Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DhoineBarth

Zegarek kieszonkowy Schild Freres - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Odziedziczyłem zegarek kieszonkowy po swoim ojcu, o którym nie mogłem znaleźć dokładnych informacji na Internecie. Ze względu na wiek zegarka, nie jest to wcale dziwne.Z moich informacji wynika, że jest to ‘Eterna’ sprzed 1905 roku, kiedy to marka była znana jako Schild Fréres.

 

Chciałbym się dowiedzieć co nieco więcej o tym zegarku, dlatego liczę na opinię i wiedzę pasjonatów.

 

Dołączam zdjęcia, które mam nadzieję rozwieją wszelkie wątpliwości.

 

Z góry dziękuję za informacje i wskazówki. Pozdrawiam serdecznie!

 

PS Strony internetowe, z których czerpałem informacje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Eterna

http://www.eterna.ch/en/historique

http://clicktempus.com/a-closer-look-at-eterna-watches/

http://www.schild-eterna.de/

post-82834-0-32268900-1514127263.jpg

post-82834-0-72813800-1514127314_thumb.jpg

post-82834-0-95105900-1514127318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Eterna nie była używana powszechnie jeszcze w 1907 roku. Na reklamie widać akurat Twój mechanizm.

post-6402-0-06487300-1514128591_thumb.jpg

A tu już 1910:

post-6402-0-27034300-1514128727_thumb.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to pierwsza dekada XX wieku - trudno będzie to dokładnie określić.

Uratowany rodzinnie od powszechnej tendencji przetopu zarobkowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek - może nowi użytkownicy spotkali się z takimi modelami. Z pozdrowieniami i podziękowaniami dla wszystkich, którzy podpowiedzieli kilka faktów! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez 777
      Dzień dobry panowie,
      z zakupowych rozterek na placu boju pozostały trzy wyselekcjonowane zegarki.
       
      1.  TAG HEUER AQUARACER 300M AUTOMATIC CALIBRE 5 WAY201N.FT6177
       
      2. Breitling Chronomat Colt Automatic 44 A17388101C1X1 
       
      3. Eterna Super KonTiki 1273.41.40.1718
       
      Zegarki podane w kolejności od mojego faworyta. Zapraszam do dyskusji osoby które mają te zegarki w kolekcji lub z nimi obcowały i mają punkt odniesienia. Osobiście miałem przyjemność ponosić Breitling Superocean i bardzo podobało mi się wykonanie tego zegarka. Z Tag Heuer i Eterna nie miałem do czynienia. 
       
      Myślałem nad Omega Seamaster, ale stwierdziłem że to jeszcze nie czas na wydanie 25k PLN. Mam budżet powiedzmy do 16-18k PLN. Zegarki tylko nowe z oficjalnych dystrybucji. 
       
      Jak macie jakieś inne pomysły to śmiało pisać. Od razu powiem ze nie mogę się przekonać do Oris Aquis…
       
       



    • Przez Radek07
      Witam serdecznie. Przymierzam się do kupna divera w kwocie Ok 5k i dostałem ofertę na eterne super kontiki black edition. Wyszło ich tylko 888 szt. Myślicie ze to dobry pomysł czy poszukać jakiegoś Aquaracera?
       
       
      Prosze o opinie o Eternie super kontiki
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.