Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
kosti

Rysa na boku koperty ;(

Recommended Posts

Witam sekunde teamu podczas czyszczenia zegarka przez przypadek porysowałem bok koperty w kształcie litery Z czy da rade to usunąć? Gdzie mam sie kierować? Jakie podjąć działania?

Kup Opla, frustracja minie:)

Pozdrawiam

Piotr

Kup Opla, frustracja minie:)

Mam AMG c63s coupe ed1  z maja - dzieki ale lubie drogie rzeczy, i jak sa w pedantycznym stanie.. Czy ktoś może dać radę co z tym zrobić? Zegarmistrz poradzi z tym sobie? 

To po co się pytasz? Wywal zużyty, kup nowy :)

Serio. Nie ten dział po pierwsze. Po drugie zaś - rysa rysie nierówna. Poza jej głębokością przy usuwaniu liczy się też sposób wykończenia powierzchni koperty.

post-6402-0-38564200-1514129565_thumb.jpg

Pozdrawiam

Piotr

To po co się pytasz? Wywal zużyty, kup nowy :)

Serio. Nie ten dział po pierwsze. Po drugie zaś - rysa rysie nierówna. Poza jej głębokością przy usuwaniu liczy się też sposób wykończenia powierzchni koperty.

attachicon.gifDisney-Series-Zorro-disney-37185407-640-480.jpg

Zegarek Breitling Cosmonaute https://www.breitling.com/en/models/navitimer/navitimer-cosmonaute/ roczny. Nie mogłem zamiescic załącznika z komputera rysa raczej powierzchowna nie głeboka. Pytałem tylko czy zegarmistrz zajmuje sie takim czyms.

Jeżeli powierzchnia jest polerowana, zaś rysa niezbyt głęboka, to kup ściereczki Cape Cod i sam dasz radę.

Pozdrawiam

Piotr

Potraktuj to jako pierwsza skaza wojenna i noś z dumą dalej. To tylko zegarek, jak się nosi to i rysuje. Fabryki nie podrobisz, można jedynie jeszcze bardziej pogorszyć stan. Polecam z tym po prostu żyć, albo jak radzi kolega Tarant po każdej rysie kupować nowy zegarek :-)

Mam AMG c63s coupe ed1  z maja - dzieki ale lubie drogie rzeczy, i jak sa w pedantycznym stanie.. Czy ktoś może dać radę co z tym zrobić? Zegarmistrz poradzi z tym sobie? 

Nie wiem co był zrobił gdybym porysował AMG c63s coupe ed1 lub jakąś inną drogą rzecz, ale zdecydowanie mogę Ci doradzić w kwestii tego Navitimera (sam takiego kiedyś chciałem - przeszło mi).

Miałbym to kompletnie w dooopie!!!

Mało tego. Cieszyłbym się, że od teraz nie muszę go niańczyć. Miałbym ponadto świadomość, że:
- To jest zegarek sportowy, a zegarki sportowe ubiera się z zamiarem bycia aktywnym sportowo. A wtedy co?
- Żeby zegarmistrz mógł go wypolerować to będzie musiał go rozebrać
- Żeby nie wiem jak się starał, zaokrągli mu boki
- Żeby stanął na głowie, ten zegarek już nigdy nie będzie zgodny ze specyfikacją
- Żeby skały s...., te zabiegi obniżą jego wartość
- Ja sam taki nieskazitelny nie jestem. W dzieciństwie dostałem na podwórku w głowę kamieniem, a 3 lata temu na Bali deską surfingową. Jakby się dobrze przyjrzeć, to dwie blizny tworzą razem literę Z. Nigdy nie pomyślałem, żeby je wypolerować.
- Naprawdę mam w życiu większe zmartwienia

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Witam sekunde teamu podczas czyszczenia zegarka przez przypadek porysowałem bok koperty w kształcie litery Z czy da rade to usunąć? Gdzie mam sie kierować? Jakie podjąć działania?

Po pierwsze to nie FB, tylko forum tematyczne, podzielone na działy, posiada też wyszukiwarkę na stronie głównej...

Wystarczy poszukać, bo podobne pytania już padły na forum ( jest to też wymóg zawarty w regulaminie- najpierw szukamy, póżniej  zadajemy pytanie).

Pozdrawiam, Marek

Guest McIntosh

Nie przejmuj się tym. W końcu Twój zegarek trafi do serwisu, a wtedy zrobią z rysą porządek.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By madrock
      Szanowni Koledzy,

Prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w stwierdzeniu oryginalności kieszonkowych zegarków ( udało mi się kupić je za grosze, dosłownie) Dwa rzekome IWC i zegarek oznaczony jako Tavannes Watch Co. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o Tavannes? Czy opłaca się je naprawiać i czyścić - chodzi o jedno IWC i Tavannes, drugi IWC sprawny i pięknie chodzi. Czy ktoś ewentualnie może mi podsunąć dobrego zegarmistrza? Serdecznie dziękuję z góry za pomoc.  

