Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sylwekx25

Budzik -naprawa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka miesięcy temu kupiłem chiński mechaniczny budzik. Teraz pojawił się problem blokującego się wychwytu ,patrzyłem przez lupę na pracujący wychwyt i zauważyłem ,że oś wychwytu ma luz w łożysku (tzn ma jakby "bicie" na boki). Budzik chodzi czasami tylko kilkanaście sekund i się zablokuje ,a czasem tak się dzieje po kilkunastu minutach. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczącej przyczyn i ewentualnej naprawy tej usterki. Pozdrawiam Sylwek. 

Ps. dodaje zdjęcie mechanizmu ,czerwonym kółeczkiem zaznaczyłem miejsce w którym jest luz.

2106062.jpeg

Edytowane przez Sylwekx25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Najprostszy sposób na zmniejszenie otworu łożyska to delikatne sklepanie i rozwiercenie na nominał. Potem masz możliwość delikatnej regulacji jak widzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedź. Byłbym jeszcze wdzięczny za podpowiedź jak prawidłowo wymontować werk z tego budzika ,czy wystarczy odkręcić te 4 nakrętki i delikatnie go wyjąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odkręcisz te widoczne na zdjęciu nakrętki, rozsypie się werk. Mechanizm jest mocowany od przodu, do tarczy. Najpierw trzeba go wyjąc z obudowy wraz z tarczą i zdjąć wskazówki. Luzy są zapewne także na innych łożyskach. Nie jest to zaklepywanie i rozwiercanie otworów łożusk elegancką formą naprawy, ale również wymaga wprawy i narzędzi. Nadto trzeba też wypolerować czopy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Narzędzi mam sporo po dziadku , budzik jest tani także jak coś bardziej popsuje to mała strata a na czymś jednak wypadałoby się zacząć uczyć. ;) Dziękuję bardzo za rady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem werk tego chińczyka i mam wrażenie ,że usterka jest o wiele poważniejsza niż tylko luz na łożyskach ,a mianowicie wychwyt lata sobie luźno po osi ,podejrzewam ,że to mogło mieć większy wpływ na blokowanie mechanizmu niż sam luz na łożyskach. Jest jakiś sposób na usztywnienie wychwytu względem osi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Czy to prawda że " Budzikom śmierć" ?

 

W czeluściach pawlacza objawił się taki oto mikrus podróżny , nawet ładny ...

Niestety bez chodu  B) . Jako że to nie moja bajka , nie wiem co z nim zrobić ... śmietnik ?

ale próbuję - Może komu potrzebny dawca organów ? , może jest dawca organów ?

 

7641af8e604e8379med.jpg


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby prawidłowo skasować luz w łożysku, potrzebny jest przyrząd. Sprawdzę czy taki mam. Jeśli budzik jest cały to zwykle daje się naprawić i wtedy łatwo znajdzie amatora kolekcjonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.