Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzeg0rz

Orient Sun Moon ET0T002B

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

 

Zmuszony siedzieć w pracy...

Znalazłem dziś na forum dla mnie zupełnie nie znany zegarek: Orient Sun & Moon ET0T002B, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem M-force'a SEL06001D0, zegarek bardzo dokładny i ma opinie trwałego, 

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych informacji, recenzji, opinii na temat nowo odkrytego ET0T002B

Chciałbym prosić posiadaczy, użytkowników posiadających wiedzę, jaki tam jest zastosowany mechanizm, jak z jego trwałością, jak wygląda dokładność, oraz wszelkie sugestie co do wyboru. 

(wdzięczny też będę za polecenie sklepu może być z Azji) ale to może w PM żeby nie zaśmiecić. 

Niech ten temat stanie się kompendium wiedzy dla innych użytkowników nt. tego zegarka. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele mogę o nim powiedzieć bo dopiero co go kupiłem.

Werk to cal. 46B46 jak zwykle u japonca sprawdzony, solidny mechanizm

Bez stop sekundy, bez dokręcania ale solidny i dokładny.

Sam zegarek wygląda drożej niż nie jeden Szwajcar 2x droższy.

Szafirowe szkło mam wrażenie, że jest półokrągłe od wewnątrz ponieważ pięknie łamie światło oraz pod pewnym kątem załamuje tarczę.

Sama tarcza ma wiele, wiele wcieleń.

Główna jest bardzo gruba, widać to głównie w miejscu wskaźnika dnia miesiąca.

Subtarcze są dwie. Wskaźnik 24h oraz dzień tygodnia.

Główną rolę odgrywa oczywiście wskaźnik 24h w postaci obrazowej słońce/księżyc.

Pięknie się mienią na tyle dziennego oraz nocnego nieba.

Minusem czarnej wersji są srebrne wskazówki, które pod pewnym kątem są mało czytelne.

Pasek z klamrą na początku robi wrażenie sztywnego i mało wygodnego ale jak już się ułoży na ręce to jest git.

 

Cena oficjalna w Polsce 1700zł.

Można znaleźć za 1350-1400zł.

W sklepie creationwatches.com kupiłem za 199$ + 49zł opłat celnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem małą recenzję nt bliźniaczego modelu z datą po drugiej stronie 

LINK

(creationwatches - wyprzedany,) ile czasu czekałeś na zegarek?

Właśnie spodobał mi się ze względu na tarczę, trochę szkoda że nie ma dokręcania, 

Rezerwa chodu rozumiem na poziomie 40h?

Może to trywialne pytanie, ale czy słychać pracę rotora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam od trochę ponad pół roku wersję białą sun and moona.
Pasek oryginalny jest wątpliwej jakości i od razu go zdjąłem, ot taki udawany aligator od orienta :)
Zegarek jest niesamowity, świetna głebia tarczy i robiące wrażenie wskazanie dnia/nocy.
Jeśli chodzi o rotor to go nie słychać, a na pewno nie tak jak miyotki, czy valjoux 7750.
Mechanizm mimo że odkryty szklanym deklem nie grzeszy zdobieniami- taki poziom piękna na poziomie 7s26.
Kupiłem go w idealnym stanie, używanego z polskiej dystrybucji za 1300 zł i nie czuję się jakobym przepłacił.
Jak kolega napisał wyżej, ceny są na tym poziomie. Możesz polować taniej z creation, czy longisland albo dutyfreeisland, jednak musisz liczyć się z ewentualnym cłem i VATem.
Jeśli miałbym kupować go jeszcze raz, to nie zawahałbym się to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z longisland oraz dutyfree już zamawiałem :) w drugim przypadku już chyba sama nazwa prowokuje do dołożenia swojego przez celnika :)  2 razy na 2 razy  dopłatę miąłem, na szczęście nie jest tego "szczęścia" dużo

Waham się własnie nad zakupem z skywatches, z oryginalnymi paskami już tak jest w tej cenie... ważne że zegarek dobry, gdyby bez pasków sprzedawali i tak bym kupił :)

