Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eko

Ładny, złoty zegarek na bransolecie do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie!
Chcę sobie kupić zegarek, tak do 2000 zł, choć wolałbym wydać poniżej 1500 zł, ale jak będzie warto to dołożę.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie złoty kolor, patrzę na wygląd, ale chcę żeby długo posłużył :) Nie znam się na zegarkach, dla mnie ma być to po prostu ozdoba.

Wstępnie pomyślałem o Atlantic Seahunter 330 Chronograph, ale coś czytałem, że to przepłata i lepiej kupić jakiś do 1000 zł (nie pamiętam marki).

 

Podeślecie propozycje godne przemyślenia? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli to nie musi być chrono, to polecam Tissot Le Locle, ref. T41.5.423.53. Bardzo uniwersalny zegarek, z pięknie zdobionym dekielkiem. 

 

A w ogóle, to dlaczego "tylko i wyłącznie złoty kolor"? Bez tej opcji możliwości jest IMO zdecydowanie więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny! Wstępnie szukałem czegoś na bransolecie, ale teraz się zastanowię.
Złoty to po prostu mój kolor - mam złotą biżuterię.

Ewentualnie jakiś mix:
http://www.watchshop.pl/zegarki/salvatore-ferragamo/meski/ff3270015
Nie wiem czy to dobry zegarek, ale wygląda ciekawie, co prawda to już inna półka cenowa. Pieniądze mam, kwestia tego, ile chcę wydać.

 

PS. zależy mi żeby pozłocenie było wysokiej jakości, żeby się nie ścierało. Będzie to zegarek do noszenia na co dzień - do jeansów, t-shirtów, bluz, nie do żadnego garniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podejrzewam, że w kwocie do 2000 zł to nie można spodziewać się nie wiadomo jakiej trwałości tej powłoki. Swoją drogą, to Kolega zaintrygował mnie tą złotą biżuterią... Podobno z biżuterii, to facetowi przystoi wyłącznie zegarek, stąd moje pytanie o to złoto. Gdybym ja coś miał sugerować, to w tym przedziale cenowy, wszelkie tego typu powłoki bym sobie po prostu darował. Także zegarek ze stalową kopertą będzie się prezentował jak trzeba  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przykład to stal ze złotem, więc nic się nie zetrze.

Jeżeli Cię stać, poszukałbym właśnie czegoś ze złota, ale uznanej firmy.

Wtedy nie trzeba się martwić o powłokę.

Cenę znacząco podniesie bransoleta, trochę mniej, jak będzie typu bicolor, jak powyżej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z biżuterii, to facetowi przystoi wyłącznie zegarek, stąd moje pytanie o to złoto.

 

Kto tak powiedział? Mi np. bardzo odpowiada noszenie 2-3 łańcuszków, jeżeli ktoś ma takie życzenie. Zobacz, jak chodzą, np. w Chicago, ja wiem, że u nas w Polsce... :)

 

Ostatni przykład to stal ze złotem, więc nic się nie zetrze.

Jeżeli Cię stać, poszukałbym właśnie czegoś ze złota, ale uznanej firmy.

Wtedy nie trzeba się martwić o powłokę.

Cenę znacząco podniesie bransoleta, trochę mniej, jak będzie typu bicolor, jak powyżej.

 

Tylko czy ta marka Salvatore Ferragamo to znana w świecie zegarków jest? Nie wiem, nie znam.

Co ze złota polecasz? Może jakaś używka? To będzie mój pierwszy "poważny" zegarek, nie chcę wydać nie wiem ile, mam także inne, duże wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w kwocie do 2000 zł to nie można spodziewać się nie wiadomo jakiej trwałości tej powłoki. Swoją drogą, to Kolega zaintrygował mnie tą złotą biżuterią... Podobno z biżuterii, to facetowi przystoi wyłącznie zegarek, stąd moje pytanie o to złoto. Gdybym ja coś miał sugerować, to w tym przedziale cenowy, wszelkie tego typu powłoki bym sobie po prostu darował. Także zegarek ze stalową kopertą będzie się prezentował jak trzeba  ;)

 

I obrączka, tudzież rodowy sygnet :) .

Mój pierwszy Wostok jest pozłacany i o zgrozo nosiłem go do wszystkiego i na każdą okazję :) .

