEST MECHANIZM ROLEX !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek poddany tuningowi  w dalszym ciągu jest oryginalnym Rolexem, natomiast nie jest ORYGINALNYM  produktem firmy Rolex.

 

Jeden kupi na rynku wtórnym , inny nie, wolny wybór.

 

 

O co tu toczyć bój? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic nie toczę boju.

Lubię z wami pogadać i zrozumieć inne poglądy niż moje.

Jak tylko będę miała czas to odwiedzę rzemieślników. Może mnie przeswiadczą.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich rzemieślników ?? Tutaj mamy do czynienia z profesjonalistami , którzy kupują ORYGINALNEGO ROLEKSA, rozbierają go i poddają NIEKTÓRE części tuningowi ( głównie designu) nie ingerując w podstawy ( mechanizm, w którym barwiono rotor) , kopertę czy bransoletę.

 

Jeszcze raz napiszę,że tuning jest tak odległy od podróbki jak pedagogia od pedofili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po francusku„Artisans” po polsku to znacz rzemieślnik.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Ja nikogo nie obrażam. To oni się sami tak nazwali.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu będę w Genewie. Jeśli mi czas pozwoli to napewno ich odwiedzę.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-102245-1515834775,1467_thumb.jpgfe109ed2c7e6305234b1513da238996c.jpg

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

post-102245-1515834830,9393_thumb.jpgpost-102245-1515834842,7868_thumb.jpg

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

A kto lubi takie tuningi?

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

A w tym ostatnim zegarku, retor jest zupełnie inne. Jest całkiem zmieniona forma tej części. Nie wiem co to by miało polepszyć. A dekiel , w jaki sposób ma uszczelniać zegarek. Jeśli ma tylko przyklejone szkiełko.

Daytona jest szczelna do 100 m pod wodą.

A ten zegarek , nie wiem czy jest szczelny w umywalce.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

esteta/golumniasty, jeśli to znowu Ty to gratuluję, nabrałeś mnie świeżo wykreowaną postacią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi projekt się podoba, tzn. nie szaleję za nim i nie zakochałem się na zabój, ale wszystko wydaje się być spójne i utrzymane w ładnej kolorystyce. Wskazówki, pushery, napisy na pomarańczowo, reszta niebieska i piękny niebieski rotor z pomarańczowymi napisami.

 

Les Artisans de Geneve dają 5 lat gwarancji na swój produkt, firma istnieje od 2005r., czyli dłużej niż niektóre mikrobrandy. Wydaje mi się, że funkcjonuje dokładnie tak jak motoryzacyjne firmy tuningowe, np. polski carlexdesign ( http://www.carlexdesign.com/pl/ ), który też przerabia całe auta ( http://www.carlexdesign.com/pl/homepage/dla-biznesu/pickup-design ) i też pozostawia oryginalne oznaczenia Toyoty, Fiata czy Nissana.

 

W przypadku Les Artisans dochodzi jednak jeszcze problem skali. Oni nie robią jednego, czy dwóch zegarków, a robią ich określoną liczbę (w tym przypadku 40 sztuk). Wydaje mi się, że płacą jednak Rolexowi za możliwość z korzystania z logo firmy, która też na tym zyskuje, bo jeżeli jest głośno o Les Artisans de Geneve, to głośno się robi i o Rolexie.

 

Czy ty myślisz ze Rolex czeka na reklamę ?post-102245-1515842396,6139_thumb.jpg

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wklejonych zdjęć z operacji plastycznych nie będę się odnosił...albo nie. Każdy jest inny i każdy lubi jakąś tam estetykę...jeżeli oni tak chcieli i im się podoba, to w czym problem?

 

Myślę, że Rolex wydaje ogromne sumy na reklamę sponsorując F1 czy Wimbledon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zupełnie się z tobą zgadzam co do operacji plastycznych. Jak się ma pieniądze to się z nimi robi , co kto chce.

Odnośnie do reklamy,

Myśle tylko, ze Rolex nie czeka na Artisans de Genève , żeby im polepszyli reklamę albo ich reputacje.

 

 

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Są inne takie firmy , które robią tez takie modyfikacje.

Artisans de Genève nie są sami.

Rolex się wogóle nie wypowiada na takie przeróbki. A wręcz odwrotnie , zupełnie ich ignoróje.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się znudziło rozmawiać o rzemislnikach. Niech sobie robią co chcą.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42ff7946201b70372e4051a8597fd7cf.jpg

 

 

Zegar Frankensteina odchodzi do piekła.

