Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Łosek

Omega Mark II vs Moonwatch

Prywatny pojedynek  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to,że najlepiej jest podjąć właściwą decyzję w momencie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon, także dlatego, że stonowany kolorystycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon z hesalitem ; ten wspaniały zegarek powinien mieć atrybuty z epoki.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogliby Szanowni Koledzy podpowiedzieć gdzie można kupić - na chrono są w okolicach 13.500 (nowe, szkło hesalitowe). Tutaj widziałem w poście, że da się zdobyć za około 11.000 - tylko gdzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 na Moon. Mark II to "fun watch" i kandydat na któryś z kolei zegarek do kolekcji; po kilku latach do odsprzedania. Moon z hesalitem to i nawet do grobowej deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór!

Co prawda nie takie referencje jak podałeś ale prawie! ;):D Bo tylko takie posiadam :P

MarkII to 147.037 a moon to 145.022-69

Jak dla mnie oba trzeba mieć dwa różne zegarki! Ale jako jeden polecam moona ! :P

 

post-22413-0-44892100-1515282865_thumb.jpeg

 

 

 

post-22413-0-39504400-1515282996_thumb.jpegpost-22413-0-64738500-1515283790_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 na Moon. Mark II to "fun watch" i kandydat na któryś z kolei zegarek do kolekcji; po kilku latach do odsprzedania. Moon z hesalitem to i nawet do grobowej deski.

Też jestem zwolennikiem Moona a w szczególności wersji z hesalitem jako ładniejszej i bliższej historycznej prawdzie. Jeśli rysy są barierą nie do przejścia to bardziej imo spójną wersją szafirową jest FOIS. Tam elegancki chłód nakładanego logo i stalowych wskazówek typu alpha dopełniają chłodny urok szafiru.

PS.Trafna obserwacja dotycząca Marka kolego .

PS 2 Szwed -Twoje starocie warte grzechu

post-55792-0-60898700-1515444088_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obłędnego Speediego. Ten "step dial", mniam mniam.

Dzięki! I jest to praktycznie ostatnia rzecz która odróżnia ten zegarek od współczesnych modeli! No może jeszcze inne czcionki na bezelu ale te stare większe są ładniejsze! :D

I pewnie patrząc na jakość materiałów w mechanizmie to może być lepsza bo kiedyś tak cięć budżetowych nie robili ;):D

Ale i badań jakości jak obecnie ;)

 

@desmo twoje współczesne tez nie powiem złego słowa a wręcz przeciwnie chętnie bym z nimi obcował! :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! I jest to praktycznie ostatnia rzecz która odróżnia ten zegarek od współczesnych modeli! 

"Odróżnia" - zdecydowanie za mało ekspresji ma to słowo w tym przypadku. To oczywiście nie wątek fetyszystów tarczy Speediego, ale ten stopień to jest chyba jedyny powód dla którego mógłbym dokupić vintage do pary ze współczesnym, którego posiadam. Na szczęście cholerstwo jest drogie, a ja mam swój egzemplarz "Moonwatch Only" do takich wizualnych podniet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Moonwatchu białe wskazówki są z plastiku i czy są malowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Moonwatchu białe wskazówki są z plastiku i czy są malowane?

 

Malowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plastiku?

Stalowe, pokryte białą farbą dla podniesienia czytelności w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Na zdjęciach wydają się plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Na zdjęciach wydają się plastikowe.

To przemyślana koncepcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prywatnie wybrałbym szafir przez wzgląd na tył zegarka, ten widok urzeka.

 

Można mieć hesalit z szafirem  w deklu... ten ze zdjęcia ma fabryczny ,przeszklony dekiel

 

 

med_gallery_23173_48_92426.jpg

IMG_3369_zpsjy3sgsof.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark fajny bo charakterystyczny. Napewno nie nudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ten Moon w pierwszym poście jakiś taki "niekoszerny" ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaka decyzja zakupowa?Ja po namyśle zdecydowałem,że w przypadku Moonwatcha jednak szafir wybiorę.Bardziej mi się się sprawdzi w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hesalit jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam moonwatcha nowego / NOS i w okolicach 11.000 nie mogę znaleźć - wszystko co znalazłem to w okolicach 13.000 (USA / Niemcy) - czy uważacie, że może trafić się za 11.000 czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam moonwatcha nowego / NOS i w okolicach 11.000 nie mogę znaleźć - wszystko co znalazłem to w okolicach 13.000 (USA / Niemcy) - czy uważacie, że może trafić się za 11.000 czy dać sobie spokój?

Nie trafisz za 11.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
    • Przez Seler
      1. Omega Speedmaster, referencja 3513.50.00 z 2006 roku. 
      Stan 8/10, w tym roku przeszedł pełen serwis. 
      Pudełko + karta produktowa i gwarancyjna. Dorzucam etui podróżne Omega.
       
      9900zł
       
      2. Sinn 556A RS.
      Stan 9/10, jedyne bardziej widoczne ślady użytkowania na zapięciu bransolety.
      Polska dystrybucja (Wrzeciono Czasu), styczeń 2023.
      W zestawie zegarek z oryginalną bransoletą i paskiem skórzanym Sinn.
       
      4200zł
       
       






















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.