(Wyboru wtedy nie miałem, to fakt, jednak w nikim to zgorszenia nie budziło...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kto tak powiedział? Mi np. bardzo odpowiada noszenie 2-3 łańcuszków, jeżeli ktoś ma takie życzenie. Zobacz, jak chodzą, np. w Chicago, ja wiem, że u nas w Polsce... :)

 

Mam na ten temat trochę inne zdanie i na tym poprzestanę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tak powiedział? Mi np. bardzo odpowiada noszenie 2-3 łańcuszków, jeżeli ktoś ma takie życzenie. Zobacz, jak chodzą, np. w Chicago, ja wiem, że u nas w Polsce... :)

 

 

Tylko czy ta marka Salvatore Ferragamo to znana w świecie zegarków jest? Nie wiem, nie znam.

Co ze złota polecasz? Może jakaś używka? To będzie mój pierwszy "poważny" zegarek, nie chcę wydać nie wiem ile, mam także inne, duże wydatki.

 

Moim zdaniem na początek określ akceptowalny budżet, bo widełki pomiędzy złoconym a złotym są spore.

Ale coś za coś.

O marce powyżej nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ten temat trochę inne zdanie i na tym poprzestanę  ;)

avatars-000275277392-1fw3sn-t500x500.jpg

 

:D

Moim zdaniem na początek określ akceptowalny budżet, bo widełki pomiędzy złoconym a złotym są spore.

 

Ile min. muszę dać za złoty żeby był sensowny? W grę wchodzą używki w dobrym stanie oczywiście.

20k na pewno nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę, mam niestety inne, duże wydatki, to jeszcze nie czas na zegarek ze złota.

Zostańmy przy pozłacanym.

Czy jesteście w stanie polecić coś oprócz wspomnianego Tissota? Nie czuję go jakoś do bluzy i jeansów :)

No i pytanie - czemu nie polecacie Atlantica, którego podesłałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym przede wszystkim w japońskich markach:

Seiko, Orient, Citizen. Mają korzystny stosunek jakości do ceny.

Ale jeżeli podoba się Atlantic - czemu nie.

Moja żona ma pozłacanego Tissota, powłokę ma bardzo przyzwoitą.

Bransoleta będzie jednak bardziej narażona na otarcia, niż sama koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. A jakie opinie ma Bisset? Widzę, że jest ich trochę.

No i czy polecacie pierwszy zegarek zamówić z netu? Trochę to jednak ryzykowne ze względu na to, czy będzie pasował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się może najnowszym naszym rodzimym Balticusem i najnowszym Gwiezdnym Pyłem w wersji Gold.Fajny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się może najnowszym naszym rodzimym Balticusem i najnowszym Gwiezdnym Pyłem w wersji Gold.Fajny zegar.

 

 

Te Balticusy wyglądają spoko, ale coś kiepsko z dostępnością....

Gdzie dostanę Gwizdny Pył Gold? Wszędzie widzę tylko Złoty Pył.

Nawet w ofercie nie ma: http://balticus-watches.com/oferta.html

 

Co powiecie na te?

https://www.wsliwinski.pl/18366,zegarek-atlantic-sealine-624554531.html

https://www.wsliwinski.pl/16982,zegarek-citizen-an805255e.html

https://www.wsliwinski.pl/12702,zegarek-tissot-classic-dream-t0334103305101.html

 

Który wg. Was najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz o tym,że to na baterię zegarki od Śliwińskiego?Balticus to mechaniczne zegarki.Na tym forum to duża różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i te trzy znacząco różnią się rozmiarem - ile masz cm w nadgarstku?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. A jakie opinie ma Bisset? Widzę, że jest ich trochę.

No i czy polecacie pierwszy zegarek zamówić z netu? Trochę to jednak ryzykowne ze względu na to, czy będzie pasował ;)

Możesz sprawdzić czy całkowicie pozłacany zegarek na bransolecie ma sens, bo akurat całkiem dobra cena jak na Europę jest na Invictę złotą na Amazonie brytyjskim ;] Marka wprawdzie łapie wśród miłośników zegarków co nieco krytyki, za to, że wiele modeli jest paskudnych, a pro diver to homage Rolexa, ale przynajmniej nie wydasz dużo kasy, a potem jak stwierdzisz, że jednak styl na amerykańskiego rapera to nie to, to kupisz sobie coś lepszego w stali. ;) A tak serio to 80 funtów to bardzo adekwatna kwota za zegarek na mechanizmie automatycznym Seiko z dokręcaniem i stop sekundą. ;]

