Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woolf

Elegancki zegarek: Epos v Maurice Lacroix v Edox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze zegarka, który będę zakładał do koszuli lub garnituru. Mam już dwa zegarki na bransolecie które noszę na co dzień do mniej formalnych ubiorów i teraz potrzebuję czegoś o bardziej eleganckim wyglądzie.

 

Chodzi mi o jakiś klasyczny model na pasku skórzanym z tarczą w kolorze niebieskim (lub jakiś odcień niebieskiego). Podobają mi się również złote akcenty w kopercie, ale to już sprawa drugorzędna. Co do marki nie mam specjalnych wymagań. Granica cenowa to ok. 5 000 zł. I tu pytanie: Czy uważacie że w tej cenie to powinien być automat?

 

Znalazłem 4 zegarki które mi się podobają:

 

EDOX LES BEMONTS 01651 37R BUIR:

https://www.apart.pl/zegarki/edox/Klasyczne/5875

 

Epos Originale Retro 3437.132.24.16.25:

https://dolinski.pl/epos-originale-retro-3437.132.24.16.25/

 

Maurice Lacroix Eliros Chronograph Niebieski/Skóra Ø40 mm EL1098-PVP01-411-1:

http://www.czaszegarkow.pl/maurice-lacroix-eliros-chronograph-niebieski-skora-o40-mm-p-290355.html

 

 

Maurice Lacroix Eliros Date Niebieski/Skóra Ø40 mm EL1118-PVP01-411-1:

http://www.czaszegarkow.pl/maurice-lacroix-eliros-date-niebieski-skora-o40-mm-p-290367.html

 

 

Napiszcie który z wymienionych byście wybrali lub który odradzacie i dlaczego.

Mile widziane również inne propozycje.

 

Z góry dziękuję :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox to marka apartu z cenami zawyżonymi o minimum dwa razy, gdybyś go później chciał odsprzedawać to będziesz miał problem ze znalezieniem nabywcy. ML bardzo dużo traci na wartości.

Z powyższych to Epos bo jest w automacie, popatrz jeszcze na Frederique Constant oni mają podobną stylistykę, albo dużo taniej linia Presage od Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presage od Seiko są często dość grubaśne i może być problemem schowanie takiego pod mankiet. Stawiam na Eposa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mój głos także na Eposa. W tych pieniądzach poszukałbym jednak czegoś od Eposa na mechanizmie ETA 2892. Osobiście rozważyłbym także Davosę Vanguard. Jest na ETA 2892 , a do tego trochę pieniążków w kieszeni zostanie. Jeśli ma być elegancko, to może także Schaumburg Purist. W tej kwocie można także wyrwać jakiegoś Nomosa. Od czasu do czasu pojawiają się na naszym bazarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos także na Eposa. W tych pieniądzach poszukałbym jednak czegoś od Eposa na mechanizmie ETA 2892. Osobiście rozważyłbym także Davosę Vanguard. Jest na ETA 2892 , a do tego trochę pieniążków w kieszeni zostanie. Jeśli ma być elegancko, to może także Schaumburg Purist. W tej kwocie można także wyrwać jakiegoś Nomosa. Od czasu do czasu pojawiają się na naszym bazarku...

Hmmm. A kiedy ostatnio pojawił się Nomos z granatową tarczą w kopercie ze złotym PVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hmmm. A kiedy ostatnio pojawił się Nomos z granatową tarczą w kopercie ze złotym PVD?

Cóż, najwyraźniej umknęły mi tak szczegółowe kryteria ;-) żeby nie było wątpliwości, nie przypominam sobie takiego Nomosa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Eposa. Automat i marka mniej popularna co jest jej dużym plusem. Edox fajny design, ale Kwarc za tą kwotę...

ML nie wypowiem się bo dla mnie to marka jak Armani - jak chcesz pokazać prestiż kupujesz znany znaczek bez względu na wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Eposa. Automat i marka mniej popularna co jest jej dużym plusem. Edox fajny design, ale Kwarc za tą kwotę...

ML nie wypowiem się bo dla mnie to marka jak Armani - jak chcesz pokazać prestiż kupujesz znany znaczek bez względu na wszystko. 

Z tym porównaniem ML do gaciowca to trochę przegiąłeś ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Certina DS1? Wyglada naprawdę dobrze i sporo w kieszeni zostanie :)

Warto tez spojrzeć na Hamiltona Intra Matic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem ML do gaciowca to trochę przegiąłeś ;).