• By T Atomicus
      Witam
      Gdzie we Wrocławiu można wypolerować szkiełko w zegarku?
      Chodzi AppleWatcha. Nawet nie wiem, czy tam jest prawdziwe szkło, czy plastik.
    • By rzepcior
      Witam serdecznie, podejrzewam, że starszych kolegów!

Kilka najbliższych dni stoi u mnie pod znakiem dylematu. Od jakiegoś czasu marzył mi się Breitling. Początkowo chciałem kupić entry zegarek, czyli najtańszy z całej ich gamy. Colt 44 Automatic (tańszy jest Quartz, jednakże nie wpada w oko jak Automatic). Oczywiście po przeszukaniu i przestudiowaniu całej gamy, zainteresowałem się innymi modelami i stoję w tej sytuacji przed ciężkim wyborem.

Colt 44 Automatic jest oczywistą oczywistością, jednak traktuję ten model jako opcja zapasowa na ten moment.

Przepiękne są Avengery. Mam możliwość kupna nowego Avenger Seawolf z czarnym cyferblatem. Mam 18-19cm w nadgarstku, więc jego masywna koperta 45mm będzie idealnie wyglądać.

Niemniej jednak jest także inny Avenger, który zachwyca. GMT. Także mam możliwość kupna nowego okazu. Jest cieńszy, mniejszy, gdyż koperta ma 43mm, niemniej jednak pomimo tego i tak mi się podoba. Szczególnie ciekawa dla mnie jest funkcjonalność GMT, jednakże nie jest mi do życia konieczna (telefon komórkowy służy).

Kolejny, chyba najpiękniejszy ze wszystkich do wyboru, jest Superocean Heritage II 46. Cena nowego znacznie przewyższa powyższe modele, jednakże za dużo mniej mam opcję kupna modelu z 2012 roku, w idealnym stanie. Oczywiście jest z papierami i pudełkiem. Tutaj rodzi się pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w tej dziedzinie, jest warto kupować już 9 letni zegarek za taką cenę? Mam na myśli kwotę około 13tys PLN. Trochę mnie to odstrasza, jednakże sam w sobie ten zegarek jest chyba najładniejszym z całej gamy (Nie umniejszając Navitimerowi, na którego przyjdzie u mnie czas ).

Pozdrawiam serdecznie
    • By Peewit
      Posiadam Atlantica Worldmaster. Nie mam raczej wątpliwości odnośnie jego oryginalności. Wiem, że przed wielu laty zakupiono go w sklepie w RFN-ie, jednak przez ostatnie kilka lat leżał pośród innych szpargałów na strychu (sucho, ale duża różnica temperatur). Nie wiem czy jest sprawny, gdyż nie ma koronki. Chciałbym doprowadzić go do stanu używalności i co jakiś czas cieszyć się nim na własnej ręce. Nie wiem jednak gdzie mam to zrobić i w jaki sposób, dlatego proszę o jakieś rady. Możecie kogoś polecić odpowiedniego zegarmistrza i doradzić, co należy w nim zrobić? Zakładam, że jest sprawny, zapewne konieczne jest czyszczenie oraz regulacja. Zdecydowanie potrzebna jest koronka, której nie mam. Chcę z odpowiednim logo, ale nie wiem czy takiego typu: https://allegro.pl/oferta/nowa-koronka-do-atlantic-worldmaster-9878733563? Szkło jest pęknięte, więc też jest do wymiany. Pasek również. Co z resztą? Kopertę wymienić, czy nie – dlaczego? Na tarczy napisy są lekko starte, robić coś z tym? Te „piękne” tarcze, będące w sprzedaży na Allegro są zamiennikami, czy dziwnym trafem są to oryginały? Co z renowacją tarczy, warto się w to bawić?
      Z góry dziękuję wszystkim za rady. Osobiście niewiele znam się na zegarkach i dopiero w ostatnim okresie zainteresowałem się nimi, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o jakieś oczywiste rzeczy, a część z Was zapewne odniosła takie wrażenie. Wybaczcie laikowi.

• By enpa
      witajcie, zastanawiam się nad kupnem tego Bretilinga:
      https://allegro.pl/oferta/breitling-navitimer-a2332212-full-set-2007r-9597467006
      jest dowod zakupu, ale ponieważ nie wybieram się w tamte rejony Polski żeby sprawdzić go osobiście (to znaczy podjechać tam do jakiegoś zegarmistrza) to chciałbym Was prosić o pomoc w ocenie tej oferty i zegarka
      czy widzicie na tych zdjęciach cokolwiek co powinno wzbudzić czujność?  coś co trzeba sprawdzić przed zakupem? czy może wygląda ok i tylko brać? 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.