Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszZŁodzi

atlantic worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, dostałem od dziadka zegarek atlantic worldmaster 685 90. Kilka lat tamu, jak wymieniałem szkło to zegarmistrz powiedział mi że ma nieoryginalną tarczę, nie od tego modelu. Dziadek  nie pamięta czy wymieniał kiedyś, czy nie. Teraz chciałem się przymierzyć do renowacji i zastanawiam się czy zostawić tą tarczę, czy wrócić od  oryginału. I  teraz moje pytanie, czy da się za pomocą samego wieczka określić jaka powinna być tarcza. Nie wiem nawet jak powinien wyglądać ten zegarek. choć w mojej ocenie jest to jedna z ładniejszych tarcz jakie widziałem w worldmasterch.

I jeszcze jedna kwestia, pytałem się w tempusie w Łodzi o koszt takiej renowacji i wyszło ponad 500 zł. bez paska. Czy to dobra oferta, czy szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam

Mateusz

post-102231-0-68980500-1514734531_thumb.jpg

post-102231-0-97223600-1514734713_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jej nie zmieniaj. Jest również dość wiekowa, z lat 70. To polski wyrób, tzw "warszawska".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz ma rację. Jest to tarcza -zamiennik typu "warszawska".

Oryginalna najpewniej była mocno zniszczona i nie nadawała się do użytku.

Po samym deklu nie da się ustalić jaka tarcza była pierwotnie w tym egzemplarzu.

Twoja tarcza była wzorowana na tej ze zdjęcia ale nie ma pewności, że w Twoim zegarku była właśnie taka.

post-60800-0-52013900-1514736011_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna pamiątka,ja bym nie zmieniał tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony "wizualnej" ten zegarek ma do wymiany pęknięte szkiełko. No może koronkę jeszcze. Z tarczą nie ma sensu nic robić, jest rzemieślnicza, to jest. Nie chcesz tym handlować czy trzymać jako "lokatę" w szufladzie, tylko nosić, jak rozumiem... Wkładanie 500 zł w ten zegarek nie ma sensu. Serwis, pasek, szkło - nie powinno to przekroczyć 1/3 tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek dostałeś od dziadka który go nosił, to nie zmieniał bym tarczy. Zresztą trudno było by zdobyć taki oryginał. Zmień szkło, jak chcesz wytartą koronkę i noś "pamiątkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje. Doszedłem do wniosku, że oddam go do zegarmistrza na przegląd mechanizmu, tj. serwis mechanizmu, wymianę szkła, koronki i renowację wskazówek. Do tego jakiś ładny pasek i może zmieszczę się w 200 zł. Koperta wygląda dobrze, poproszę zegarmistrza żeby jakoś przeczyścił delikatnie tarczę i będę miał super zegarek do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość k-kapusta

200 powinno wystarczyć -a że koperta trochę styrana to będzie jego urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno odebrałem mój zegarek z renowacji u jestem zadowolony z efektu. Jestem na tyle zadowolony że aż się pochwalę :)

post-102231-0-96273400-1529405657_thumb.jpg

Jak oceniacie?

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że pasek raczej do ubioru luźnego / sportowego, nie do garnituru, to wygląda ładnie. Dobrze, że nie zmieniałeś tarczy, skoro to pamiątka. Też ma Worldmastera dziadkowego i zawsze jest fajne uczucie jak czasem go zakładam na nadgarstek.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.