Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszM

Militarny (field watch) ~ 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu chodzi za mną jakiś militarny zegarek.

 

Co bym chciał:
- naciąg mechaniczny lub automat,

- rozmiar 38-40 mm (raczej 38),

- tarcza w kolorze khaki/ciemna zieleń,

- matowe wykończenie koperty,
- pasek parciany lub NATO, ale jak będzie inny też dobrze - zawsze można podmienić.

- dobrze, jakby był do kupienia w polskiej dystrybucji (bądź wewnątrz UE).
- cena, powiedzmy, maks 1000 zł

 

Wymagania spełniają Hamilton H69419363 (Khaki mechanical) i Seiko SNKN29 (mimo, że ma kopertę 37 mm), ale pierwszy poza budżetem (chyba, że używka), a drugiego nigdzie nie mogę znaleźć.

 

Jest też Seiko SNK805, ale ma tarczę bardziej w stylu pilot niż militarnym, a pilota już mam.

 

Może doradzicie mi coś jeszcze? A może ktoś ma coś na sprzedaż? Był chyba kiedyś ten Hamilton na bazarku i się nie zdecydowałem wtedy.

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkam też na tego Hsmiltona i zauważyłem, że zdrożał w ciągu minionego roku (2017) o około 300 zł. Szkoda bo to zegarek wart de facto tyle ile w tym linku z Joma.

Jeśli szukasz czegoś w podobnym stylu polecam popatrzeć na Seiko 5 bo są tam podobne modele choć w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest kilka niezłych, z większą wodoszczelnością i ogólnie moim zdaniem ładniejszych od podanych przez założyciela tematu.

Ale wszystkie powyżej 40 mm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie nic nie wybrałem, ale może coś się trafi przy okazji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poleciłbym jeszcze Seiko z serii SNZG. Może ciut większy niż w podanych założeniach, ale bardzo dobrze układa się na ręce. Do dostanie w kwocie zdecydowanie poniżej 1000 zł. Taka klasyka gatunku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym jeszcze Seiko z serii SNZG. Może ciut większy niż w podanych założeniach, ale bardzo dobrze układa się na ręce. Do dostanie w kwocie zdecydowanie poniżej 1000 zł. Taka klasyka gatunku ;-)

 

Dziękuję, właśnie też się nad nim zastanawiałem. Konkretnie nad SNZG09 (zielony). Był nawet na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuję, właśnie też się nad nim zastanawiałem. Konkretnie nad SNZG09 (zielony). Był nawet na bazarku.

Wiem, że był. Od wczoraj jest u mnie  :)

post-34987-0-95874000-1515137342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Seiko naprawdę kuszące. Nie lubię tylko tego znaczka 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A co konkretnie Koledze przeszkadza w znaczku "5" w tej linii, tym bardziej, że jest on na tarczę nałożony porządnie i bez niedoróbek? Zwracam uwagę na to, że nie często zdarza się w tym przedziale cenowym, by tego typ elementy były nakładane na tarczę, czego doskonałym przykładem jest nie tylko SNZG, ale także mniej więcej o połowę tańszy SNK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.