Składak z pojedynczym projektem zegarka wszystkich najsłynniejszych zegarków na świecie, które wyprodukowała firma Swiss.

Patchwork jest jednym projektem zegarka wszystkich najsłynniejszych zegarków na świecie, które wyprodukowano w Szwajcarii.

 

Hołd, podrabianie, prowokacja? Zegarek inspirowany przez wielkie nazwiska szwajcarskiego haute horlogerie właśnie został usunięty ze sprzedaży.

 

Miał być wystawiony na następnym SIHH przez króla zegarmistrza, H. Moser & Cie, a następnie sprzedany na aukcji dla korzyści centrum szkoleniowego zegarmistrzowskiego. Tak się nie stanie: szwajcarskie ikony dotrą wreszcie do oubliettes haute horlogerie, bez przechodzenia przez salon bokserski czy sprzedaż pudełek. Prawdopodobnie z powodu licznych pożyczek, z założenia, do chronionych wzorów kultowych zegarków największych szwajcarskich domów.

Czy potrafisz rozpoznać, poza określonymi elementami znaku, "pożyczki" na znane marki i modele? W ten sposób znaleźliśmy koperte i śruby zapożyczone z Hublot, ramę Audemars Piguet Royal Oak, w stylu Rolex GMT "Pepsi", kaboszon z koroną Cartiera i ochronę Panerai, wzór tarczy z Patek Philippe Nautilus, inskrypcja nazwy marki skopiowanej na IWC, most tourbillon słynnych trzech mostów podpisał Girard-Perregaux, bransoletkę Laureato. Nie wspominając o ... igłach Breguet!

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Pozdrowienia z Genewy.

Nie mogę się dodzwonić do rzemieślników.

Może ktoś z was ma ich inny nr.

 

 

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-102245-1516393355,7594_thumb.jpgpost-102245-1516393370,8836_thumb.jpg

 

Komentarza nie dodaje.

 

 

Markiza używa Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ?? bo znam masę dużych firm, które ( np Cypr) mają adres pocztowy i tzw siedzibę rejestrową nie mającą nic wspólnego z faktycznym miejscem działalność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , mogą mieć adres gdzie chcą. Mogą robić co chcą. I klienci tez mogą kupować co chcą.

Na pewno jest bardzo dużo ludzi , którzy obdarzają taką firmę wyjątkowym zaufaniem.

Kupują tam zegarek za 50 tys. z gwarancja na 5 lat. Ale jaką ta firma daje gwarancje na ich adres???

Wish tez ma adres w SanFrancisko.

Ale w sumie co mnie to obchodzi.

 

 

Markiza używa Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , mogą mieć adres gdzie chcą. Mogą robić co chcą. I klienci tez mogą kupować co chcą.

Na pewno jest bardzo dużo ludzi , którzy obdarzają taką firmę wyjątkowym zaufaniem.

Kupują tam zegarek za 50 tys. z gwarancja na 5 lat. Ale jaką ta firma daje gwarancje na ich adres???

Wish tez ma adres w SanFrancisko.

Ale w sumie co mnie to obchodzi.

 

 

Markiza używa Tapatalk

 

 

Jałowa dyskusja. Firma działa legalnie i sprzedaje oryginalne wyroby poddane tuningowi. To w jakim budynku to robią to ich sprawa. Adres podany na stronie to adres firmy i znajduje się na pieczątce. Gwarancja jest normalna 5-letnia. 

 

A teraz najważniejsze i przyjmij to do wiadomości. Jeśli kogoś stać na zegarek za ponad 100 tyś (gdzie przed tuningiem warty jest połowę mniej), to stać go również na oddanie zegarka do autoryzowanego serwisu i zapłacenie za usługę, nawet w czasie trwania gwarancji w LAG. Na tym koniec. Teorii spiskowych możesz szukać dalej, jak masz czas na to....

 

LAG ma stałych klientów i raczej nikt nie płacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość przyjęta.

 

 

Markiza używa Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podaje temat do dyskusji, to myśle ze może się spotkać z różnymi poglądami.

Każdy może mieć swoje zdanie czy nie?

Już zauważyłam ,ze na tym blogu jest cenzura.

Można tylko mieć wypowiedzi banalne i które się podobają KRÓLOM.

Brawo. Lubię

 

 

Markiza używa Tapatalk


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.