Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Friedrich

Jaka książka(i) o zegarkach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu posiadam 2 automaty i za ich sprawą wciągnąłem się bardziej w "zegarkowy świat". Zacząłem czytać w tym temacie (zarówno poza jak i na forum) i przybyło troszku wiedzy. Jestem trochę staroświecki i zamiast artykułów w sieci chciałbym mieć coś namacalnego - książkę. Mam trochę książek artystycznych ("The Art of...", w skrócie są to książki przedstawiające proces produkcyjny warstwy wizualnej jakiegoś dzieła, np. filmów czy gier komputerowych) i chciałbym aby ta książka jak najwięcej posiadała cech tych artystycznych, czyli:

 

1. Najważniejsze - Bardzo dużo obrazów. Przydało by się coś, co zobrazowałoby wszelkie opisy (rendery 3D, zdjęcia gotowców, itp.). Im więcej tym lepiej.

2. "Ładnie wydane" (mam oczywiście na myśli zawartość) - chodzi mi głównie o styl, jestem wzrokowcem i coś co "ładnie wygląda" dodatkowo zachęca do "brnięcia dalej".

 

Tematyka?

 

Pewnie nie ma jednej w której byłoby wszystko co chciałbym zobaczyć, także więcej niż jedna pozycja są mile widziane. To co mnie "jara", to m.in.:

 

1. Budowa zegarków mechanicznych - jak to działa, czemu to działa, (ew. jak naprawiać), na przykładach różnych werków.

2. Wysoce zaawansowane mechanizmy, nowatorskie rozwiązania.

3. Jakieś tajniki produkcji (różnych komponentów - od koperty po kamienie) - coś a' la "Behind the scenes".

 

Język?

 

Domyślam się, że to co jest dostępne w j. polskim jest jak najbardziej godne sprawdzenia, tak wierzę, że anglojęzyczne propozycje mogą mieć znaczącą przewagę - szata graficzna oraz ilość "obrazków", na czym mi zależy.

 

Dostępność, cena?

 

Nie musi być dostępne w PL, co do ceny... przyjmijmy za granicę na ten moment 2 i pół Jagiełły.

 

 

Z góry Dziękuję za propozycje.  :rolleyes:


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na aplikacji Tapatalk, więc nie podam linka ale wejdź na mój profil w założone przeze mnie temat o książkach, bo myślę że jesteś tam trochę informacji :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/138515-literatura-w-j%C4%99zyku-polskim/

W tym samym dziale są dwa tematy, jest tez wyszukiwarka forumowa, a regulaminie jest zapisane, nim zadasz pytanie, sprawdz czy juz takie nie padło...

Dotyczy to rowniez kolegi @SzymonJestem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, Mistrzu Yoda. 

 

Zasada jest mi znana od lat, jednakże tamtego dnia dostałem ten impuls aby napisać ten wątek i jakoś wyleciało mi z głowy aby sprawdzić, czy coś już jest,  :unsure:


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tematyka?

 

Pewnie nie ma jednej w której byłoby wszystko co chciałbym zobaczyć, także więcej niż jedna pozycja są mile widziane. To co mnie "jara", to m.in.:

 

1. Budowa zegarków mechanicznych - jak to działa, czemu to działa, (ew. jak naprawiać), na przykładach różnych werków.

2. Wysoce zaawansowane mechanizmy, nowatorskie rozwiązania.

3. Jakieś tajniki produkcji (różnych komponentów - od koperty po kamienie) - coś a' la "Behind the scenes".

 

Język?

 

Domyślam się, że to co jest dostępne w j. polskim jest jak najbardziej godne sprawdzenia, tak wierzę, że anglojęzyczne propozycje mogą mieć znaczącą przewagę - szata graficzna oraz ilość "obrazków", na czym mi zależy.

 

Ta pozycja powinna Cię zainteresować: http://thewristwatchhandbook.com/welcome/

Na e-bay'u widziałem za 33 £ więc mieści się w Twojej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.