Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaha

Zegar na 4 wagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na znanym portalu aukcyjnym pojawił się zegar na cztery wagi. Poszperałam po internecie jaka jest idea takiego napędu. Może ktoś zapoda link do wyjaśnienia takiego właśnie rozwiązania technologicznego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie większe wagi służą do naciągu chodu i bicia, a te dwie mniejsze służą do napinania i utrzymania w sztywności linek naciągowych. 

Sprzedawca IMO zegar bardzo mocno przeszacował.  :)

 

post-28411-0-98760200-1514316177_thumb.jpg

 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego chodziło mi po głowie. Myślałem jeszcze, że może to mieć związek z długością chodu, że wpływa to na przedłużenie czasu pracy. Odpowiednie napięcie linek mogło by spowolnić opad ciężarków, czy ta teoria ma jakiś sens biorąc pod uwagę, że cofnie bębna z nawiniętą linką blokuje zapadka? Czy jest to efekt czysto wizualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw napęd liną bez końca Huygensa. Pomysł stary jak swiat, z 1658 roku. Obok nowszy wariant Robina.

post-6402-0-71749000-1514319601_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.