Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damtel

Witam!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na imię mam Damian. Bakcyl  zegarków dopadł mnie jakieś dwa lata temu. Od tego czasu stale powiększam swoją mini kolekcję i cieszę się z każdej nowej sztuki. Cały czas "poluję" na allegro i olx, odwiedzam komisy i lombardy oraz zakłady zegarmistrzowskie w nadziei, że coś ciekawego mi się trafi. Obecnie posiadam ponad 50 zegarków z przekrojem od ZSRR (mam kilku przyjaciół w Rosji, którzy dla mnie ściągają ciekawe rzeczy "od chłopa" i z bazarków) poprzez stare klasyczne szwajcarskie, kończąc na nowych. Tylko kupuję, nie wymieniam i nie sprzedaję. Z budżetem też nie przeginam - mogę kupić zegarek za 5000, ale cieszę się również z tego za 50 zł wyrwanego komuś z przed nosa na allegro.

Czego oczekuję po zarejestrowaniu na forum? Wiedzy i podpowiedzi w nurtujących mnie kwestiach.

Co mogę zaoferować? Sam jeszcze nie wiem.

Zegarki to dla mnie odskocznia, zabawa. Moja żona kiedyś mi powiedziała "Im więcej pracujesz i mniej masz czasu, tym bardziej starasz się go sobie kupić i przychodzi do nas w tym czasie dużo zegarków" - może coś w tym jest.

Kocham i podziwiam te pudełeczka, w których ktoś potrafił zamknąć czas.

Pozdrawiam!

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum. Zapewne znajdziesz tu wiele interesujących Cię informacji. Wymieniamy się swoimi doświadczeniami i cały czas się uczymy.

Co możesz dać od siebie? Hmmm, może namiary (lub kontakty) na ciekawe radzieckie zegarki ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie przypomnieć bo miałem stronę na zasadzie allegro i zgłaszałem kolegom z Rosji to co mnie interesuje - licytowali dla mnie. Jedno ale jest takie, że więcej tam chińskich podróbek niż oryginalnych radzieckich zegarków i bardzo łatwo się naciąć... Drugą opcją pozyskania są wszelkiego rodzaju bazarki, ryneczki itp. - w Rosji handel pamiątkami (szczególnie wojskowymi) kwitnie. W zeszłym roku za 200 USD, chłopaki przywieźli mi 12 zegarków - Poljoty i Wostoki głównie. Moje kontakty nie są "w temacie" - to kierowcy, którzy do mnie przyjeżdżają ładować się moim towarem, ale są przesympatyczni i zawsze skłonni do pomocy. Teraz w związku z embargo rosyjskim na polską żywność, widujemy się rzadziej, ale jeśli będziecie czegoś potrzebowali ze wschodu to śmiało - zapraszam. Pozostaję w stałym kontakcie z ludźmi z: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Włoch, Francji i Norwegii - spróbuję uzyskać informacje gdzie co i jak i chętnie się podzielę na forum - wszystkiego sam nie wykupię :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą  :D


Przepraszam, jeszcze dwa bo miejsce w pudełkach mi się skończyło.

post-102005-0-40399700-1514100671_thumb.jpg

post-102005-0-06890400-1514100683_thumb.jpg

post-102005-0-04600600-1514100692_thumb.jpg

post-102005-0-55413100-1514100704_thumb.jpg

post-102005-0-58671600-1514100713_thumb.jpg

post-102005-0-49682000-1514100886_thumb.jpg

post-102005-0-28117900-1514100895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja, ale coś mi się zdaje, że Tissot (na pasku) z pierwszego zdjęcia nie do końca jest Tissot'em...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87 bez pudła... Tissot nie jest tissotem. Aviatory też mam trzy: pierwszy który kupiłem niestety ma skośne oczka. Drugi to f-series kupiony w Ryanair po solidnej dawce alko. Trzeci to mój wyśniony orginalny rusek. Tissot i chińczyk są w pudełeczku, żeby mi przypominały o błędach... Na szczęście z tego co się orientuję to jedyne shity w tych pudełkach. Mam jeszcze oczywiście Rolexa, którego kolega chciał mi ożenić w dobrych pieniądzach. Po wytłumaczeniu mu, że za ten zegarek nie dam mu więcej niż równowartość Vipa z biedronki - został u mnie jako ciekawostka.


Z przyjemnością chciałem również poinformować, że moja kolekcja w ostatnim miesiącu powiększyła się o niebagatelną ilość 20 egzemplarzy (Atlantic 3904 zakupiony już tutaj - na forum, Doxa 1955r stan słaby, stowa 1985, swatch sck401, 2 x citizen eco drive - w tym jeden tytanowy, 2x casio edifice, 2x invicta, 2 x wostok itp, itp.). Jak tylko wszystkie zbiorę do kupy - wrzucę zdjęcia. No i na koniec - czytam forum i wiem coraz więcej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)
Fajnie, koniecznie pochwal się w odpowiednich działach!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Daniel Dusza
      Posiadam w swojej kolekcji taki zegar co o nim sadzicie?Jest to jeden z trzech tego typu ktore posiadam.




    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez lukiluki
      Cześć,
       
      Na sprzedaż Rolex Submariner Date Kermit 126610 LV
       
      41 mm
       
      Zegarek nowy nigdy nie był noszony full set.
       
      Zakupiony  22.06.2021 w Polsce - 1 właściciel
       
      Cena 109.999 zł
       
       
       









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.