Ja nie porównałem zegarka ML do Zegarka Armani tylko Markę ML do Marki Armani W ciuchach.  Ciuchy średniej jakości, ale Marka taka, że każdy jak ją zobaczy robi ochy i achy, a tak prawda, że Marketing nic więcej. Mi taki marketing przeszkadza bo niby fajnie, że każdy zna, ale czasami lepiej mieć coś skromniejszego w firmie - petarda w wykonaniu, a więcej się pokaże tym klasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie bardzo rozumiem sens takiego porównania. Ja ML nie darzę jakąś szczególną atencję, ale porównywanie do Armaniego? I co to za pomysł porównania ML "do marki Armani W ciuchach". Nie obraź się Kolego @tomekwroc, ale dla mnie to ...bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Certina DS1? Wyglada naprawdę dobrze i sporo w kieszeni zostanie :)

Warto tez spojrzeć na Hamiltona Intra Matic :)

Intra-matic bardzo fajny i na dobrym werku, ale nie robią wersji z granatową tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox to marka apartu z cenami zawyżonymi o minimum dwa razy, gdybyś go później chciał odsprzedawać to będziesz miał problem ze znalezieniem nabywcy. ML bardzo dużo traci na wartości.

Z powyższych to Epos bo jest w automacie, popatrz jeszcze na Frederique Constant oni mają podobną stylistykę, albo dużo taniej linia Presage od Seiko.

 

Utraty wartości raczej się nie boję. Mam sentyment do swoich zegarków więc nawet bym nie pomyślał żeby je kiedyś sprzedawać. W każdym razie mam nadzieję że nie będę musiał :)

 

Te zegarki Frederique Constant pooglądałem trochę  w internecie. Naprawdę mi się podobają. Szczególnie ten:

https://wkruk.pl/zegarki/frederique-constant/zegarek-frederique-constant-slimline-manufacture-2

ale jak na razie byłby to za duży wydatek jak na zegarek dla mnie.

 

Na pewno jeśli będę miał okazję to przymierzę to :

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/23645_Frederique_Constant_Classics_Quartz_NATO_Leather_Set_FC-259NT5B6

 

 

Może Certina DS1? Wyglada naprawdę dobrze i sporo w kieszeni zostanie :)

Warto tez spojrzeć na Hamiltona Intra Matic :)

 

Mam już Certinę DS Caimano i DS Sport. Chciałbym teraz po prostu coś innej marki.

 

 

Intra-matic bardzo fajny i na dobrym werku, ale nie robią wersji z granatową tarczą.

 

Ta linia Hamiltona też mi się podoba. Szkoda że nie ma z granatową tarczą, ale ten zegarek zrobił na mnie wrażenie:

 

https://www.google.pl/search?q=Hamilton+Intra-Matic+68&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwixr5rX7rnYAhWIJ5oKHZhGCKwQ_AUICigB&biw=1366&bih=607#imgdii=Y8IE7r7DiulSBM:&imgrc=Vv4X3h9wiFjXCM:

 

Gdyby był tańszy to bym się zastanowił nad nim chociaż nie spełnia moich początkowych założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sens takiego porównania. Ja ML nie darzę jakąś szczególną atencję, ale porównywanie do Armaniego? I co to za pomysł porównania ML "do marki Armani W ciuchach". Nie obraź się Kolego @tomekwroc, ale dla mnie to ...bełkot.

 

Wytłumaczę jeszcze raz. Zegarki firmy ML kupuje się głownie dlatego, żeby byle gość, który całkowicie nie zna się na zegarkach powiedział WOW drogi bo znam firmę. Jest to szeroko rozpoznawana firma w korpo i innych przez ludzi, którzy się nie znają na zegarkach. Porównałem do firmy Amani bo też jest znaczek rozpoznawalny. Jak Kupisz sobie ciuch Loro Piana nikt nie powie WOW masz sweter za 10 tyś złotych bo nikt tego nie zna. Jak ubierzesz Armani byle kto powie WOW ma kasę bo kupił koszulkę Armaniego za 300 zł. Rozumiesz już? Nie obraziłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę jeszcze raz. Zegarki firmy ML kupuje się głownie dlatego, żeby byle gość, który całkowicie nie zna się na zegarkach powiedział WOW drogi bo znam firmę. Jest to szeroko rozpoznawana firma w korpo i innych przez ludzi, którzy się nie znają na zegarkach. Porównałem do firmy Amani bo też jest znaczek rozpoznawalny. Jak Kupisz sobie ciuch Loro Piana nikt nie powie WOW masz sweter za 10 tyś złotych bo nikt tego nie zna. Jak ubierzesz Armani byle kto powie WOW ma kasę bo kupił koszulkę Armaniego za 300 zł. Rozumiesz już? Nie obraziłem się :)