Epistofeles, czy mógłbyś wstawić zdjęcie na jakim pasku aktualnie jest u Ciebie? Szukam inspiracji :)

Zegarek zamówiony z skywatches, ostatni :) aktualne info out of stock  :)

Pasek 22 na 20mm - dla zainteresowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś byłby chętny na zakup, sprzedaję nowego. Wystarczy poszukać w internecie, nie chcę łamać zasad forum i podawać linków. Sam mam za mało postów aby dodać temat do działu sprzedaż. Zegarek jest nowy nie noszony. Zgadzam się z przedmówcami - robi wrażenie co najmniej 2x droższego. Uprzedzając pytania dlaczego sprzedaję - bo lubie kupować :D i trochę przesadziłem z zakupami. Z samych Orientów podoba mi się kilka modeli, a co dopiero jak przejdę na Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jedną z fajniejszych recenzji tego zegarka. Akurat tutaj komplikacja dnia miesiąca jest na godzinie 4 ale sam zegarek jest identyczny.

Wg. mnie w tej wersji największym minusem jest to, że rzymskie cyfry nie są obrócone tak jak być powinny.

Ale wersji o której mówi wątek to nie dotyczy.

 

Gościu bardzo dobrze ujął kwestie warstw jakie posiada tarcza i fajnie pokazuje jak szkło załamuje obraz.

Ono jest delikatnie jak lupa czy szkło powiększające.

Super to wygląda.

https://youtu.be/OJ0r7TNpz5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za link, rzeczywiście dobra recenzja,  

Ciekawią mnie 2 kwestie: rezerwa chodu, oraz dokładność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność jak to w przypadku zegarków bez żadnego certyfikatu jest umowna. Mam Mako II z dokładnością 0,5s, której nawet PF za pół melona euro nie gwarantuje.

Wg. instrukcji +20 i -15s (z pamięci podaję więc jak jest inaczej to proszę o poprawienie mnie).

Mój Sun & Moon ma +20 do +25s w zależności czy go odłożę na noc czy nie. Póki co się układa i zaniosę do zegarmistrza dopiero jak po 2-3 miesiącach nadal tak będzie odchylał.

Rezerwa chodu w 46B46 (werk w Sun & Moon  to ~40h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność jak to w przypadku zegarków bez żadnego certyfikatu jest umowna. Mam Mako II z dokładnością 0,5s, której nawet PF za pół melona euro nie gwarantuje.

Wg. instrukcji +20 i -15s (z pamięci podaję więc jak jest inaczej to proszę o poprawienie mnie).

Mój Sun & Moon ma +20 do +25s w zależności czy go odłożę na noc czy nie. Póki co się układa i zaniosę do zegarmistrza dopiero jak po 2-3 miesiącach nadal tak będzie odchylał.

Rezerwa chodu w 46B46 (werk w Sun & Moon  to ~40h

Musisz troche poczekać, mój na początku też miał większą odchyłkę. NIe noszę go, tylko wieczorkiem nim potrząsnę żeby się nakręcił i po dwóch miesiącach odchyłka jest ok -6 s, co myslę, że jest jaknajbardziej akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz troche poczekać, mój na początku też miał większą odchyłkę. NIe noszę go, tylko wieczorkiem nim potrząsnę żeby się nakręcił i po dwóch miesiącach odchyłka jest ok -6 s, co myslę, że jest jaknajbardziej akceptowalne.

Gdybym go nie nosił to też by miał z -6s jak dobrze liczę.

Przez noc, odłożony na bok zwalnia -2s.

Noc u mnie to 6-8 godzin.

Mam dwa Orienty i na razie oba zwalniają gdy ich się nie nosi.

