Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
leeny_

Klub Miłośników Zegarków ORIENT

Recommended Posts

Cześć! 

Może to głupie, bo wiem, że istnieje temat "Orienty forumowiczów" i tam wiele osób wstawia zdjęcia swoich Orientów ale skoro większość marek szwajcarskich ma założone kluby, Seiko również posiada swój Klub Miłośników to dlaczego nie utworzyć nowy Klub pod odpowiednią nazwą tematu dla japońskiego Orienta?! :) Mam nadzieję, że temat spotka się z pozytywnym odbiorem a jeśli zdecydujecie inaczej po prostu go usunę :) Myślę jednak, że producent i jego zegarki na to zasługują! 

Ode mnie pierwsze zdjęcie, może niezbyt artystyczne (postaram się w przyszłości o lepsze!) ale przyszedł do mnie dziś, jeszcze świeżutki i ciepły Ray II ! Nie miałem dziennego światła, żeby uchwycić jego piękno więc jest jakieś takie przy sztucznym! Wyostrzone [w miarę] to co trzeba! Zobaczymy co powiem po dłuższym użytkowaniu zegarka, na tą chwilę jestem zauroczony, uważam, że jest po prostu piękny! Oczywiście zdjęcie tego nie oddaje!

ada40ee20868.jpg

Edited by leeny_

po co klub skoro jest cały dział(subforum)  w zegarkach japońskich?

Edited by lenybo

po co klub skoro jest cały dział(subforum)  w zegarkach japońskich?

racja, jest dział, pomyślałem, że 'klub' bardziej dowartościuje Orienta i będzie lepszym spoiwem dla jego miłośników i posiadaczy :)

To znaczy, nikogo nie interesuje temat jednoczenia się w tym miejscu?:)

W takim razie jak usunac temat?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Radmir
      Szukam fachowca który podjął by się naprawy Orienta widocznego na zdjęciach. Zegarek nie posiada szkiełka oraz obrotowej tarczy numerycznej (być może jeszcze jakiś części ale tego nie jestem w stanie stwierdzić), jedno z pokręteł nie oryginalne,  mechanizm nakręca się i chodzi, ale prawdopodobnie też wymagałby regulacji i sprawdzenia.

Czy moglibyście również pomóc w identyfikacji tego modelu ? 

Zegarek jak widać jest dość mocno sfatygowany i zdaje sobie sprawę że reanimacja tego zegarka może być nieopłacalna, jednak ma on dla mnie dużą wartość sentymentalną i zależy mi żeby "dać mu drugie życie" .

PS. przepraszam za jakość zdjęć, ale są to jedyne jakimi dysponuje na tę chwilę.

• By adrianlodz
      Witam.
      Zastanawiam się nad zmianą zegarka.
      Obecnie posiadam zakupiony jakieś 5 lat temu ORIENT CURATOR FFD0J003B0, ale bardzo spodobał mi się teraz również Geckota P-01 na Miyocie, znaleziony na olx za 480zł. Co myślicie o tych dwóch? Jeśli chodzi o wygląd to w oriencie niepasuje mi tylko datownik, który jest dla mnie zbędny, natomiast geckota wygląda świetnie, chociaż brak w nim wskaźnika rezerwy chodu. Obydwa się nadają na każdą okazję, ale jak jakościowo? Zwłaszcza jęki chodzi o mechanizmy?
    • By Euryk
      Odnowiona seria  Three Stars Orienta,  mechanizm F49 ― zapewne horse working.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.