Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Łosek

Omega Mark II vs Moonwatch

Prywatny pojedynek  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu jednej z tych dwóch Omeg:

 

1. Omega Speedmaster Mark II Racing Dial  [327.10.43.50.06.001]

2. Omega Omega - Speedmaster Moonwatch Professional - Sapphire [311.30.42.30.01.006] - tutaj jeszcze zastanawiam się nad wersją z.005 z plexi (tańszy o 2.000)

 

Obydwa w/w zegareczki są w cenie około 15.000zł.

 

Serdecznie dziękuję za opinie.

Jeśli nawet ktoś poleci Mark II to proszę serdecznie o opinię dot. szkiełka w Moonwatch :)

Teraz to już podwójnie dziękuję za opinię :)

 

 

Omega Mark II:

292.jpg

 

 

Omega Moonwatch:

293.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Moona - ciężko o bardziej uniwersalny i identyfikowalny model. Klasyk pełną gębą.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Wynik stosunkowo łatwy do przewidzenia: Moon na hesalicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Innego wyniku nie przewiduję :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Moon na hesalicie (jakieś starawe zdjęcie wstawiłeś jego). To absolutny must have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Moon na hesalicie (jakieś starawe zdjęcie wstawiłeś jego). To absolutny must have.

 

Ten Moonwatch to Project Alaska III z 1978 r., mega rzadki okaz https://www.fratellowatches.com/omega-speedmaster-professional-radial-dial-1978/

 

Mark jest świetny, ale warto go przymierzyć bo ma spore wymiary i nie każdemu będzie paskował, w przeciwieństwie do Prof, który pasuje na każdy nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon na hesalicie to jedyna słuszna odpowiedź.

 

A czemu nie szafir?

 

8bae4abbb846d4fcbbe0f38aefba34d6.jpg

 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Po lewej szafir i okropny mleczny biały ring, a po prawej hesalit, który świetnie oddaje tarczę i nadaje ekstra klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prywatnie wybrałbym szafir przez wzgląd na tył zegarka, ten widok urzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie szafir panowie? Co w nim takiego złego?

 

Tu pasjonaci są podzieleni. Szafir bardziej praktyczny i można pooglądać werk natomiast na minus milky ring. Hesalit się rysuje ale pięknie odwzorowuje tarczę, jest fajny w dotyku no i się nie "palcuje" ;)

Edit: Kolega mnie uprzedził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prywatnie wybrałbym szafir przez wzgląd na tył zegarka, ten widok urzeka.

 

Tył pooglądasz sobie kilkanasie razy na początku, a na tę aureolę z przodu będziesz się musiał gapić już zawsze.

Polecam przed decyzją zobaczyć oba jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolicie ;)

Oczywiście że szafir :) miałem porównanie z Wtorkiem i Moon 006 zdecydowanie wygrał ;) szkoda, że już zagłosować na szkło nie mogę, bo rzecz jasna dałbym szafir.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten Moonwatch to Project Alaska III z 1978 r., mega rzadki okaz https://www.fratellowatches.com/omega-speedmaster-professional-radial-dial-1978/

 

Mark jest świetny, ale warto go przymierzyć bo ma spore wymiary i nie każdemu będzie paskował, w przeciwieństwie do Prof, który pasuje na każdy nadgarstek.

Czy różnica jest min w cyfrach na sekundniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica jest min w cyfrach na sekundniku?

Powstało ich 56 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,ani trochę nie przeszkadza ten tzw. ring. Dziwię się że przez taką błahostkę dyskwalifikujecie ten zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,ani trochę nie przeszkadza ten tzw. ring. Dziwię się że przez taką błahostkę dyskwalifikujecie ten zegar.

To twoje zdanie. I nikt nie dyskwalifikuje modelu, mówimy o osobistych preferencjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś taniej dostać Omegę Moonwatch niż w salonie Omega?Tam cena około 20tys. ze szkłem szafirowym.Czy mógłby ktoś polecić jakieś pewne źródło?O dobrą używkę pewnie raczej ciężko.Również bardzo podoba mi się ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś taniej dostać Omegę Moonwatch niż w salonie Omega?O dobrą używkę pewnie raczej ciężko.

Zalecam obserwować bazarek. Niedawno prawie nowy z hesalitem poszedł za 9,5k. Kupić w cenie 11-12k nie powinno być problemu, ale trzeba cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mój głos na Moona na hesalicie. Jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać m. in. o tym zegarku z Konradem /Spatz/, który skutecznie przekonał mnie do tego, że to taka "klasyka klasyki". Mam nadzieję, że i u mnie kiedyś zagości  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Moona w szafirze. Wyglada troszke bardziej nowoczesnie niz hesalitowy. Milky Ring wcale nie przeszkadza. Na niektorych zdjeciach wyglada mniej korzystnie ale warto sprawdzic na zywo!

No i ma fajny szklany dekiel.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

b046103d6e553941dd7d2cdc33977885.jpgfc522bfbf8f142ae4b9fdc96a9db05bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heksalit to klasyka w tym zegarku a ja uważam, że ten model traci swój charakter z szafiremtrochę to tak jakby wsadzić do Lamborghini silnik diesla..

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może niemądre pytanie.Czy można do wersji z hesalitem przyszłościowo wstawić szafir i na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może niemądre pytanie.Czy można do wersji z hesalitem przyszłościowo wstawić szafir i na odwrót?

Chyba nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie powinno być z tym problemu.

 

Parę ładnych lat temu pytałem o to i to wcale nie takie oczywiste także polecam telefon do SG. Przy zmianie dekielka w wersji hesalitowej na przeszklone plecki trzeba np dokupić pierścień na którym osadza się dekiel bo inaczej nie zakręcisz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
    • Przez Seler
      1. Omega Speedmaster, referencja 3513.50.00 z 2006 roku. 
      Stan 8/10, w tym roku przeszedł pełen serwis. 
      Pudełko + karta produktowa i gwarancyjna. Dorzucam etui podróżne Omega.
       
      9900zł
       
      2. Sinn 556A RS.
      Stan 9/10, jedyne bardziej widoczne ślady użytkowania na zapięciu bransolety.
      Polska dystrybucja (Wrzeciono Czasu), styczeń 2023.
      W zestawie zegarek z oryginalną bransoletą i paskiem skórzanym Sinn.
       
      4200zł
       
       






















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.