Na szczęście jeden z nich pracuje jak quartz gdy się nosi, a niestety drugi +20 do +25s w zależności jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mforce przy 6-8 godzinach odpoczynku jest na -3sekundy, 

Jest ok 40 rezerwy więc standardowo :)

Mam nadzieję że ten powiedzmy po ułożeniu w +/-10 sekundach się zmieści :) chociaż szczerze kupiłem go dla wyglądu :) 


Ciekawe jak z gwarancją czy międzynarodowa jest akceptowalna u nas (przy wiatraku jest Orient serwis) 

Czy będę musiał do nich nieść żeby wyregulowali, kurczę jeszcze około miesiąca czekania  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, w Poljocie realizują (musiałem dołożyć ogniwa i brakowało jakiegoś elementu, zrobione od reki za niewygórowaną opłatą ok 20zł?) 

Bardzo fajna recenzja, nie widziałem jej jeszcze, także dziękuje. 

 

Chciałbym zapytać o układanie się mechanizmu, jak długo to trwa, może trwać (do tej pory kupowałem zegarki z drugiej ręki, także proces miały już za sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten zegarek tylko w nowszej wersji, wskazówki są białe zamiast srebrnych co jest dużym plusem bo odczytanie godziny jest lepiej czytelne. Rozkład na tarczy jest trochę inny, wersja ta tez posiada dodatkowe bajery jak stop sekunda. Jeśli chodzi o pasek to jest tylko ok, ale jeśli chodzi o cenę zegarka to nie jestem w stanie się do tego przyczepić. Jeśli chodzi o czarny model to poleciłbym jednak nowsza wersje ze wzgeldu na kolor wskazówek. Zegarek oceniam bardzo pozytywnie, super się sprawdza w roli smart casual. Odchyłki czasu ok 5-8 sek na + w skali doby.

Udało mi się dość szybko znaleźć, bardzo treściwy film porównanie i opis v2 z v3 oraz pokazany jest model czarny w v3. https://m.youtube.com/watch?v=qGPtK-C1tOE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szafirowe, wszystkie specyfikacje są w filmie w linku, który podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na stronie longisland ( i innych amerykańskich) podają, że jest szkło szafirowe. Widocznie na stronach z Azji mają błąd w opisach, bo wszędzie podają że szkiełko mineralne, dlatego właśnie nie zdecydowałem się na zakup modelu SAK i wybrałem SET

Mam prośbę, możersz wrzucić zdjęcie dekla od swojego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szkiełka to jest oczywiście szafirowe, 

hm....Ciekawe czy istnieje możliwość zakupienia samych wskazówek...? Białe faktycznie bardzo dobrze kontrastują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie mogę wkleić zdjęcia z tel, bo plik jest zbyt duży, wiecie jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz rozdzielczość zdjęcia w ustawieniach aparatu albo edytuj zdjęcie na komputerze i też zmniejsz rozdzielczość. Ja używam programu fotosizer, ale jak nie masz żadnego to w paincie też zmniejszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wstaw zdjęcie do galerii potem w edytorze wybierz ścieżkę do pliku, zegarek jest bardzo ładny, 

naprawdę na żywo robi wrażenie. 

Sun & Moon

jutro zrobię zdjęcie tyłu jeżeli chcesz,
 
Ps. Z tyłu na deklu jest napisane "Top Glass Sahpire Crystal" :)
Zdjęcie tyłu telefonem, wygląda poprawnie, w miarę estetycznie, bez ekstrawagancji

Sun & Moon tył

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Wasze S&M ?

Ułożyły się ?

Mój nadal okolice +20s.

Kompletnie mi to nie przeszkadza bo go zmieniam co 2-3 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Wasze S&M ?

Ułożyły się ?

Mój nadal okolice +20s.

Kompletnie mi to nie przeszkadza bo go zmieniam co 2-3 dzień.

Witam! podłączę się pod temat... mój "prezent gwiazkowy" :) S&M ver.04 trochę się spieszy... a nawet ciut bardziej niż trochę... przez 2 doby dobrze ponad minutę... wiem, że automaty tak mają i mogą się spieszyć ale trochę się niepokoję... noszę go codziennie.. odkładam na noc w pozycji L (oparty na dolnym pasku i tarcza widoczna)... czy powinienem go oddać do fachowca na regulację? gdyby był namagnesowany to raczej by zwalniał...? takie pytania laika ale wolę zapytać grono osób z doświadczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.