 

https://www.amazon.co.uk/Invicta-Analogue-Automatic-Stainless-Bracelet/dp/B00J4JKTZY/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1515904339&sr=8-17&keywords=invicta+pro+diver

https://www.google.pl/search?q=8930OB&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiemoL_0dbYAhUEVywKHW5wB2gQ_AUICigB&biw=1280&bih=931

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy całkowicie pozłacany zegarek na bransolecie ma sens, bo akurat całkiem dobra cena jak na Europę jest na Invictę złotą na Amazonie brytyjskim ;] Marka wprawdzie łapie wśród miłośników zegarków co nieco krytyki, za to, że wiele modeli jest paskudnych, a pro diver to homage Rolexa, ale przynajmniej nie wydasz dużo kasy, a potem jak stwierdzisz, że jednak styl na amerykańskiego rapera to nie to, to kupisz sobie coś lepszego w stali. ;) A tak serio to 80 funtów to bardzo adekwatna kwota za zegarek na mechanizmie automatycznym Seiko z dokręcaniem i stop sekundą. ;]

 

https://www.amazon.co.uk/Invicta-Analogue-Automatic-Stainless-Bracelet/dp/B00J4JKTZY/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1515904339&sr=8-17&keywords=invicta+pro+diver

https://www.google.pl/search?q=8930OB&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiemoL_0dbYAhUEVywKHW5wB2gQ_AUICigB&biw=1280&bih=931

 

 

Bez przesady z tym stylem amerykańskiego rapera, to był tylko przykład odnośnie biżuterii.

Przejrzałem te Invicta, całkiem spoko są. Znalazłem ich na amazonie kilka.

Pytanie tylko - jak z gwrancją, ew. zwrotem? Zamawiałeś stamtąd? Nie wiem czym dokładnie się one różnią, ale ten, który podesłałeś - niebieski odpada, no i krawędzie są zbyt ostre.

Te, które mi wpadły w oko:

https://www.amazon.co.uk/Invicta-Swiss-Made-Diver-25822/dp/B077NRNW1S/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1515929444&sr=8-1-fkmr0&keywords=Invicta+Pro+Diver+25822+t

https://www.amazon.co.uk/Invicta-Analogue-Automatic-Stainless-Bracelet/dp/B00J4JKPBC/ref=cts_wa_3_cts?th=1

https://www.amazon.co.uk/Invicta-Analogue-Classic-Stainless-Bracelet/dp/B0009P672Q/ref=sr_1_51?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=watch&ie=UTF8&qid=1515928574&sr=1-51&refinements=p_6%3AA3P5ROKL5A1OLE%2Cp_89%3AInvicta

 

Który będzie najbardziej uniwersalny - do koszuli i bluzy i wg. Was najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki złoty zegarek nie będzie uniwersalny, bo nie może być... wybierz taki, który Ci się podoba, ale zwróć uwagę na rozmiar i na mechanizm - czy wolisz kwarc na baterie, czy automat...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki złoty zegarek nie będzie uniwersalny, bo nie może być... wybierz taki, który Ci się podoba, ale zwróć uwagę na rozmiar...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Właśnie miałem o to pytać. Nie mam wielkich łap, nadgarstek w obwodzie 17 cm. Jaki rozmiar zegarka dobrać?

Myślisz, że na pasku będzie bardziej uniwersalny? Według mnie tylko do koszuli by pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 17 cm to zasadniczo powyżej 40 mm dobrze byłoby przed zakupem mierzyć. 44 mm raczej będą za duże.

 

Myśle, że zasadniczo bransoleta bardziej uniwersalna, ale złota bransoleta i złoty zegarek to nie jest coś uniwersalnego...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 17 cm to zasadniczo powyżej 40 mm dobrze byłoby przed zakupem mierzyć. 44 mm raczej będą za duże.

 

Myśle, że zasadniczo bransoleta bardziej uniwersalna, ale złota bransoleta i złoty zegarek to nie jest coś uniwersalnego...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To co byś proponował? Mix srebrnego i złotego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takiej wielkości nadgarstka sugeruję kierować się nie tylko średnicą koperty, ale także wymiarek L2L. W mojej ocenie, na takim nadgarstku dobrze będą leżeć zegarki o L2L w granicach 46-48 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.