ML wcale nie jest taki rozpoznawalny. Co innego Tissot, Certina czy........ Atlantic. To jest dopiero czad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wytłumaczę jeszcze raz. Zegarki firmy ML kupuje się głownie dlatego, żeby byle gość, który całkowicie nie zna się na zegarkach powiedział WOW drogi bo znam firmę. Jest to szeroko rozpoznawana firma w korpo i innych przez ludzi, którzy się nie znają na zegarkach. Porównałem do firmy Amani bo też jest znaczek rozpoznawalny. Jak Kupisz sobie ciuch Loro Piana nikt nie powie WOW masz sweter za 10 tyś złotych bo nikt tego nie zna. Jak ubierzesz Armani byle kto powie WOW ma kasę bo kupił koszulkę Armaniego za 300 zł. Rozumiesz już? Nie obraziłem się :)

Cóż, jako człowiek kulturalny szanuję cudze zdanie nawet wówczas, jeśli się z nim nie zgadzam. I tyle w tej kwestii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox - ufff 4tys za kwarca, odpada na pewno. 

M. Lacroix - ładne, ale nie przepadam za marką.

Epos - zdecydowanie TAK, choć pewnie osobiście wybrałbym inny model, pewnie jakiś OH, bo mają śliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez luk35
      Witam, jestem tutaj nowy chociaż często czytam artykuły z forum, ale do brzegu 😉 że względu na zbliżający się czarny piątek i moje urodziny chcę sprawić sobie nowy sikor. No i od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować, rozważałem różne pomysły, ale zawsze wracam do tych trzech zegarków. Proszę uprzejmie ekspertów o pomoc i wyrażenie opinii 



    • Przez TIK TAK
      W tym roku EPOS dołożyl do kolekcji 3504 wersję tytanową.
      Wszystkie paramtery zostały zachowane:
      Mechanizm automatyczny SW 200-1
      Wodoszczelność 50 ATM
      Szafir z antyrefleksem
      Średnica 41,5 mm,
      grubość jedyne 13,3 mm
      Tytanowa skręcana bransoleta z szybkim wypięciem quick release
      lub kauczkowy pasek najwyższej jakości.
       
      Występuje w kilku wersjach: czarna, zielona lub niebieska tarcza.
      Jest też wersja w czarnym pvd z dodatkowym paskiem NATO i z COSC limitowana do 300 sztuk.





       

       


       

    • Przez marpac
      Witam wszystkich klubowiczów  chce kupić zegarek do koszuli , garnituru po setkach przejżanych zegarków w moim budżecie zostały mi do wyboru dwa modele.Za kilka dni mam urodziny muszę się spieszyć a nie mogę się  zdecydować miedzy atlantic worldmaster cosc,  a  Epos 3501.132.20.18.25.pierwszy biała tarcza drugi srebrny oby dwa na pasku. Pomóżcie może są wśród was użytkownicy tych modeli. Obydwa w podobnej cenie.


    • Przez jozek88
      Witam. Zakupiłem zegarek Epos Verso 1, z racji , że to.kij pierwszy automat(na pewno nie ostatni 🙂 ) mam kilka pytań, których z racji braku czasu i pospiechu nie zadałem w salonie. Jak dbać o taki zegarek? Co ile czasu powinien być oddany na serwis(jakies przepatrzenie mechanizmu itp.) Zegarek bede nosił sporadycznie, kilka-klikanascie razy do roku,  czy powinien być mimo to regularnie nakrecany czy w okresie nieużytkowania nie pracowac? Wgl ile takie zegarki się nakreca? Do zdecydowanego oporu czy już przy cięższym kreceniem koronki to jest max? Sory za podstawowe pytania ale z racji, że to.moj pierwszy taki zegarek jestem zielony w temacie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.